Reklama

Kościół

Ruszyła kampania „Misjonarz na Post 2021”

Już po raz ósmy startuje kampania „Misjonarz na Post”. To projekt duchowego wsparcia polskich misjonarzy i misjonarek na całym świecie.

[ TEMATY ]

misje

Misjonarz na Post

Klaudia Zielińska

s. Alicja Kaszczuk, Kenia

s. Alicja Kaszczuk, Kenia

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W tym roku akcja jest wyjątkowa. Ze względu na pandemię koronawirusa polscy misjonarze pracujący na całym świecie jeszcze bardziej potrzebują duchowego wsparcia.

„Doświadczamy różnych trudności i naszą siłą jest Jezus, dla którego głosimy Ewangelię, ale także doświadczenie żywego Kościoła. To, że jesteśmy Kościołem na całym świecie” – powiedział o. Robert Ablewicz MSF, Misjonarz Świętej Rodziny, od 8 lat pracujący w Papui-Nowej Gwinei podczas konferencji prasowej online „Misjonarz na Post 2021. Modlitwa za misjonarzy w dobie koronawirusa”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

„Doświadczam modlitwy, która fizycznie daje się odczuć na skórze, na ciele, szczególnie w momentach trudnych, gdzie wydaje się, że nie ma wyjścia. Chciałbym podziękować w imieniu misjonarzy zakonnych i świeckich, że o nas pamiętacie. Jesteśmy jednym ciałem Chrystusa i ta modlitwa, to dobro, które macie w sercu, dociera do nas” – zaznaczył o. Ablewicz.

Podziel się cytatem

O. Marcin Wrzos OMI, pomysłodawca inicjatywy, redaktor naczelny „Misyjnych Dróg” i portalu misyjne.pl., zauważył, że czasem potrzebujemy impulsu, który powoduje, że realizujemy nasze dobre postanowienia. O. Wrzos podkreślił, że w inicjatywie chodzi również o jednoczenie środowisk misyjnych.

Z kolei Michał Jóźwiak, redaktor prowadzący portal misyjne.pl, przypomniał, że poza wymiarem duchowym, misjonarze niosą bardzo konkretną, wymierną pomoc. „W Wielkim Poście, gdy szukamy inspiracji, pokazanie tego typu bohaterów mediom, jest kluczowe” – stwierdził.

„Nie trzeba wychodzić z domu, a można stać się misjonarzem” – powiedziała Zofia Kędziora, koordynatorka akcji. Zachęciła, aby przy okazji tej akcji mówić o misjach, o duchowej wspólnocie z misjonarzami.

Aby wziąć udział w akcji, należy wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wypełnić krótki formularz, w którym należy podać swoje imię, nazwisko i adres mailowy, na który przyjdzie informacja z danymi wylosowanego misjonarza. Każdy może wybrać swoją formę duchowego wsparcia wylosowanego misjonarza lub misjonarki. Może to być modlitwa, ofiarowane wyrzeczenie czy też ofiarowanie cierpienia.

Na świecie pracuje obecnie 1892 polskich misjonarzy, którzy ze względu na pandemię koronawirusa jeszcze bardziej potrzebują duchowego wsparcia. W zeszłym roku ponad 50 tys. osób włączyło się w akcję wsparcia misjonarzy podejmując post, modlitwę, ofiarowanie cierpienia lub inne dobre postanowienia w intencji wylosowanego wcześniej misjonarza.

Inicjatywa prowadzona jest przez redakcję oblackiego portalu misyjne.pl i dwumiesięcznika „Misyjne Drogi”. Honorowy patronat nad akcją objęli: abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, oraz bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

2021-02-16 11:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bez misji Kościół obumrze. Dlatego powstała ta akcja

[ TEMATY ]

misje

modlitwa

Misjonarz na Post

Materiał prasowy akcji

Jest ich o sto mniej niż w zeszłym roku. Polskich misjonarzy i misjonarek posługujących na najdalszych zakątkach naszego globu jest teraz nieco ponad 1900. To właśnie dla nich powstała akcja „Misjonarz na Post”.

Siostra Alicja od 12 lat posługuje na misji w Kenii, w miejscowości Laare. Niedawno nauczyła się paść wielbłądy, ponieważ to ich mleko ratuje życie niedożywionych dzieci z sawanny. Brat Maciej Jabłoński jest franciszkańskim misjonarzem, który pracuje w przychodni zdrowia w Ngaoundaye w Republice Środkowoafrykańskiej. Niedawno odbierał poród, noworodek wpadł w hipotermię, więc zakonnik ogrzał malucha własnym ciałem. W ten sposób ocalił mu życie. Misjonarzy, którzy nie tylko ewangelizują, ale wręcz ratują życie innych ludzi, narażając się często przy tym na ogromne niebezpieczeństwo, jest bardzo wielu. Potrzebują nie tylko wsparcia finansowego, ale przede wszystkim tego duchowego. Dlatego powstała akcja „Misjonarz na Post”.
CZYTAJ DALEJ

Nigeria: Bandyci porwali 13 wiernych z kościoła w środkowej części kraju

2025-12-18 08:18

[ TEMATY ]

Nigeria

Adobe Stock

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Co najmniej 13 wiernych zostało porwanych przez uzbrojonych bandytów, którzy zaatakowali kościół w stanie Kogi w środkowej Nigerii, poinformował w środę Kingsley Fanwo, stanowy komisarz ds. informacji.

Atak przeprowadzono w niedzielę w Ayetoro-Kiri, miejscowości położonej w trudnodostępnej, porośniętej lasem deszczowym części kraju.
CZYTAJ DALEJ

Przygotowanie do sakramentu pojednania i pokuty

2025-12-18 23:41

Biuro Prasowe AK

– Letnie serce potrafi śmiertelnie zasnąć – mówił ks. Krzysztof Wons SDS podczas ostatniego dnia rekolekcji w Sanktuarium św. Jana Pawła II, na które kard. Grzegorz Ryś zaprosił księży Archidiecezji Krakowskiej przed swoim ingresem do katedry na Wawelu.

Na początku ostatniego dnia rekolekcji przed ingresem kard. Grzegorz Ryś powitał wszystkich księży zgromadzonych w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Zapowiedział, że nauka rekolekcyjna będzie przygotowaniem do sakramentu pojednania i pokuty, a spotkanie stanie się również okazją do przekazania jałmużny na potrzeby mieszkańców Lwowa i Zaporoża.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję