Reklama

Świat

Portugalia: są szanse na kanonizację Franciszka i Hiacynty w maju br. w Fatimie

Istnieją duże szanse na ogłoszenie świętymi Hiacynty i Franciszka Marto już 13 maja br. w Fatimie - oświadczyła s. Angela Coelho, postulatorka ich procesu kanonizacyjnego. Dodała, że dokonałby tego papież Franciszek podczas swej wizyty w narodowym portugalskim sanktuarium maryjnym.

[ TEMATY ]

Fatima

100‑lecie objawień fatimskich

Archiwum Sanktuarium Fatimskiego

Franciszek i Hiacynta

Franciszek i Hiacynta

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

"Gdyby do tego doszło w tym dniu, stanowiłoby to swego rodzaju ukoronowanie tej szkoły świętości, jaką jest Fatima, ukazując Kościołowi powszechnemu tę dwójkę pastuszków jako wzór świętości" – powiedziała zakonnica.

Przypomniała, że Hiacyntę i Franciszka beatyfikował 13 maja 2000 też w Fatimie Jan Paweł II podczas swej trzeciej, a zarazem ostatniej wizyty w Portugalii. W tym roku 13 maja przypada setna rocznica pierwszego objawienia maryjnego w Fatimie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W czwartek 23 marca Stolica Apostolska ogłosiła, że Franciszek wyraził zgodę na ogłoszenie dekretu o uznaniu cudu za wstawiennictwem dwojga portugalskich wizjonerów.

W styczniu br. w diecezji Coimbra zakończył się diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego trzeciej uczestniczki objawień fatimskich, siostry Łucji dos Santos. Diecezja, na której terenie zmarła 13 lutego 2005 wizjonerka, otworzyła jej proces beatyfikacyjny w trzy lata po jej śmierci. Według niektórych przedstawicieli sanktuarium w Fatimie, w tym s. Angeli Coelho, beatyfikacja siostry Łucji mogłaby nastąpić również w tym roku.

2017-03-23 20:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Portugalia: W obchodach 13 maja w Fatimie weźmie udział do 7500 osób

[ TEMATY ]

Fatima

Portugalia

Uczestnicy pielgrzymki

Rektorat Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie zgodził się na udział w uroczystościach 13 maja – w 104. rocznicę rozpoczęcia objawień maryjnych – maksymalnie 7500 pielgrzymów.

W oświadczeniu przekazanym 5 maja mediom wyjaśniono, że uczestnicy uroczystości będą mogli wziąć udział w ceremonii, ale tylko w miejscach wyznaczonych na głównym placu sanktuarium, gdyż niemożność przemieszczania się pozwala zachować odstępy społeczne.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna za młodzież do św. Carlo Acutisa

[ TEMATY ]

nowenna

św. Carlo Acutis

/diecezja.waw.pl/peregrynacja

Nowenna do odmawiania pomiędzy 3 a 11 października (przed wspomnieniem św. Carlo Acutisa) lub w dowolnym terminie.

Trójco Przenajświętsza, Ojcze, Synu i Duchu Święty, dziękuję Wam za wszystkie przysługi i łaski, którymi wzbogacona została dusza św. Carla Acutisa podczas 15 lat przeżytych przez niego na tej ziemi i za pośrednictwem wszelkich zasług uwielbionego Anioła Młodości proszę o udzielenie mi łaski…
CZYTAJ DALEJ

W październiku zbierze się Episkopat. Co będzie przedmiotem obrad?

2025-10-03 14:34

[ TEMATY ]

obrady

Gdańsk

Konferencja Episkopatu Polski

zebranie plenarne

Karol Porwich/Niedziela

Stanowisko Kościoła w sprawie migracji, stan prac nad powołaniem Komisji niezależnych ekspertów oraz kwestie dotyczące lekcji religii w szkole i katechezy parafialnej - będą głównymi tematami 402. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbędzie się w Gdańsku od 13 do 15 października br.

Tegoroczne, jesienne Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się w Gdańsku w związku ze 100-leciem powstania diecezji gdańskiej, która w 1992 roku została podniesiona do rangi archidiecezji.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję