Reklama

Dzieci Ojcu Świętemu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Reklama

Modne dziś, słyszane z wielu stron głosy o braku autorytetów, zainteresowań i wzorców wśród dzieci i młodzieży nie odpowiadają temu, co możemy zaobserwować dzisiaj w szkołach. Jeżeli do dzieci dotrze się w odpowiedni sposób, zachęci, odpowiednio zmotywuje, potrafią zdziałać wiele i dużo osiągnąć. Są otwarte na inicjatywę, podejmują nawet trudne wyzwania. Chętnie biorą udział w różnych przedsięwzięciach. Chwalebnym przykładem mogą być tutaj działania uczniów Szkoły Podstawowej nr 58 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8 we Wrocławiu. Z okazji 25. rocznicy pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II dzieci przygotowały i wykonały przepiękną wystawę. Materiały zbierały z przeróżnych źródeł. Poświęciły temu projektowi wiele czasu, angażując przy tym do współpracy niejednokrotnie rodziców i innych członków rodziny. Z okazji tej wielkiej rocznicy przygotowały montaż słowno-muzyczny, który dla zaproszonych gości wystawiły w auli szkoły. Aktywnie uczestniczyły w wykonaniu dekoracji, której centrum stanowił portret Ojca Świętego, ozdobiony przepięknymi kwiatami.
W katechezie, w której omawiana była osoba Ojca Świętego, dzieci wykazały się ogromną wiedzą z zakresu życia i twórczości Jego Świątobliwości. Chętnie uczą się i śpiewają piosenki poświęcone Ojcu Świętemu.
W tym roku bardzo zaangażowały się w przygotowanie Dnia Papieskiego, obchodzonego pod hasłem: „Jan Paweł II - Pielgrzym Pokoju”. Z okazji zbliżającej się 26. rocznicy Pontyfikatu napisały listy do czcigodnego Jubilata, w których zapewniają o swojej modlitwie, pamięci i miłości. Z przyjemnością przytaczam fragmenty kilku z nich.
Z listów płynie szczera miłość, wdzięczność, duma i pamięć o wielkim Rodaku. Wzrusza również dziecięca, szczera troska o losy świata.
Życzymy wszyscy Ojcu Świętemu dużo zdrowia i zapewniamy o naszej modlitwie i pamięci.

Drogi Ojcze!
Piszę, ponieważ chciałbym podziękować za to, że modlisz się za zmarłych oraz rannych w zamachu na rosyjską szkołę, jak i za to, aby na świecie panował pokój. Chciałbym abyś przyjechał do Wrocławia, bym mógł Cię zobaczyć, pomodlić się razem z Tobą za rodzinę, o zdrowie, szczęście, którego nam wszystkim brakuje. Pozdrawiam Ciebie, oraz wszystkich tych, którzy się Tobą opiekują oraz pomagają Ci na każdym kroku”.
Krzysztof Kraśniewski

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Drogi Ojcze Święty!
Na wstępie mojego listu chciałabym Cię serdecznie pozdrowić i złożyć życzenia: wszelkiego szczęścia, pomyślności, długich lat życia i wszystkiego dobrego. Cała nasza szkoła mocno przeżyła dramat w Osetii. Wszyscy uczniowie modlili się za ofiary i ich rodziny. Przecież nas także mógł dotknąć ten zamach. Janie Pawle II - nasz Ojcze Święty, ja i moja klasa wspólnie na lekcjach religii modliliśmy się za Ciebie. Razem śpiewaliśmy piosenki o Tobie. Bardzo bym chciała, jako uczennica klasy szóstej, zmienić nasz stosunek do przemocy, by starsi od nas uczniowie gimnazjum nie gnębili młodszych uczniów i nie wymuszali od nich pieniędzy. Jezus Chrystus umarł na krzyżu za grzechy wszystkich ludzi, także i moje. Zejdźmy ze złych ścieżek i dążmy do wybranego celu”
Milena Lencka

Reklama

Kochany Ojcze Święty!
Nazywam się Ania Karasińska i jestem uczennicą V kl. Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz we Wrocławiu. Chciałabym Ci opowiedzieć, jak wyglądają nasze lekcje religii. Każdą lekcję zawsze rozpoczynamy modlitwą w Twojej intencji, prosząc o zdrowie dla Ciebie. Następnie rozmawiamy na różne tematy, a w szczególności o tym, jak wygląda codzienne życie Papieża. Za każdym razem mamy coraz to nowe pomysły. Wiemy, że bardzo dużo podróżujesz po świecie i odprawiasz Msze św. To musi być dla Ciebie bardzo wielkie przeżycie stać przed tłumem ludzi, którzy zawsze słuchają Cię w wielkim skupieniu. Na tym chciałabym zakończyć swój list i mam nadzieję, że już niedługo odwiedzisz Polskę. Obiecuję że będę się za Ciebie modlić co niedzielę na Mszy św. oraz codziennie wieczorem przed snem. Życzę Ci dużo zdrowia.
Ania Karasińska

Drogi Ojcze Święty!
Dziękujemy Ci za wiele lat Twojego pontyfikatu. Za wiele Twoich mądrych i pouczających nauk, które wygłaszałeś na swoich pielgrzymkach i spotkaniach z młodzieżą w Polsce. Dziękujemy Ci za Twój uśmiech oraz za słowa otuchy. Tymi słowami dodajesz nam sił, abyśmy jeszcze mocniej wierzyli w Boga. Niech On obdarzy Cię siłami i zdrowiem na długie lata.”
Patrycja Wysocka kl. IV

Drogi Ojcze Święty!
Mam na imię Małgosia, mam 11 lat. Mieszkam we Wrocławiu, w Polsce - w Twojej Ojczyźnie. Widząc Cię ostatnio w TV, zauważyłam, że trochę popsuło Ci się zdrowie. Chciałabym, abyś wyzdrowiał i żył jak najdłużej. Obiecuję, że będę się modlić za Ciebie. Bardzo niepokoi mnie sytuacja na świecie. Co chwilę słyszy się o wybuchających wojnach i konfliktach. Bardzo dużo ludzi cierpi z tego powodu. Chciałabym Ojcze Święty, aby w końcu na ziemi zapanował pokój. Bardzo boję się o przyszłość świata. Martwię się też, że tyle ludzi cierpi z powodu głodu. Mimo tych pesymistycznych wizji mam nadzieję, że rządzący tym światem się opanują i zapanuje na ziemi ład i porządek. Pozdrawiam Cię gorąco i myślami jestem z Tobą”.
Małgosia Domaradzka

Kochany Ojcze Święty!
Jestem uczennicą klasy V. Piszę do Ciebie ten list, aby przekazać Ci najserdeczniejsze wyrazy miłości i szacunku, jakie dziecko może wyrazić. Ty powiedziałeś: Otwórzcie drzwi Chrystusowi, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. Choć trudno nam o silną wolę i życie bez grzechu, to patrząc na Ciebie, chcemy być lepszymi ludźmi. Ty uczysz nas, jak mamy żyć i postępować. Kocham Cię, Ojcze Święty, i modlę się o zdrowie dla Ciebie. Chciałabym, aby Pan Bóg obdarował Cię długim życiem i uleczył z choroby. Choć jesteś daleko od Swojej Ojczyzny, to serca polskich dzieci są z Tobą. Póki Ty żyjesz, ogłaszasz światu radosną nowinę o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Ty jesteś twardy jak opoka i prowadzisz łódź Piotrową przeciwko złu na tym świecie. Żyj nam jak najdłużej, kochany Ojcze Święty.
Paulina Bałwas

Ojcze Święty!
Cieszę się bardzo, że to Ty właśnie jesteś Papieżem. Życzę Ci, abyś zawsze był zdrowy i szczęśliwy. Mam nadzieję, że wszyscy ludzie na ziemi kochający Boga, kochają równie mocno Ciebie, Ojcze. Chcę abyś długo, długo żył, najlepiej do końca świata. Chcę abyś przy modlitwie zawsze pamiętał o tych najmłodszych tzn. nas, dzieciach. Niech Pan Bóg zawsze obdarza Cię wszelkimi łaskami. Kocham Cię bardzo.
Marta

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Miłośnik Krzyża

Niedziela Ogólnopolska 42/2021, str. VIII

wikipedia.org

Był jednym z największych kaznodziejów XVIII stulecia. Jest patronem pasjonistów i pasjonistek oraz orędownikiem nabożeństwa do Męki Pańskiej.

Święty Paweł od Krzyża pochodził ze zubożałej rodziny szlacheckiej. Wychowywał się w trudnych warunkach materialnych, które skłoniły go, jako najstarszego z rodzeństwa, do tego, by pomóc w utrzymaniu rodziny. Uczęszczał do jednej ze szkół w Genui i jednocześnie pomagał ojcu w handlu. W swojej duchowej gorliwości w 1715 r. zdecydował się udać do Wenecji, by wziąć udział w zbrojnej wyprawie przeciwko Turkom jako wrogom Krzyża. W kościele w Cremie podczas modlitwy usłyszał jednak głos: „Twoim przeznaczeniem jest inna walka – z samym sobą, i głoszenie ukrzyżowanego Chrystusa”. Z rąk biskupa Aleksandrii – Arboriusza z Gattinara 23 kwietnia 1719 r. otrzymał sakrament bierzmowania. Następnie, z rąk tego samego biskupa, 22 listopada 1720 r. przyjął czarny habit z napisem: Jesu Christi Passio (Męka Jezusa Chrystusa). W jego sercu zrodziło się pragnienie utworzenia zgromadzenia zakonnego, które będzie głosić światu Mękę Pańską i wielkość Krzyża, dlatego udał się do Castellazzo, gdzie przy kościółku św. Karola i św. Anny w ciasnej celi założył pustelnię. Tu w 1721 r. napisał Diariusz (Dziennik duchowy) i reguły dla nowego zakonu. Jako gorliwy kaznodzieja i głosiciel krzyża Chrystusowego przemierzał Włochy, nawołując do pokuty i umiłowania ukrzyżowanego Zbawiciela. W 1725 r. papież Benedykt XIII zezwolił mu na gromadzenie uczniów. Dzisiaj jest to Zgromadzenie Męki Jezusa Chrystusa, wcześniej znane jako Zgromadzenie Kleryków Bosych Najświętszego Krzyża i Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Święty Paweł w duchu miłości do ukrzyżowanego Zbawiciela posługiwał chorym w rzymskich szpitalach, a prywatnie pogłębiał studia teologiczne. 7 czerwca 1727 r. papież Benedykt XIII udzielił mu święceń kapłańskich. W 1737 r. założył pierwszy klasztor w Orbatello. 11 czerwca 1741 r. złożył pierwsze śluby zakonne. Przyjął wówczas imię: Paweł od Krzyża. Pod koniec życia, w 1771 r., św. Paweł wraz z matką Crocifissą Costantini utworzył zakon sióstr klauzurowych (Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa).
CZYTAJ DALEJ

Bp Włodarczyk: bł. Jerzy Popiełuszko jest dziś przewodnikiem w skomplikowanym świecie półprawd, konfliktów, lęku i nienawiści

2024-10-19 09:31

[ TEMATY ]

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Bp Włodarczyk

40. rocznica

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

„Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko jest dziś przewodnikiem w skomplikowanym świecie półprawd, konfliktów, lęku i nienawiści” - mówił we Włocławku bp Krzysztof Włodarczyk. Msza św. w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia NMP była najważniejszym momentem obchodów w tym mieście i diecezji 40. rocznicy męczeńskiej śmierci kapłana. - Od dnia beatyfikacji - 6 czerwca 2010 roku - ks. Jerzy stał się też skarbem dla całego Kościoła powszechnego, który uroczyście potwierdził, że może być dla nas przewodnikiem na drodze do świętości - mówił bp Włodarczyk.

Jak przypomniał biskup bydgoski, Episkopat Polski w specjalnym liście pasterskim przed beatyfikacją, podziękował żyjącej matce księdza Jerzego: „Pragniemy z najgłębszym szacunkiem i wdzięcznością powiedzieć w imieniu Kościoła i Polski: Mamo, „Bóg zapłać” za takiego Syna! „Bóg zapłać” za takiego Kapłana! „Bóg zapłać” za Twoją wiarę!” - cytował biskup bydgoski, nawiązując dalej do klimatu domu rodzinnego męczennika.
CZYTAJ DALEJ

Skarżysko-Kamienna: poświęcono pomnik ks. Jerzego Popiełuszki

Ks. Jerzy Popiełuszko był sługą Ewangelii, prorokiem i chrześcijaninem, który swoim życiem, słowem i męczeństwem głosił Ewangelię miłości - powiedział bp Piotr Turzyński, który 19 października odsłonił i poświęcił pomnik kapelana Solidarności. Monument wykonany z piaskowca, stanął przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej.

- Ks. Jerzy jest nam dzisiaj bardzo potrzebny! On zachęca nas do tego, abyśmy we współczesnym świecie, byli niezłomnymi świadkami miłości! Dzisiaj trzeba być świadkiem prawdy i miłości! - mówił bp Turzyński.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję