Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Po stronie wiary i wartości

Pierwszy koncert w ramach XIV Wieczorów Muzyki Organowej i Kameralnej w Pogórzu odbył się w odpust parafialny.

[ TEMATY ]

odpust

koncert

Piotr Górecki

Dyrektor festiwalu dziękuje wykonawcom koncertu.

Dyrektor festiwalu dziękuje wykonawcom koncertu.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W parafii NMP Królowej Polski kazania odpustowe głosił ks. Andrzej Chruszcz. Zauważył, że król Jan Kazimierz z dynastii Wazów w czasie swoich rządów w ojczyźnie wybrał Maryję na Królową Polski i Litwy.

Wydarzenie to ukształtowało naszą narodową tożsamość. Owocem elekcji króla Jana Kazimierza było przekonanie, że wartość naszej wiary jest cenna. Przodkowie nasi przez wiele wieków służyli ojczyźnie, bronili honoru, wiary i nigdy nie godzili się na walkę z wiarą katolicką. Elekcja Jana Kazimierza przypomina nam wszystkim, że życie to mój osobisty wybór, z którym winienem się opowiedzieć po stronie wiary oraz wartości, której z niej wypływają – powiedział emerytowany proboszcz parafii św. Barbary w Mikuszowicach Krakowskich.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Na Sumie w procesji odpustowej uczestnicy przechodzili obok symbolicznego warsztatu św. Józefa, który został wykonany dla upamiętnienia roku jubileuszowego św. Józefa.

Po południu odbył się koncert. Za kontuarem usiadł światowej sławy organista Marek Kudlicki z Wiednia, a na fagotach zagrali – Viktoria Matuszek z Pszowa i Marcin Szreter z Tarnowskich Gór. Wykonali utwory Bacha, Mozarta i Przybylskiego.

Koncert prowadził kierownik artystyczny Paweł Seligman. Dyrektorem festiwalu jest ks. Ignacy Czader, a organy przygotowuje Tomasz Barcik.

Koncert finałowy zaplanowano 2 października o godz. 17. Na organach zagra Łukasz Mosur z Łodzi z towarzyszeniem zespołu Canzonetta Trio z Górnego Śląska. Wstęp wolny.

Zadanie dofinansowano ze środków budżetu Gminy Skoczów w ramach konkursów dotacyjnych na 2022 r.

2022-05-18 21:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Letnie Koncerty Kameralne – na każdy wstęp wolny

[ TEMATY ]

koncert

organy

wakacje

Fot. Wieczory Muzyczne w Leśnicy

Organy w Leśnicy.

Organy w Leśnicy.

W tym roku z racji epidemii koronawirusa nie odbędzie się kolejny cykl Wieczorów Muzycznych w Leśnicy. Ale za rozpoczynają się Letnie Koncerty Kameralne.

Wszystkie imprezy w gminie Brenna w maju i czerwcu zostały odwołane z powodu koronawirusa. Stąd też w Brennej Leśnicy odbędzie się w tym roku tylko jeden koncert – 16 sierpnia, a pełna edycja wieczorów planowana jest za rok. – Aby w tym trudnym czasie umożliwić wszystkim dostęp do wyższej kultury, postanowiono że zostaną zorganizowane koncerty w każdym z siedmiu kościołów znajdujących się na terenie gminy Brenna. I na te wszystkie koncerty, z finałem w naszej Leśnicy, serdecznie zapraszamy – mówi kierownik artystyczny cyklu Paweł Seligman.
CZYTAJ DALEJ

Trzeba w sobie pokonywać przywiązanie do zła

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 21, 23-27.

Poniedziałek, 15 grudnia. Dzień Powszedni.
CZYTAJ DALEJ

Telegram Leona XIV po zamachu w Sydney

2025-12-15 15:14

[ TEMATY ]

telegram

Leon XIV

Vatican Media

Ojciec Święty przesłał na ręce arcybiskupa Sydney Anthony’ego Fishera OP telegram po zamachu na plaży Bondi w Sydney, w którym zginęło 16 osób, a dziesiątki zostały ranne. Papież zapewnia o duchowej bliskości i modlitwie w intencji ofiar, poszkodowanych i ich rodzin.

Watykańskie Biuro Prasowe opublikowało treść telegramu, podpisanego przez sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolina. Hierarcha zapewnia w nim o „głębokim smutku”, z jakim Papież przyjął wiadomość o strasznym zamachu, do którego doszło pośród członków społeczności żydowskiej, zebranej w Sydney na obchody święta Chanuki.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję