Reklama

Niedziela Kielecka

Błogosławiony kolędy czas

Kolejny rok pandemii destabilizuje tradycyjną wizytę duszpasterską. Parafie wypracowały jednak ciekawe formuły, które się sprawdzają. Tak jest w Szańcu.

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

Szaniec

archiwum parafii

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Ubolewam, że nie możemy w normalnych warunkach odwiedzić wszystkich parafian, szczególnie tych, których mogę spotkać jedynie w ich domach, np. z powodu choroby. Niektórych twarzy nie widziałem już dwa lata – mówi ks. kan. Marek Tazbir, proboszcz par. Wniebowzięcia NMP w Szańcu. Ci, którzy zapraszają kapłanów z kolędą, byli już odwiedzani (w reżimie sanitarnym) w tygodniu poświątecznym i później. Po Nowym Roku księża zapraszali z kolei do kościoła na Msze św. kolędowe na godz. 17, kolejność wg wiosek tworzących parafię Szaniec.

Więcej w wydaniu papierowym Niedzieli Kieleckiej - 16.01.2022.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-01-10 09:49

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sił przybędzie, gdy Mu zaufamy

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

Agnieszka Dziarmaga

Manufaktura Pietraszki – szczególne miejsce na obrzeżach Kielc, skupiające aktywne zawodowo osoby niepełnosprawne i ich opiekunów, chce łączyć wspomnienie św. Jana Pawła II – patrona ich Domu, z modlitwą za niepełnosprawnych i za młodzież oraz za wszystkich młodych duchem. Taka myśl przyświecała pierwszej Niedzieli Palmowej w Pietraszkach.

I tak tę ideę tłumaczy w rozmowie z Niedzielą ks. dr hab. Witold Janocha, prezes Fundacji Gramy z Tobą i osoba odpowiedzialna za Zakład Aktywności Zawodowej przy Manufakturze Pietraszki. – Chcemy, aby to miejsce żyło, aby promieniowało przyjaźnią, nauką św. Jana Pawła II, aby jednoczyło w modlitwie, śpiewie i pracy – tłumaczy. Takie Niedziele Palmowe połączone z uwielbieniem Jezusa śpiewem i modlitwą, mają odbywać się tutaj rokrocznie. Fundacja Gramy z Tobą porozumiała się w tym celu ze Stowarzyszeniem Dwa Przymierza i Zespołem To On, które animowały tegoroczne spotkanie.
CZYTAJ DALEJ

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Do wersji od lat istniejącej w naszej przestrzeni internetowej Niezbędnika Katolika, która każdego miesiąca inspiruje do modlitwy miliony katolików, dołączamy wersję papierową. Poręczny modlitewnik jest dostępny wraz z naszym Tygodnikiem Katolickim "Niedziela". Dostępna jest również wersja PDF naszego Niezbędnika!

CZYTAJ DALEJ

MSZ: Nie ma informacji o poszkodowanych polskich obywatelach w regionie Bliskiego Wschodu

2026-03-01 13:50

[ TEMATY ]

Izrael

Iran

adobe.stock.pl

Nie ma informacji o poszkodowanych polskich obywatelach w regionie Bliskiego Wschodu - przekazał w niedzielę rzecznik MSZ Maciej Wewiór. Zaznaczył, że przebywającym w regionie Polakom MSZ rekomenduje - w miarę możliwości i przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa - rozważenie opuszczenia go drogą inną niż lotnicza.

W odpowiedzi na ataki USA i Izraela Iran rozpoczął w sobotę naloty na cele w Zatoce Perskiej, od Zjednoczonych Emiratów Arabskich po Bahrajn, uszkadzając budynki, zakłócając funkcjonowanie lotnisk i dostawy ropy naftowej. Przeprowadził też uderzenia na cele w Izraelu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję