Reklama

Zaproszenie na IV Kongres Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Diecezjalna Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich zaprasza do wzięcia udziału w IV Diecezjalnym Kongresie Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich. Kongres, którego hasłem jest Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął (Łk 12, 49), odbędzie się 6 listopada br.
Od 9.00 rano uczestnicy kongresu będą mogli zapisywać się w recepcji, która będzie się mieściła w Domu „Pod Trąbami”.
O godz. 10.00 dla uczestników zjazdu w katedrze płockiej zostanie odprawiona Msza św., której przewodniczył będzie i homilię wygłosi biskup płocki prof. dr hab. Stanisław Wielgus. Po Eucharystii o 11.30 nastąpi uroczyste otwarcie kongresu przez Biskupa Płockiego w Sali Biskupów w płockim Wyższym Seminarium Duchownym. Pierwszy wykład nt. radykalizmu ewangelicznego przedstawi Grzegorz Górny, redaktor naczelny „Frondy”.
Następnie o 12.15 kolejny referat zatytułowany Moc świadectwa zaprezentuje Marcin Jakimowicz, redaktor „Gościa Niedzielnego”.
Druga część spotkania poświęcona będzie pracy w grupach tematycznych.
W I grupie, którą poprowadzi Wojciech Dębski (burmistrz Pułtuska), zostanie omówiona rola ruchów i stowarzyszeń katolickich w kształtowaniu samorządności lokalnej.
Grupa II pod kierunkiem ks. dr. Andrzeja Kobylińskiego zajmie się problemem wzrastania w epoce kultury audiowizualnej.
Z kolei III grupa red. Grzegorza Górnego dotknie problemu Dekalogu, czyli 10 wezwań do radykalizmu. Zaś Duchowość małżeńska i rodzinna zostanie omówiona przez dr. S. Sławińskiego w grupie IV.
Grupą V poprowadzi Marcin Jakimowicz, który przedstawi referat pt. Życie według Ewangelii - umieranie na co dzień.
Zaś ostatnia grupa VI z redaktorem J. Marlewskim zajmie się tematem Spojrzenie na biedę w perspektywie „nowej wyobraźni”.
Kongres zakończy się nabożeństwem rozesłania, które będzie miało miejsce w kaplicy św. Stanisława Kostki w WSD.
Więcej informacji nt. Kongresu można uzyskać w Wydziale Duszpasterskim Kurii Diecezjalnej w Płocku lub pod nr. tel. (0-24) 262-85-99, kom. (0-502) 50-50-85.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezjalna pielgrzymka do Rzymu w relacji bp. Ignacego Deca

2025-07-07 15:27

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

rok jubileuszowy

pielgrzymka do Rzymu

ks. Andrzej Adamiak

Bp Ignacy Dec, pierwszy biskup świdnicki

Bp Ignacy Dec, pierwszy biskup świdnicki

W refleksji po czerwcowej pielgrzymce do Rzymu (23–30 czerwca) bp senior diecezji świdnickiej Ignacy Dec dzieli się z Czytelnikami „Niedzieli Świdnickiej” duchowymi przeżyciami i spostrzeżeniami związanymi z trwającym Rokiem Jubileuszowym.

Naszą refleksję o diecezjalnej pielgrzymce do Rzymu rozpocznijmy od przypomnienia, że papież Franciszek ogłosił rok 2025 Rokiem Jubileuszowym, czyli Rokiem Świętym. Ogłoszenia tego dokonał bullą papieską Spes non confundit, „Nadzieja zawieść nie może” (Rz 5,5), z dnia 9 maja 2024 r. – w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zgodnie z wiekową tradycją, papieże ogłaszają lata jubileuszowe co dwadzieścia pięć lat. Starsi pamiętają, że 25 lat temu obchodzony był w Kościele powszechnym Jubileusz Roku 2000. Warto przypomnieć, że podczas tego jubileuszu św. Jan Paweł II przyjmował pielgrzymki z całego świata. Zwykle przybywały w nich grupy społeczne: biskupi, kapłani, klerycy, siostry zakonne, małżonkowie, młodzież, chorzy, rolnicy, przemysłowcy, nauczyciele akademiccy, pracownicy służby zdrowia, wymiaru sprawiedliwości, służby mundurowe i inne grupy społeczne – ludzie różnych zawodów.
CZYTAJ DALEJ

Jezu, spójrz dziś w moje oczy!

2025-06-12 09:51

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 9, 18-26.

Poniedziałek, 7 lipca
CZYTAJ DALEJ

Błogosławiony Piotr Jerzy Frassati powraca do Rzymu

2025-07-08 10:39

[ TEMATY ]

bł. Pier Giorgio Frassati

Vatican Media

Błogosławiony Piotr Jerzy Frassati

Błogosławiony Piotr Jerzy Frassati

W świecie, gdzie duchowość młodych coraz częściej poszukuje żywych świadków wiary, wydarzenie, które odbędzie się latem w Rzymie, będzie jednym z najważniejszych momentów trwającego Roku Jubileuszowego. Niezniszczone ciało bł. Piotra Jerzego Frassatiego – patrona młodzieży, studentów i ludzi gór – zostanie wystawione w sercu Wiecznego Miasta. Jego obecność ma inspirować nowe pokolenia do życia w prawdzie, służbie i odwadze.

Od 26 lipca do 4 sierpnia 2025 roku trumna z ciałem Frassatiego będzie znajdować się w Bazylice Santa Maria sopra Minerva w Rzymie. To ważny element Jubileuszu Młodych, na który zjadą się młodzi pielgrzymi z całego świata. Szczególna okazja do oddania czci nastąpi w dniach 28 lipca – 3 sierpnia, kiedy w Wiecznym Mieście odbywać się będą główne jubileuszowe spotkania. Kulminacją będzie Msza św. pod przewodnictwem Papieża Leona XIV na kampusie Uniwersytetu Tor Vergata.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję