Trwając w Roku Rodziny Amoris Laetitia Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Świdnickiej oraz Fundacja Małżeństwo Rodzina zaprasza do udziału w modlitewnej krucjacie.
Gorąco zapraszamy do włączenia się w sztafetową modlitwę w intencji umocnienia małżeństw i rodzin, za wstawiennictwem św. Rodziny. Nieustanna modlitwa potrwa od Środy Popielcowej (2 III, godz. 12.00) do Niedzieli Palmowej (10 IV, godz. 12.00). Będzie to 40 dni, czyli 960 godzin.
Na stronie 960godzindlarodzin.pl znajduje się specjalny kalendarz, w którym można zadeklarować się na określoną godzinę i dzień, tak aby ta modlitwa trwała ciągle. Na stronie znajduje się także modlitewnik, zawierający propozycje modlitw i nabożeństw, które można wykorzystać do organizacji czuwania. - Pragniemy, przez cały Wielki Post, 24 godziny na dobę trwać w nieustannym czuwaniu, otaczając modlitwą małżeństwa i rodziny, nie tylko naszej diecezji, ale całej Polski i świata – informują organizatorzy.
Jedną z intencji jest bardzo aktualna prośba za osoby żyjące w związkach niesakramentalnych, aby zachęcone przez Kościół do słuchania słowa Bożego, uczestnictwa w liturgii, wytrwania w modlitwie, wychowywania dzieci w wierze chrześcijańskiej, pielęgnowały ducha pokuty, z dnia na dzień otwierając się na łaskę Boga i Jego wolę.
Jeżeli ktoś z chętnych do modlitwy nie ma dostępu do internetu, można skontaktować się z organizatorami telefonicznie pod nr 74 856 44 13 w godzinach 10:00-13:00.
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Świdnickiej wraz ks. kan. Mirosławem Rakoczym zapraszają do udziału w modlitewnej krucjacie.
- Trwamy w ogłoszonym niedawno Roku św. Józefa (8 grudnia 2020), a Ojciec Święty już zapowiedział Rok Rodziny. Te dwie inicjatywy przez większość czasu zbiegają się ze sobą. Trudno nie dostrzec przemyślanego w tym planu, tym bardziej, że Rok Rodziny rozpoczyna się dokładnie w Uroczystość św. Józefa (19 marca 2021). Św. Józef to przecież opiekun Świętej Rodziny i patron chrześcijańskich małżeństw. Pragniemy w naszej diecezji włączyć się w przeżywanie wspomnianych inicjatyw między innymi przez modlitwę. Stąd propozycja akcji „960 godzin dla rodzin”, podczas której będziemy modlić się za rodziny przez wstawiennictwo św. Józefa – informują organizatorzy.
Odpust Porcjunkuli jest szczególny: każdy może z niego skorzystać niezależnie miejsca zamieszkania. Kiedy 2 sierpnia 1216 roku św. Franciszek go ogłosił, był zupełnie nową formą odpustu. „Bracia moi – mówił Franciszek do zgromadzonych – Chcę was wszystkich wysłać do raju!”.
Porcjunkula to ulubiony kościół św. Franciszka, który wyremontował własnymi rękami. Otrzymał go od benedyktynów w symbolicznej dzierżawie i stał się miejscem narodzin i sercem wspólnoty franciszkańskiej. Dziś, gdy wchodzi się do jego wnętrza, na progu widnieje napis: „hic locus sanctus est” – to miejsce jest święte, ponieważ tutaj Bóg rozmawiał z Franciszkiem. Gdy podniesiemy wzrok, kolejny napis mówi „heac est porta vitae aeternae” – to jest brama życia wiecznego, zawsze otwarta, właśnie dzięki odpustowi Porcjunkuli, który wyprosił w modlitwie św. Franciszek.
82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Częstochowie
2026-08-02 00:12
KP
Karol Porwich / Niedziela
– Niech świeżość przesłania sierpniowych dni otrzeźwi umysły i serca wszystkich naszych sióstr i braci, a jasnogórską Matkę i Królową Ziem Polskich o zranionym obliczu prosimy, ożyw dzisiaj i w nas wolę zmagania o prawdę, o sprawiedliwość społeczną, o uporządkowanie sumienia odrzucającego zło i nienawiść – powiedział abp. Wacław Depo podczas Mszy św. sprawowanej w intencji żyjących i zmarłych uczestników Powstania Warszawskiego.
Oficjalne obchody 82. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Częstochowie, rozpoczęła uroczysta Msza św. w kościele rektoralnym Najświętszego Imienia Maryi pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo. Eucharystię poprzedziła minuta ciszy, podczas której na dziedzińcu kościoła oddano hołd walczącym powstańcom. Bezpośrednio po zakończonej Liturgii uczestniczący w niej przedstawiciele magistratu, polityków, służb mundurowych i Częstochowian przeszli pod Grób Nieznanego Żołnierza w al. Sienkiewicza, gdzie zakończyła się druga część uroczystości.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.