Reklama

Wiara

Katowice: Msza św., wielbienie i modlitwa o uzdrowienie podczas Tour de Pologne

Już po raz czwarty na trasie 81 wyścigu Tour de Pologne będzie miał miejsce wyjątkowy przystanek - 16 sierpnia w katowickiej archikatedrze o 20.00 odbędzie się Msza święta, wielbienie i modlitwa o uzdrowienie. "To doskonała okazja, aby wspólnie spędzić czas, modlić się i czerpać siłę duchową" - zaprasza Czesław Lang. Modlitwę o uzdrowienie poprowadzi Marcin Zieliński.

[ TEMATY ]

modlitwa

Msza św.

Tour de Pologne

Karol Porwich/Niedziela

Czesław Lang

Czesław Lang

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Nasze spotkania z Marcinem Zielińskim na trasie Tour de Pologne stały się już piękną tradycją, którą kontynuujemy z wielką radością. Dlatego serdecznie zapraszam wszystkich 16 sierpnia do Katowic, gdzie odbędzie się wyjątkowe spotkanie modlitewne. W programie przewidziane jest wielbienie oraz Msza święta i modlitwa o uzdrowienie. To doskonała okazja, aby wspólnie spędzić czas, modlić się i czerpać siłę duchową. Do zobaczenia - mówi w rozmowie z KAI Czesław Lang, organizator Tour de Pologne.

Karol Porwich/Niedziela

Modlitwę o uzdrowienie poprowadzi lider skierniewickiej wspólnoty Głos Pana, Marcin Zieliński. - Bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy modlić się na trasie największego sportowego wydarzenia w naszym kraju. Razem z Czesławem Langiem i zespołem Lang Team spotykamy się już po raz czwarty, by modlić się za całe wydarzenie, uczestników wyścigu oraz wszystkich przybyłych na modlitwę. Myślę, że potrzebujemy w dzisiejszych czasach łączyć właśnie takie wydarzenia z modlitwą, aby dawać świadectwo o Bogu, który chce być z nami w naszej codzienności - podkreśla ewangelizator.

Karol Porwich/Niedziela

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-08-16 08:10

Oceń: +6 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa o pokój na granicy z Ukrainą

[ TEMATY ]

modlitwa

pokój

Ukraina

ks. Paweł Gabara

Od 23 do 28 października w sanktuarium maryjnym w Kalwarii Pacławskiej odbywa się spotkanie formacyjno-modlitewne sióstr zakonnych odpowiedzialnych za formację w zgromadzeniach, które funkcjonują na podstawie III Reguły św. Franciszka z Asyżu.

Tematem spotkanie jest formacja stała w franciszkańskich wspólnotach zakonnych. Bliskość Sanktuarium Pacławskiego z granicą Polsko-Ukraińską zmotywowała zgromadzone na spotkaniu siostry do modlitwy w intencji pokoju na świecie, a szczególnie na Ukrainie. Modlitwę odmówiono w miejscu, z którego widać cierpiącą ziemię i społeczność Ukrainy. W ten sposób siostry włączyły się w apel papieża Franciszka, o modlitwę w intencji pokoju na świecie.
CZYTAJ DALEJ

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Do wersji od lat istniejącej w naszej przestrzeni internetowej niezbędnika katolika, która każdego miesiąca inspiruje do modlitwy miliony katolików, dołączamy wersję papierową. Każdego miesiąca będziemy przygotowywać niewielki i poręczny modlitewnik, który dotrze do Państwa rąk razem z naszym tygodnikiem w ostatnią niedzielę każdego miesiąca.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Dziwisz do młodych w Rzymie: Jan Paweł II zawsze liczył na młodych i ich entuzjazm wiary

2025-07-31 17:02

[ TEMATY ]

kard. Stanisław Dziwisz

św. Jan Paweł II

Jubileusz Młodych w Rzymie

Jubileusz Młodych

Vatican Media

Jan Paweł II podczas Jubileusz Młodzieży na Tor Vergata (zdjęcie archiwalne)

Jan Paweł II podczas Jubileusz Młodzieży na Tor Vergata (zdjęcie archiwalne)

„Dla Jana Pawła II młodzi zawsze byli nadzieją Kościoła” - mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas Mszy św. dla pielgrzymów z Archidiecezji Krakowskiej w rzymskim kościele Santa Maria in Traspontina (Matki Bożej z Góry Karmel). Eucharystię celebrowano w ramach Jubileuszu Młodych 2025. Homilię wygłosił delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Robert Chrząszcz.

Arcybiskup krakowski senior, który przez lata służył jako osobisty sekretarz Jana Pawła II, zachęcał młodych do modlitwy przy grobie świętego Papieża w Bazylice św. Piotra. „Powiedzcie przy tym szczególnym spotkaniu ze świętym Papieżem, co podyktuje wam serce” - apelował hierarcha, dodając: „Jan Paweł II szczególne miejsce w swoim sercu zachował dla Polski i Kościoła krakowskiego”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję