Reklama

Santo Subito! Natychmiast Święty!

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Duszpasterz krakowskich artystów - ks. inf. Jerzy Bryła, współpracownik kard. Karola Wojtyły w Kurii Metropolitalnej w Krakowie (1968-75), który był na większości koncertów organizowanych przez Fundację Pomocy Artystom Polskim CZARDASZ, gorąco poleca płytę „Santo Subito” słowami:
To pragnienie wyrażone przez wiernych w czasie pogrzebu Ojca Świętego Jana Pawła II, podczas którego w swym pożegnalnym kazaniu kard. Joseph Ratzinger powiedział: „Możemy być pewni, że nasz ukochany Papież stoi teraz w oknie Domu Ojca, widzi nas i nam błogosławi”.
Dziecięce przywiązanie do Ojca Chrześcijan skłoniło prezes Fundacji CZARDASZ - Ewę Wartę-Śmietanę do nagrania płyty CD „Santo Subito”, dla uczczenia 30. rocznicy pierwszej pielgrzymki Papieża Polaka do Polski, a także przygotowania do jego beatyfikacji. W ten sposób artyści pragną oddać cześć Papieżowi słowem mówionym, śpiewem i muzyką, która starannie dobrana i pięknie wykonana daje przedsmak „odpocznienia w pokoju”, który jest już udziałem naszego Ojca Świętego, głoszącego miłość i żyjącego nią. Pokój jest owocem miłości - do Boga i bliźnich w Bogu.
Niech to nagranie „Santo Subito” znajdzie się w naszym domu i domach naszych bliskich, niosąc przesłanie pokoju, jakiego świat dać nie może, niech daje wytchnienie i poczucie bycia razem z naszym Umiłowanym Ojcem Świętym.
Sponsorem płyty jest: TAURON Polska Energia Spółka Akcyjna.

Fundacja Pomocy Artystom Polskim czardasz, ul. Kordiana 56/1, 30-653 Kraków, tel./fax: (12) 654-50-81; 512-484-824, http://www.czardasz.org.pl.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2009-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy wierzysz, że Jezus czeka na twoje wołanie i zaproszenie?

2025-07-10 10:42

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 14, 22-36.

Wtorek, 5 sierpnia. Dzień powszedni albo wspomnienie rocznicy poświęcenia rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny
CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Sąd przedłużył areszt dla podejrzanego o morderstwo na Uniwersytecie Warszawskim

2025-08-04 17:43

[ TEMATY ]

Warszawa

morderstwo

Adobe Stock

W poniedziałek sąd przedłużył o sześć miesięcy areszt dla Mieszka R., podejrzanego o morderstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

Rzecznik prokuratury Okręgowej prok. Piotr Antoni Skiba przekazał, że sąd przychylił się do wniosku prokuratury o przedłużenie aresztowania o sześć miesięcy do 1 lutego 2026 roku. Dodał, że obrońcy wnioskowali o cztery miesiące.
CZYTAJ DALEJ

Sierpniowe Nabożeństwo Fatimskie w Miejscu Piastowym

2025-08-05 09:24

Radio Fara

Comiesięczne nabożeństwa gromadzą rzesze wiernych

Comiesięczne nabożeństwa gromadzą rzesze wiernych

W sobotni wieczór, 2 sierpnia 2025 r., w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym odbyło się nabożeństwo fatimskie, któremu przewodniczył arcybiskup senior Józef Michalik. W wygłoszonym kazaniu arcybiskup wzywał do osobistego nawrócenia, modlitwy i odnowy moralnej życia rodzinnego i społecznego, wskazując na aktualność przesłania Maryi z Fatimy.

Centralnym tematem kazania była duchowość fatimska, ukazana jako wezwanie do współpracy z Bogiem na wzór Maryi. „Matka Najświętsza nie zniechęca się naszymi słabościami” – mówił abp Michalik – „wciąż prosi: czy mogę się Tobą posłużyć, aby ratować dusze?”. Nawiązując do objawień z 1917 roku, przypomniał dziecięcą wrażliwość na dobro i misję, jaką Bóg powierza każdemu, niezależnie od wieku i statusu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję