Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: W jednym pokoleniu można stracić całą wiarę Ludu Bożego

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Łukasz Burchard

W Bazylice Archikatedralnej Łódzkiej abp Grzegorz Ryś celebrował Eucharystię dla wspólnot neokatechumenalnych z Łodzi i Tomaszowa Mazowieckiego na zakończenie roku formacyjnego. Udział w uroczystości wzięła par. Najświętszego Imienia Jezus, św. Alberta Chmielowskiego, św. Jana Ewangelisty, św. Teresy, św. Jana Bosko, św. Rafała Kalinowskiego i Matki Odkupiciela i św. Jana Bożego.

W homilii abp Grzegorz Ryś mówił o wielkiej godności, której dostępujemy, będąc uczniami Jezusa. - Kiedy słyszycie ten tekst, to zauważcie w nim szczególne Boże wybranie, nie wymaganie, które wydaje się być nieludzkie, tylko szczególne Boże wybranie do wielkiej bliskości z Panem - podkreślał metropolita łódzki. Nawiązał także do roli Boga, którego Izrael nie chciał. Odniósł tę sytuację do teraźniejszego wymiaru, w którym nierzadko dokonuje się redukcji kultu w imię poczucia bezpieczeństwa. - Jesteśmy przy Bogu, jesteśmy w świątyni - jesteśmy bezpieczni, urągając Bogu swoją pobożnością, swoim kultem - tłumaczył abp Ryś. Rozważając liturgię słowa, łódzki duszpasterz podkreślił, że Księga Amosa przekazuje, iż w jednym pokoleniu można stracić całą wiarę Ludu Bożego. - To nie jest słowo, które już jest gotowym scenariuszem na następne 30 lat, to jest słowo, które jest wypowiedziane z miłości od Boga ku zastanowieniu, ku refleksji, ku nawróceniu, odrzuceniu bałwochwalstwa - podsumował metropolita łódzki, podkreślając ważność słowa przynaglającego nas do zastanowienia nad swoimi czynami, które mogą mieć swoje konsekwencje w kolejnym pokoleniu.

W Łodzi istnieje wiele wspólnot neokatechumenalnych, których celem jest odkrywanie głębi sakramentu chrztu świętego.

2022-06-28 20:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Caritas uruchamia sieć wolontariatu kryzysowego

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Caritas

W związku z sytuacją epidemiczną, Caritas Archidiecezji Łódzkiej ponownie uruchamia sieć wolontariatu kryzysowego w Łodzi. Wolontariusze Caritas pomogą ludziom starszym i chorym, będącym w grupie ryzyka zakażenia, w podstawowych zakupach żywności i leków.

CZYTAJ DALEJ

Bp Adrian Put zamieszka w Gorzowie

2022-08-16 13:13

[ TEMATY ]

diecezja

gorzów

Bp Adrian Put

Kamil Krasowski

Bp Adrian Put urodził się w 1978 r. Szczecinie, jednak od 12. roku życia wraz z rodzicami zamieszkał w Gorzowie

Bp Adrian Put urodził się w 1978 r. Szczecinie, jednak od 12. roku życia wraz z rodzicami zamieszkał w Gorzowie

Bp Adrian Put wkrótce zamieszka na plebanii katedralnej w Gorzowie Wlkp.

Taką wiadomość przekazał ks. Zbigniew Kobus 15 sierpnia na zakończenie uroczystości odpustowych w gorzowskiej katedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. – Przyjmujemy księdza biskupa Adriana z radością, sądząc że jego obecność w Gorzowie będzie korzystna zarówno dla duszpasterstwa, jak i pozwoli na nowe impulsy duszpasterskie dla północnej części diecezji zielonogórsko-gorzowskiej – powiedział proboszcz katedry.

CZYTAJ DALEJ

Wdzięczni Maryi. Stulecie parafii w Motyczu

2022-08-17 12:31

Grzegorz Jacek Pelica

Parafia w Motyczu, doświadczona podpaleniem kościoła w lipcu 1994 r., obchodziła stulecie istnienia w niedzielę 31 lipca 2022 r. W dniu 25.03.1922 r. erygował ją pierwszy wyświęcony w wolnej Polsce biskup lubelski Marian L. Fulman. Parafialnym uroczystościom odpustowym ku czci Matki Bożej Anielskiej przewodniczył Metropolita Lubelski abp Stanisław Budzik.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję