Reklama

Sport

Oj, będzie się działo!

[ TEMATY ]

sport

piłka nożna

walka

Fot. Sebastian Żelisko/BOXINGNEWS.PL

Autorka tekstu z mistrzem świata w boksie - Władimirem Klitschko

Autorka tekstu z mistrzem świata w boksie - Władimirem Klitschko

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bokserski świat odlicza dni do „Walki Gigantów”, w której już 10 listopada w Hamburgu rękawice skrzyżują mistrz świata czterech kategorii – Władimir Klitschko i niepokonany polski bokser – Mariusz Wach. Za sportowcami konferencje prasowe, ale również wymiana ostrych zdań. Na oficjalnej stronie braci Klistcho pojawiło się oświadczenie, które Władimir kieruje do „przyjaciół”. A wszystko z powodu wypowiedzi trenera polskiego boksera. Juan De Leon powiedział, że w związku z nieobecnością trenera Emanuela Stewarda podczas przygotowań do walki, Władmir Klitschko może chcieć odwołać pojedynek.

Szybko przekonaliśmy się, że sport to nie tylko grzeczne pytania, życzliwość i uśmiech podczas konferencji prasowych. Młodszy Klitschko w oświadczeniu napisał: „Nie rozumiem, dlaczego tak zwani „przyjaciele”, na przykład trener Wacha, już grzebią Emanuela Stewarda i moją karierę tylko dlatego, że Emanuela nie ma na moim obozie treningowym i może go nie być na walce. Emanuel to mój człowiek i zawsze nim pozostanie. On wciąż jest moim głównym trenerem, nawet jeśli nie ma go ze mną na początku zgrupowania i może go zabraknąć podczas pojedynku (co jeszcze nie jest potwierdzone)”.
W Internecie pojawiło się mnóstwo komentarzy. Jedni piszą, że Mariusz Wach ma bardzo duże szanse na wygraną. Inni – również o szansach Wacha, ale nie przekreślają Władimira. Piszą: „Klitschko to Klitschko”. To nie jest pierwszy przypadek, kiedy ktoś odgrażał się, że pokona ukraińskich championów. Świetnym przykładem może być walka młodszego Klitschko z Davidem Hayem, który już reklamował koszulkę z ściętą głową Władimira. Innym przykładem walka Vitalego z Dereckiem Chisorą, który wykazał się niestosownym zachowaniem na kilka dni przed walką zarówno do Vitalego, którego spoliczkował podczas ceremonii ważenia, jak i do Władimira, którego opluł w ringu, na kilka chwil przed walką.

„Na końcu, mam krótką wiadomość do „przyjaciół”< o których już wspomniałem… Odczepcie się i okażcie trochę szacunku! Przestańcie grzebać człowieka żywcem! Emanuel Steward jest nadal moim trenerem i moim przyjacielem i to się NIGDY nie zmieni! Nie mogę się doczekać spotkania z wami wszystkimi 10 listopada!” – zakończył oświadczenie.

I my również nie możemy się doczekać tej walki. Czy spełni się to, co zapowiadał podczas konferencji prasowej Mariusz Wach, że pokona Władimira? Czy nie jeden już to samo mówił? A może to właśnie niepokonany polski pięściarz obali mit, że Władimir Klitschko jest niepokonany?...

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2012-10-17 09:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ekstraklasa piłkarska - Raków - Wisła Płock 3:0

[ TEMATY ]

Częstochowa

piłka nożna

Raków

PAP

Radość piłkarzy Rakowa.

Radość piłkarzy Rakowa.

Wicelider ekstraklasy zrównał się z liderem. Cztery zwycięstwa, remis i porażka - tak prezentuje się bilans zeszłorocznego beniaminka, Rakowa Częstochowa, który zachwyca swoich kibiców. Ma obecnie tyle samo punktów, co lider (Górnik Zabrze), ale rozegrał jeden mecz więcej.

Raków Częstochowa – Wisła Płock 3:0 (1:0).
CZYTAJ DALEJ

Niemcy: Uczeń zostanie ukarany grzywną za nieuczestniczenie w warsztatach LGBT

2026-08-12 08:47

[ TEMATY ]

Niemcy

LGBT

Adobe Stock

W publicznym liceum niedaleko Monachium rodzice odkryli, że są bezsilni wobec promowania ideologii queer. Jeśli odmówią swoim dzieciom udziału w jakimkolwiek wydarzeniu LGBT, zostaną ukarani, ponieważ te tematy są zawarte w programie nauczania w publicznej szkole - informuje infocatolica.com, powołując się na dane portalu Apollo News.

Rodzice nie chcieli, aby ich syn uczestniczył w warsztatach, podejrzewając, że jest to sesja indoktrynacji ideologicznej dotyczącej płci, i poinformowali szkołę, że ich syn nie weźmie w nich udziału. W szczególności jesteśmy przekonani, że [...] przekracza to granicę odpowiedzialności szkoły lub państwa – napisali w liście, do którego dotarł portal Apollo News.
CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: Instytucje kościelne finansują media sprzeciwiające się nauczaniu Kościoła?

2026-08-13 20:27

Adobe.Stock.pl

Ks. Francisco José Delgado w artykule opublikowanym na portalu InfoCatólica skrytykował finansowanie ze środków instytucji kościelnych reklam w mediach, których linia redakcyjna - jego zdaniem - otwarcie sprzeciwia się nauczaniu Kościoła katolickiego.

Autor wskazał na reklamy instytucji kościelnych, m.in. wydawnictw, uczelni, towarzystw ubezpieczeniowych i fundacji, publikowane w medium krytycznie odnoszącym się do Kościoła i jego doktryny, m.in. w kwestii homoseksualizmu, jakim jest jego zdaniem „Religión Digital”. Zakwestionował także zasadność wydawania pieniędzy kościelnych na reklamę w medium o stosunkowo niewielkiej oglądalności. Powołując się na dane SimilarWeb za 2025 r., podał, że portal ten miał ok. 6,5 mln odwiedzin rocznie, podczas gdy - według przytoczonych przez niego danych - InfoVaticana notowała ponad 18,5 mln, InfoCatólica 16,5 mln, a Religión en Libertad ponad 12 mln.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję