Reklama

Polska

18 lutego modlitewne czuwanie ze św. Janem Pawłem II z wielu miejsc w Polsce

Akcja „#Święty4ever - Święty Jan Paweł II ze mną na zawsze -” 18 lutego połączy na wspólnej modlitwie w intencji chorych, starszych oraz potrzebujących wiele miejsc w Polsce. W styczniu modlono się w intencji rodzin oraz dzieci nienarodzonych. W tym miesiącu w inicjatywę włączą się m.in. Wadowice rodzinne miasto św. Jana Pawła II.

[ TEMATY ]

modlitwa

czuwanie

św. Jan Paweł II

Materiał prasowy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zachęta do udziału zostanie skierowana z Jasnej Góry w wigilię wydarzenia 17 lutego podczas modlitwy apelowej z Kaplicy Cudownego Obrazu.

- Święty Jan Paweł II jest patronem rodzin. Wracać trzeba do korzeni, do szacunku wobec rodziny, której dzisiaj pozycja jest często dewaluowana. Chcemy propagować papieskie nauczanie o świętości małżeństwa, o świętości każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci - mówi ks. Jarosław Żmija proboszcz parafii pw. Ofiarowania NMP w Wadowicach. Zwraca uwagę, że 18 lutego, przypada 80. rocznica śmierci ojca św. Jana Pawła II. W wadowickiej bazylice jej obchody zostaną połączone z modlitwą w ramach akcji „Święty Jan Paweł II ze mną na zawsze - #Święty4ever”.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. dr Andrzej Scąber delegat metropolity krakowskiego w procesach kanonizacyjnych rodziców Jana Pawła II.

Kustosze Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej ojcowie Bernardyni również włączą się w akcję „Święty Jan Paweł II ze mną na zawsze - #Święty4ever”. – Każdego 18 dnia miesiąca, do maja włącznie, w bazylice przy cudownym obrazie Matki Bożej Kalwaryjskiej odbywać się będą nabożeństwa w ramach inicjatywy „Święty4ever”. Rozpoczęcie w godzinie Apelu Jasnogórskiego i zakończenie o godz. 21.37 – zapowiada o. Tarsycjusz Bukowski OFM rzecznik kalwaryjskiego sanktuarium. W modlitwie będzie można uczestniczyć osobiście, albo za pośrednictwem mediów społecznościowych, transmisja na sanktuaryjnym profilu na Facebooka oraz kanale YouTube.

Inicjatywę „Święty4ever” podejmie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. W sanktuarium modlitwa rozpocznie się o godz. 21.15 w Kaplicy Kapłańskiej przy płycie z pierwszego grobu św. Jana Pawła II. Zakończy ją o godz. 21.37 błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, udzielane w czasie pandemii, z sanktuaryjnej wieży.

Reklama

O znaczeniu akcji mówi kustosz tego sanktuarium ks. Tomasz Szopa. – Dorastają pokolenia ludzi młodych, którzy nie mieli już okazji spotkać osobiście św. Jana Pawła II, gdyż urodzili się pod koniec jego pontyfikatu czy też już po jego śmierci. Nauczanie Jana Pawła II pozostaje nadal aktualne i atrakcyjne, również dla młodzieży. Jednak, aby ludzie młodzi mogli się o tym przekonać, musi ich ktoś zachęcić do pochylenia nad nim, i właśnie w tę misję wpisuje się akcja „Święty4ever”- ocenia ks. Szopa. Kapłan zwraca uwagę, że inicjatywa ta jest również realizacją papieskiego wezwania do wychodzenia z Ewangelią na współczesne areopagi świata.

Nabożeństwo ze św. Janem Pawłem II w ramach akcji „Święty4ever” zostanie również zorganizowane:

w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, transmisja na żywo na stronie sanktuarium na Facebooku oraz na kanale na YouTube, godz. 17:30;

w Sanktuarium Maryjnym w Ludźmierzu, transmisja na żywo na stronie sanktuarium na Facebooku, godz. 17:30;

w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem-Krzeptówkach, transmisja na żywo na stronie internetowej sanktuarium, godz. 20:00;

w Bazylice św. Floriana w Krakowie, transmisja na żywo na kanale bazyliki na YouTube, godz. 19:00;

w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie-Mistrzejowicach, transmisja na żywo na stronie parafii na Facebooku, godz. 21:00;

w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie-Mistrzejowicach, transmisja na żywo na stronie parafii na Facebooku, godz. 20:30;

w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Piaskach Wielkich, transmisja na kanale parafii na YouTube, godz. 18:30;

w kościele Nawiedzenia NMP w Suchej Beskidzkiej, transmisja na żywo na kanale parafii na YouTube, godz. 21:00;

w kościele Dziesięciu Tysięcy Męczenników z Góry Ararat w Niepołomicach, transmisja na żywo na stronie parafii na Facebooku, godz. 21:00;

Reklama

w kościele św. Stanisława BM w Andrychowie, transmisja na żywo na stronie internetowej parafii, godz. 21:00;

w kościele Wniebowzięcia NMP w Kazimierzy Małej, transmisja na żywo na stronie parafii na Facebooku, godz. 17:00;

w kościele Przemienienia Pańskiego w Kielcach-Białogonie, transmisja na żywo na stronie parafii na Facebooku, godz. 17:30.

Księża, którzy chcieliby zorganizować nabożeństwo w swoich parafiach oraz otrzymać przygotowane na tę okazję materiały proszeni są o przesłanie wiadomości na adres swiety4ever@gmail.com.

***

„Święty Jan Paweł II ze mną na zawsze - Święty4ever” - jest to oddolna inicjatywa duszpasterska, która gromadzi ludzi pragnących wyrazić swoją bliskość ze św. Janem Pawłem II. Jej celem jest zgłębianie nauczania Papieża Polaka, ale także modlitwa za jego wstawiennictwem oraz pomoc potrzebującym. Akcja trwa do 18 maja 2021 br., czyli do 101. rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

W jaki sposób każdego dnia można się włączyć w akcję „Święty Jan Paweł II ze mną na zawsze - Święty4ever”?

Aby ją podjąć wystarczy codziennie modlić się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II o godz. 21.37 czyli w godzinie przejścia do Domu Ojca Papieża Polaka. Następne zadanie, do którego jesteśmy zachęcani, to czytanie tekstów papieskich. W poniedziałki, środy oraz piątki fragmenty z papieskiego nauczania publikowane są w mediach społecznościowych na kontach swiety4ever na Facebooku oraz Twitterze z hasztagiem #CzytamyŚwJPII.

Nie byłoby tej akcji bez wezwania do realizacji w życiu nauczania św. Jana Pawła II. Tu konkretnie chodzi o pomoc Potrzebującym. W lutym w związku z przypadającym w tym miesiącu Światowym Dniem Chorego, szczegółowa intencja podejmowanej w ramach akcji modlitwy obejmuje osoby chore, cierpiące, starsze.

Wydarzenie „Święty Jan Paweł II ze mną na zawsze - Święty4ever” jest obecne także w przestrzeni publicznej. Znakiem włączenia się w nie jest wystawiony wizerunek św. Jana Pawła II w oknach domów czy też mieszkań.

Reklama

Do wywieszania flagi papieskiej, organizatorzy zapraszają szczególnie w dniach: 2 IV (rocznica śmierci Ojca Świętego); 27 IV (rocznica kanonizacji Papieża Polak); oraz od 13 do 18 maja (w tych dniach wspominamy rocznicę zamachu na Jana Pawła II i zarazem cudownego ocalenia oraz rocznicę jego urodzin).

Inicjatywie oraz wszystkim biorącym w niej udział błogosławieństwa udzielili: ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski oraz ks. bp Roman Pindel, biskup bielsko-żywiecki.

2021-02-12 18:23

Oceń: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ambasador Kwiatkowski dla KAI: modlitwa ambasadorów przy grobie św. Jana Pawła II świadczy o świadomości jego zasług na świecie

[ TEMATY ]

ambasador

św. Jan Paweł II

grób JPII

Bronimy prawdy o św. Janie Pawle II

Archiwum

Jan Paweł II w Lublinie, 9 czerwca 1987 r.

Jan Paweł II w Lublinie, 9 czerwca 1987 r.

- Wspólna modlitwa tak wielu przedstawicieli korpusu dyplomatycznego przy grobie św. Jana Pawła II, świadczy o tym, jak żywa jest dziś świadomość dziedzictwa i zasług papieża Polaka - mówi w rozmowie z KAI ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Adam Kwiatkowski. W odpowiedzi na jego zaproszenie, w cotygodniowej polskiej Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II uczestniczyło w czwartkowy poranek dwunastu ambasadorów przy Stolicy Apostolskiej w tym dziekan korpusu dyplomatycznego, ambasador Cypru George F. Poulides.

- Bardzo cieszę, że tak wielu przedstawicieli korpusu dyplomatycznego wzięło dziś udział w cotygodniowej Mszy św., sprawowanej w języku polskim przy grobie św. Jana Pawła II. Jest to widoczny znak tego, jak żywa jest świadomość zasług Jana Pawła II dla poszczególnych państw. Myślę tu m.in. o tych krajach, które dzięki jego działaniom cieszą się dziś niepodległością, i których przedstawiciele byli dziś z nami w Bazylice św. Piotra - mówi KAI ambasador RP Adam Kwiatkowski - Wzruszająca była też obecność dziekana korpusu dyplomatycznego, ambasadora Cypru przy Stolicy Apostolskiej, ostatniego urzędującego ambasadora, który składał listy uwierzytelniające na ręce Jana Pawła II. Dzisiejsza wspólna modlitwa były wyrazem nie tylko szacunku i wdzięczności wobec dziedzictwa Ojca Świętego, ale też wypełnieniem jego testamentu, w którym prosił nas o trwanie w modlitwie. Fakt, że tak wielu moich przyjaciół z korpusu dyplomatycznego wzięło dziś udział we wspólnej modlitwie, jest dla mnie pięknym znakiem tego, jak żywe pozostaje to papieskie dziedzictwo.

CZYTAJ DALEJ

Kraków: Abp Marek Jędraszewski odebrał Platynowy Medal Polonia Minor

2024-05-21 08:07

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Abp Marek Jędraszewski

Abp Marek Jędraszewski

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski odebrał w poniedziałek w Krakowie Platynowy Medal Polonia Minor, przyznawany przez władze samorządu województwa małopolskiego za działalność na rzecz województwa.

Marszałek Małopolski i zarząd województwa zdecydowali o uhonorowaniu hierarchy, aby wyrazić "najgłębszy szacunek i wdzięczność za arcypasterską posługę w archidiecezji krakowskiej oraz apostolską i pełną życzliwości troskę o powierzonych opiece wiernych". Medalem doceniają również "przynoszącą dobre owoce współpracę z samorządem województwa oraz stałą i bezcenną przychylność sprawom Małopolski i Małopolan".

CZYTAJ DALEJ

Kard. Müller: samobójstwo dla chrześcijan nie jest opcją

2024-05-21 14:30

[ TEMATY ]

pielgrzymowanie

samobójstwo

Kard. Müller

Karol Porwich/Niedziela

Bóg nie unika kontaktu z nami. On nas dotyka i obejmuje – powiedział kard. Müller

Bóg nie unika kontaktu z nami. On nas dotyka i obejmuje – powiedział kard. Müller

Samounicestwienie przez samobójstwo, narkotyki i alkohol lub powiedzenie «nie» naszej męskiej lub kobiecej seksualności nie są opcjami dla chrześcijan - stwierdził na zakończenie tradycyjnej pielgrzymki do Chartres były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kard. Gerhard Müller. Przewodniczył on w Poniedziałek Wielkanocny w tym sanktuarium Mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego z udziałem 18 tys. wiernych. Wśród młodych, którzy przybyli w poniedziałek do katedry w Chartres, było także 1500 zagranicznych pielgrzymów, głównie z Niemiec, Austrii i Szwajcarii, ale także z USA i wielu innych krajów. Trzydniowa pielgrzymka, odbywająca się od 1983 roku przyciągnęła w tym roku rekordową liczbę pątników.

W swoim kazaniu kardynał Müller odniósł się do tegorocznego hasła pielgrzymki „Chcę zobaczyć Boga” i porównał ludzkie życie i historię Kościoła do pielgrzymki: „Aby zobaczyć Boga, musimy podążać za Chrystusem na drodze naszego życia, aż dotrzemy do celu w naszym wiecznym domu” - zaznaczył. Przypomniał, że światłem na tej drodze jest Logos, Jezus Chrystus, który „prowadzi nas bezpiecznie do sensu i celu naszego życia, kiedy widzimy Boga twarzą w twarz”. Cytując konstytucję dogmatyczną Lumen gentium Soboru Watykańskiego II zaznaczył, że „Kościół wśród prześladowań świata i pociech Bożych podąża naprzód w pielgrzymce, głosząc krzyż i śmierć Pana, aż przyjdzie” (n.8).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję