Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Znaczenie słowa "dziś"

Osoby związane z Centrum bł. Władysława Bukowińskiego w Zagórniku zorganizowały 22 spotkanie online. Gościł na nim biskup Roman Pindel.

[ TEMATY ]

Biblia

Pismo Święte

Słowo Boże

konferencja

MJscreen

Biskup Roman Pindel był gościem konferencji.

Biskup Roman Pindel był gościem konferencji.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W biblijnej konferencji online z bp. Romanem Pindlem uczestniczyło co najmniej kilkadziesiąt osób, w tym ludzie z różnych wspólnot z diecezji i spoza niej. – Organizujemy wiele różnych spotkań ewangelizacyjnych oraz dialogi małżeńskie, ale ze względu na zaistniałą sytuację i brak możliwości spotkań w realu, postanowiliśmy zorganizować je w formie online – powiedział prowadzący spotkanie Alfred Gibas. Podkreślił, że rozpoczęło się to od comiesięcznych spotkań z ks. Edwardem Stańkiem. – Napisaliśmy mu nurtujące nas pytania, a on podczas kolejnych konferencji udzielał na nie odpowiedzi. Gdy pojawiło się więcej chętnych kapłanów do dzielenia się przemyśleniami, spotkania odbywały się co tydzień – dodał A. Gibas.

Reklama

Gość spotkania – biskup Roman Pindel – rozważał wokół słowa Bożego. Odnosił się do czterech sensów Pisma Świętego w Ewangelii wg św. Łukasza 19, 1-10. Nawiązał do biblijnej historii Zacheusza, który po wizycie Jezusa w jego domu zadeklarował, że połowę swojego majątku daje ubogim, a jeśli kogoś w czymś skrzywdził, zwraca poczwórnie. – Co Jezus mówi na temat deklaracji Zacheusza? „Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu”. Słowo „dziś” w Ewangelii i naszym życiu ma ważne znaczenie. Nie wolno mówić w odniesieniu do nawrócenia, że jutro. Nie wolno mówić w odniesieniu do pomocy komuś w potrzebie, że jutro. Ale dziś zbawienie... – to znaczy: dziś masz szansę pojednać się z Bogiem, otrzymać przebaczenie. Jezus jest sam uosobieniem tego zbawienia. On je wysłużył i On je przynosi – mówił pasterz diecezji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Konferencję można posłuchać - tutaj.

Planowane są jeszcze dwa spotkania z bp. Romanem Pindlem poświęcone słowu Bożemu.

Różne konferencje można posłuchać na stronie: www.bukowinski.org w zakładce: aktualności – konferencje.

2021-04-22 15:00

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czym jest liturgia godzin? Poznaj doskonały sposób trwania przy Bogu!

[ TEMATY ]

duchowość

modlitwa

Pismo Święte

Słowo Boże

Bożena Sztajner/Niedziela

Liturgia godzin jest formą uświęcenia dnia przez modlitwę psalmami w kluczowych jego momentach. Do jej odmawiania zobowiązane są przede wszystkim osoby duchowne i zakonne. Pozostałych wiernych Kościół usilnie zachęca do tego rodzaju modlitwy.

Części liturgii godzin
CZYTAJ DALEJ

Samarytanie z Markowej

Niedziela Ogólnopolska 37/2023, str. 68-70

[ TEMATY ]

rodzina Ulmów

Beatyfikacja Rodziny Ulmów

Dodatek specjalny

Zbiory krewnych rodziny Ulmów

Wiktoria i Józef Ulmowie

Wiktoria i Józef Ulmowie

Rodzina Ulmów otworzyła drzwi swojego domu i to „otwarcie” stało się wydarzeniem, które sprawiło, że weszła na wyższy poziom heroicznego praktykowania świętości.

"Kilka miesięcy po tym jak przyszedłem jako prefekt do Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych, wśród pierwszych spraw jakie było mi dane w tej roli analizować, była ta dotycząca męczeństwa małżonków Józefa i Wiktorii Ulmów razem z ich sześciorgiem dziećmi, do których należało dołączyć siódme dziecko, które w tych tragicznych chwilach opuszczało bezpieczne schronienie w łonie matki i przychodziło na światło dzienne".
CZYTAJ DALEJ

A. Duda do prezydenta Czech: Nawrocki będzie kontynuował politykę współpracy

2025-07-07 15:15

[ TEMATY ]

Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Czech

Karol Nawrocki

polityka współpracy

PAP/EPA

Prezydent Andrzej Duda i prezydent Petr Pavel

Prezydent Andrzej Duda i prezydent Petr Pavel

Prezydent Andrzej Duda poinformował w poniedziałek w Pradze, że w rozmowie ze swym czeskim odpowiednikiem Petrem Pavlem wyraził nadzieję, że polityka bliskiej współpracy między obu krajami będzie kontynuowana przez nowego prezydenta Karola Nawrockiego.

Duda, który w poniedziałek przebywa z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą z oficjalną wizytą w Pradze, zaznaczył podczas konferencji prasowej, że podróż do Czech jest ostatnią wizytą zagraniczną jego i jego małżonki jako pary prezydenckiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję