Reklama

Świat

Hiszpania: bieg Roku Wiary w Walencji

[ TEMATY ]

Kościół

wiara

bieg

Josiah Mackenzie / Foter.com / CC BY

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rok Wiary można obchodzić na różne sposoby. W hiszpańskiej Walencji miejscowa archidiecezja i Uniwersytet św. Wincentego Męczennika zorganizowały bieg sportowy „Volta a Peu” na dystansie ok. 6 km, w którym wzięło udział ponad 4,5 tys. osób, w tym arcybiskup tego miasta.

Na starcie stanęli miłośnicy sportu i całe rodziny – łącznie ponad 4,5 tys. osób, wśród nich 68-letni abp Carlos Osoro Serra, któremu towarzyszyli wykładowcy z Uniwersytetu św. Wincentego Męczennika. „Najważniejszy jest powód, dla którego uczestniczyliśmy w tym biegu, a jest nim Rok Wiary" – powiedział metropolita Walencji, wręczając medale. Podkreślił, że najważniejsze jest nie zwycięstwo, ale "ofiara, poświęcenie, praca w zespole, wreszcie sam udział i wzajemna pomoc w budowaniu braterskich więzi”.

Arcybiskup zachęcił także do wzięcia udziału w „Misji Nowe Miasto”: „Chodzi jedynie o wyjście na ulice miasta przez siedem dni w lipcu i ukazanie oblicza Jezusa, o bycie z tymi, którzy są sami, odwiedzenie chorych itd. W ten sposób bezpośrednio głosimy Pana” – zaznaczył hierarcha hiszpański.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2013-11-14 09:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pobiegną dla Niepokalanej

[ TEMATY ]

bieg

Wokandapix/pixabay.com

8 grudnia - o godz. 20:30 wystartuje I Nocny Trailowy Bieg Duchowy w Warszawie. Trasa o pełnej długości 33 km będzie podzielona na 5 etapów o różnej długości.

- Celem Nocnego Trailowego Biegu Duchowego jest uczczenie Święta Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, promocja warszawskich kościołów, ewangelizacja i jak zawsze, popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu oraz rekreacji ruchowej jako jednego z elementów zdrowego trybu życia - mówi ks. Krystian Strycharski, wikariusz parafii św. Jana Kantego w Warszawie, organizator biegu.
CZYTAJ DALEJ

Pomorskie: funkcjonariusz SOP zaatakował nożem swą rodzinę, nie żyje czterolatka

2026-01-27 07:07

[ TEMATY ]

Służba Ochrony Państwa

Adobe Stock

44-letni funkcjonariusz Służby Ochrony Państwa zaatakował nożem w poniedziałek wieczorem swoją rodzinę w mieszkaniu w Ustce. W wyniku odniesionych ran zmarła czteroletnia dziewczynka. Pięć osób jest rannych, w tym napastnik – poinformował oficer prasowy słupskiej policji podkom. Jakub Bagiński.

Zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań w nadmorskiej Ustce policjanci otrzymali w poniedziałek około godz. 21.30.
CZYTAJ DALEJ

W tej diecezji wzrasta liczba uczestników kursów przedmałżeńskich

2026-01-27 20:30

[ TEMATY ]

narzeczeni

uczestnicy

kursy przedmałżeńskie

Magdalena Pijewska

1600 par wzięło udział w 2025 roku w kursach przedmałżeńskich. Dane przedstawił Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej.

Ksiądz Krzysztof Bochniak, dyrektor wydziału poinformował, że w 2022 roku w kursach uczestniczyło 700 par, rok później już 900. Znaczny wzrost odnotowano w ostatnich dwóch latach, gdzie w sumie 3200 par narzeczonych zdecydowało się budować mocne fundamenty swojego związku.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję