Reklama

Jest dla mnie przede wszystkim Ojcem

1 maja drogi prowadzą do Rzymu. Wielu naszych rodaków jedzie do Wiecznego Miasta, aby uczestniczyć w uroczystościach beatyfikacyjnych Jana Pawła II. Pośród nich jest duża rzesza naszych diecezjan

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jedną z grup, która wyruszyła do Rzymu, jest pielgrzymka z parafii pw. św. Józefa w Gorzowie prowadzonej przez Ojców Oblatów.
- Ojciec Święty Jan Paweł II jest dla mnie przykładem miłości kapłana do człowieka… - w tym miejscu głos Mariusza Lemieszewskiego z Gorzowa załamał się. Nie mógł mówić dalej, w oczach pojawiły się łzy i po chwili wyszedł z pokoju. Gdy wrócił, podjęliśmy przerwaną rozmowę. Spotkałem się z Mariuszem oraz o. Piotrem Osowskim OMI i Czesławą Pasiut, aby porozmawiać o przygotowaniach do pielgrzymki. - Nie ukrywam, że sam chciałbym zostać księdzem i Papież jest dla mnie wzorem do naśladowania, żeby być od ludzi i dla ludzi. Na pielgrzymkę jadę prosić błogosławionego papieża o łaskę powołania - dokończył wyraźnie wzruszony Mariusz.
Pomysł, aby zorganizować pielgrzymkę, zrodził się w głowie o. Piotra już w pierwszej godzinie po ogłoszeniu decyzji o beatyfikacji. Rozpoczęły się prace nad przygotowaniem wyjazdu. Choć udział w beatyfikacji jest głównym celem pielgrzymki, to jednak jej uczestnicy odwiedzą także Padwę, Monte Cassino oraz San Giovanni Rotondo, gdzie pomodlą się przy grobie św. Ojca Pio o duchowe przeżycie beatyfikacji. W samym Rzymie zatrzymają się dwa dni. - Podjęliśmy decyzję, powiedział o. Piotr, że noc z soboty na niedzielę spędzimy na Via della Conziliatione. Tam będziemy trwali na modlitwie przed uroczystością.
Uczestnikami pielgrzymki są ludzie w różnym wieku. Niektórzy z nich spotkali Papieża w Gorzowie. Wielu z nich ma do niego specjalne nabożeństwo. Byli i tacy, którzy aby wyjechać, musieli pożyczyć pieniądze od znajomych. Nie wyobrażali sobie, że mogą być 1 maja gdzie indziej jak w Rzymie.
Przygotowania do wyjazdu to nie tylko sprawy organizacyjne. W parafii oblackiej w Gorzowie na koniec każdej Mszy św. parafianie modlą się przez wstawiennictwo Papieża za Ojczyznę. Co trzy tygodnie prowadzone są adoracje oparte na nauczaniu papieskim. - Przychodzi na nie kilkadziesiąt osób - wyjaśnia o. Piotr. On sam bardzo pragnął w seminarium, aby jako ksiądz móc odprawić Mszę św. i wymienić w kanonie imię papieża Jana Pawła II. Nie było mu to dane. Przyjął święcenia już po jego śmierci w 2005 r. Dziś czeka na dzień, kiedy będzie mógł w tym samym kanonie wymienić obok świętych także bł. Jana Pawła II.
- Jan Paweł II jest dla mnie przede wszystkim ojcem i to Ojcem pisanym przez duże O. Obudził we mnie wielkie pragnienie Boga i dążenie do świętości - tak powód swojego wyjazdu na pielgrzymkę określiła Czesława Pasiut z Gorzowa. Zapewne owo dążenie świętości spowodowało, że tak wielu z nas wybrało się w te dni do Rzymu. Uczestnicząc w beatyfikacji Jana Pawła II, można przecież namacalnie dotknąć świętości.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2011-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Różaniec z ojciem Pio - tajemnice chwalebne

2025-09-30 20:50

[ TEMATY ]

różaniec

św. Ojciec Pio

Agata Kowalska

Różaniec był ulubioną modlitwą Ojca Pio, a jego koronkę miał zawsze przy sobie. W dzień nosił go zawieszony na pasku przy habicie lub trzymał w ręce. Gdy kładł się spać do łóżka, dwa różance umieszczał pod poduszką po jednym z każdej strony, a trzeci okręcał wokół nadgarstka.

FRAGMENT KSIĄŻKI [KLIKNIJ]: "Różany ogród Maryi. Modlitwa różańcowa z Ojcem Pio". Wydawnictwo Serafin . DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!
CZYTAJ DALEJ

Nowe informacje o życiu siostry Łucji, uczestniczki objawień fatimskich

2025-09-30 19:10

[ TEMATY ]

objawienia fatimskie

nowe informacje

siostra Łucja

Coimbra – Muzeum S. Łucji/ zdjęcia: Grażyna Kołek

Na rynku wydawniczym w Portugalii pojawiły się dwie publikacje zawierające wspomnienia siostry Łucji dos Santos, karmelitanki bosej, która była jedną z trojga uczestników objawień maryjnych w Fatimie trwających pomiędzy 13 maja i 13 października 1917 roku.

Jedną z nowości jest książka autorstwa siostry Ângeli Coelho, wicepostulatorki procesu beatyfikacyjnego portugalskiej wizjonerki, zatytułowana „Viver na Luz de Deus” (Żyjąc w Bożym świetle). Publikacja, której współautorem jest francuski karmelita bosy o. François Marie Léthel, została wydana przez Edições Carmelo. Rzuca ona nowe światło na życie siostry Łucji.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV: miłość Jezusa nie upokarza

2025-10-01 10:28

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

Vatican Media

Jezus ofiarowuje swoje rany jako gwarancję przebaczenia. I pokazuje, że zmartwychwstanie nie jest przekreśleniem przeszłości, ale jej przemianą w nadzieję miłosierdzia - wskazał Papież podczas audiencji generalnej. Środowa katecheza stanowiła kontynuację rozważań dotyczących Paschy Jezusa (J 20, 19-23).

Na początku katechezy Papież wskazał, że „centrum naszej wiary i serce naszej nadziei mają swoje głębokie zakorzenienie w zmartwychwstaniu Chrystusa”. Lektura Ewangelii pokazuje, że jest to tajemnica zaskakująca poprzez fakt w jaki sposób Syn Boży to uczynił. Nie jest to „pompatyczny triumf”, zemsta czy odwet na przeciwnikach. To „cudowne świadectwo tego, jak miłość potrafi podnieść się po wielkiej porażce, aby kontynuować swoją drogę, której nie da się powstrzymać”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję