Reklama

Z zakonnej kuchni

Lody truskawkowe lub jagodowe

Sezon truskawkowy w pełni, słońca też nie brakuje, dlatego zachęcamy do zrobienia lodowych przysmaków.

Niedziela Ogólnopolska 26/2010, str. 57

[ TEMATY ]

przepisy

Adobe.Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Składniki:

4 jajka, 30 dag cukru, 0,5 l śmietany kremówki, 50 dag truskawek lub jagód

Wykonanie:

Jajka ubić na puch z połową cukru. Osobno ubić schłodzoną śmietanę z pozostałym cukrem. Umyte owoce rozdrobnić, dodać do ubitej śmietany. Połączyć z ubitymi jajkami. Wszystko dobrze wymieszać. Wstawić do zamrażarki na ok. 3 godziny. Co pół godziny przemieszać bądź zmiksować i ponownie zmrozić.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2010-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ciasta ze śliwkami

To prawdziwa gratka dla podniebienia, która zaskakuje prostotą i mnogością wariantów.

SKŁADNIKI : Ciasto * 20 dag mąki * 15 dag zimnego masła * 3 łyżki cukru * 2 łyżki lodowatej wody * 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia * 1 jajko Nadzienie * 50 dag śliwek * 2 łyżki płynnego miodu * 1/2 płaskiej łyżeczki cynamonu * 1 garść płatków migdałowych.
CZYTAJ DALEJ

Stać się dzieckiem Boga to największa nagroda

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Łk 10, 17-24.

Sobota, 4 października. Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
CZYTAJ DALEJ

Różaniec ze św. Faustyną - tajemnice chwalebne

2025-10-04 20:55

[ TEMATY ]

różaniec

św. Faustyna Kowalska

pixabay.com

Modlitwa różańcowa jest wzniesieniem serca do Boga, który przychodzi, aby zbawiać człowieka. Modlitwa różańcowa - jak przypominał nam Ojciec Święty Jan Paweł II - jest modlitwą kontemplacyjną.

W czasie rezurekcji ujrzałam Pana w piękności i blasku i rzekł do mnie: córko Moja, pokój tobie, pobłogosławił i znikł, a duszę moją napełniło wesele i radość nieopisana. Umocniło się serce moje do walki i cierpień (Dz 1067).
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję