Reklama

W kilku zdaniach

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

21 marca. Krzysztof Żyndul, były prezes Zakładów Chemicznych w Policach, a teraz szef Nafty Polskiej, otrzymał od ministra skarbu propozycję objęcia stanowiska jego zastępcy. Żyndul zapowiedział, że prawdopodobnie ją przyjmie.

22 marca. Dyspozytorka pogotowia ratunkowego w Stargardzie Szczecińskim, która w styczniu tego roku odmówiła wyjazdu karetki do chorej kobiety, otrzymała prokuratorskie zarzuty. W wyniku niewysłania ambulansu kobieta zmarła. Karetkę wzywała telefonicznie jej kilkuletnia córeczka.

23 marca. Półroczny zakaz prowadzenia samochodu i 1000 zł grzywny - taką karę wymierzył Sąd Grodzki w Szczecinie dyrektorowi Wydziału Sportu Bogusławowi Baniakowi. Były trener „Pogoni” Szczecin został ukarany za jazdę autem pod wpływem alkoholu.

24 marca. Rozpoczęło się Święte Triduum Paschalne. W bazylice katedralnej w Szczecinie, z udziałem duchowieństwa z całej archidiecezji, abp Zygmunt Kamiński przewodniczył Mszy św., w czasie której dokonał poświęcenia olejów namaszczenia chorych i krzyżma. Kapłani odnowili także swoje przyrzeczenia, składane podczas święceń kapłańskich.

25 marca. Przedsiębiorcy zachodniopomorscy rozstrzygnęli plebiscyt na „Szkodnika roku 2004”. W ten sposób chcieli wskazać na osoby, które zamiast pomagać, wręcz szkodzą rozwojowi gospodarczemu regionu. Pierwsze miejsce zdobył Marian Jurczyk, drugie Mirosław Czesny, trzecie Zygmunt Meyer, a czwarte Henryk Rupnik.

26 marca. Zachodniopomorski kurator oświaty Jerzy Kotlęga nie zgodził się na zlikwidowanie planowanych przez miasto Szczecin pięciu szkół podstawowych. Wyraził zgodę na tzw. wygaszenie tylko jednej. Od kilku miesięcy urzędnicy miejscy domagali się likwidacji aż ośmiu placówek na terenie Szczecina. Kurator swoją decyzją położył kres podobnym próbom.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konferencja Episkopatu Polski włączyła się w ogólnoeuropejską inicjatywę modlitewną w intencji pokoju

2026-03-10 10:09

[ TEMATY ]

KEP

bp Romuald Kamiński

modlitwa o pokój

Karol Porwich/Niedziela

Konferencja Episkopatu Polski włączyła się w ogólnoeuropejską, wielkopostną inicjatywę modlitewną „Łańcuch Eucharystyczny” w intencji pokoju. Mszy św. w tej intencji będzie przewodniczył 17 marca w katedrze warszawsko-praskiej bp Romuald Kamiński.

Od Środy Popielcowej przez cały okres Wielkiego Postu biskupi z poszczególnych krajów w Europie odprawiają msze św. w intencji pokoju w ramach inicjatywy „Łańcuch Eucharystyczny”.
CZYTAJ DALEJ

Meksyk: znaleziono ciało zaginionego księdza

2026-03-10 09:32

[ TEMATY ]

Meksyk

Karol Porwich/Niedziela

Ks. Juan Manuel Zavala Madrigal zaginął po odprawianiu niedzielnej Mszy św. W poniedziałek znaleziono jego ciało. Do tragedii doszło w stanie Chiapas na południu Meksyku.

53-letni kapłan był wikarym w parafii św. Marka Ewangelisty w Ocotepec. Według doniesień wiernych, po niedzielnej Mszy św. wyjechał z parafii, aby odprawić liturgię w jednej z lokalnych wspólnot, jednak po jej zakończeniu ślad po nim zaginął. 8 marca oficjalnie zgłoszono jego zaginięcie.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Parolin o Iranie: pragniemy doprowadzenia do pokojowego dialogu

2026-03-10 17:42

Graziako

Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin wypowiedział się nt. aktualnych wydarzeń m.in. w Iranie, przy okazji spotkania w ramach międzyreligijnej inicjatywy “Stół Iftaru - Ramadanu”, która gromadzi przedstawicieli różnych wyznań na wieczornym posiłku (iftarze), spożywanym przez muzułmanów w ramadanie po zakończeniu całodniowego postu.

Rozmawiamy ze wszystkimi
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję