Reklama

Monitoring medialny

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

SPEKTAKL TEATRU TV „Czarnobyl - cztery dni w kwietniu” w reżyserii Janusza Dymka zdobył Nagrodę Jury Studenckiego na prestiżowym, 63. festiwalu produkcji telewizyjnej Prix Italia w Turynie, który odbył się we wrześniu br. Spektakl wyprodukowany w ramach „Sceny faktu”, dla TVP1, ukazuje wydarzenia czterech dni, które nastąpiły bezpośrednio po wybuchu w elektrowni atomowej w Czarnobylu, co miało miejsce 26 kwietnia 1986 r. Według aktualnych szacunków, wybuch przyczynił się bezpośrednio do śmierci lub kalectwa ponad 300 tys. ludzi zamieszkujących w sąsiedztwie elektrowni.

ZBIGNIEW BADZIAK, dyrektor Biura Reklamy i Handlu Telewizji Polskiej, odchodzi z TVP. 22 września br. złożył na ręce kierownictwa spółki wniosek o rozwiązanie stosunku pracy. W okresie wypowiedzenia nadal będzie pełnił obowiązki dyrektorskie.

SĄD OKRĘGOWY Warszawa-Praga podzielił opinię prokuratury, że Kuba Wojewódzki i Michał Figurski nie popełnili przestępstwa w audycji, w której udawali krzyż, i podtrzymał decyzję o odmowie wszczęcia dochodzenia. Sąd uznał to za „kreację artystyczną”. W mediach pojawia się zatem coraz więcej aktów profanacji. Nie ucichła jeszcze sprawa „Nergala”, a już kolejni celebryci bezkarnie obrażają uczucia religijne.

(mł)

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2011-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Śląskie: Jolanta L. zeznawała w śledztwie ws. śmierci ks. Blachnickiego

2026-07-22 16:40

[ TEMATY ]

ks. Franciszek Blachnicki

Archiwum Główne Ruchu Światło-Życie

Jolanta L., która dawniej nosiła nazwisko Gontarczyk i według Instytutu Pamięci Narodowej w latach 80. w RFN wraz z mężem brała udział w inwigilacji ks. Franciszka Blachnickiego, zeznawała w środę w katowickim IPN jako świadek w śledztwie, w którym badane są okoliczności śmierci tego duchownego.

Ks. Blachnicki - założyciel Ruchu Światło-Życie – zmarł w 1987 r. w niemieckim Carlsbergu. Według ustaleń IPN został otruty.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Ignacego Loyoli

[ TEMATY ]

nowenna

św. Ignacy Loyola

Adobe Stock

Św. Ignacy Loyola

Św. Ignacy Loyola

22 lipca rozpoczyna się nowenna do świętego Ignacego Loyoli – patrona rekolekcji, żołnierzy, matek oczekujących potomstwa i szczęśliwych porodów. Nowenna trwa 9 dni i kończy się 30 lipca, w przeddzień wspomnienia Świętego Ignacego, przypadającego 31 lipca.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: nowy papieski przedstawiciel przy ONZ

2026-07-25 12:58

[ TEMATY ]

Watykan

ONZ

Nominacje

Vatican Media

Ojciec Święty mianował stałym obserwatorem Stolicy Apostolskiej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) w Nowym Jorku arcybiskupa, Christophe’a Zakhia El-Kassisa, dotychczasowego nuncjusza apostolskiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Jemenie oraz delegata apostolskiego na Półwyspie Arabskim.

Abp Christophe Zakhia El-Kassis urodził się 24 sierpnia 1968 r. w Bejrucie. Ukończył studia prawnicze, uzyskując tytuł magistra obojga praw (utroque iure) oraz doktorat z prawa cywilnego i kanonicznego. Święcenia kapłańskie przyjął 21 maja 1994 r. dla maronickiej archieparchii Bejrutu z rąk abp. Khalila Abi-Nadera.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję