Reklama

Kino

Szalony pościg

Niedziela warszawska 10/2004

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Twórcy nowego amerykańskiego utworu rozrywkowego Looney Tunes znowu w akcji połączyli styl sensacyjnej komedii aktorskiej z techniką filmu animowanego. Dzięki nowoczesnej technice komputerowej można dziś bowiem zrealizować film, w którym aktorzy występują na równych prawach z postaciami rysunkowymi. Efekty takie dają często zabawne efekty dzięki połączeniu najbardziej niespodziewanych i skontrastowanych postaci.
Wytwórnia Warner Bros. od lat 30. ubiegłego wieku realizuje popularne kreskówki z serii Looney Tunes z zabawnymi postaciami zwierzątek: królikiem Bugsem, kaczorem Duffy, świnką Porky i innymi. Wytwórnia ta rywalizuje w ten sposób z Waltem Disneyem, najpopularniejszym producentem filmów rysunkowych. Warner Bros kontynuuje obecnie te tradycje realizując w ostatnich latach popularne obrazy, w których ludzie przeżywają zabawne przygody z postaciami rysunkowymi.
Akcja Looney Tunes znowu w akcji rozgrywa się współcześnie. Królik Bugs i kaczor Duffy występują nadal jako gwiazdorzy filmowi, jednakże Daffy decyduje się opuścić wytwórnię. Jego usunięcie powoduje ciąg niesamowitych przygód, w których uczestniczy ochroniarz Drake i zastępca dyrektora Kate. Wraz Bugsem i Duffy biorą oni udział w zdemaskowaniu szpiegowskiej szajki przewodzonej przez szefa złowrogiej korporacji. Wszyscy oni odbywają podróż po całym świecie, walcząc po drodze z rozmaitymi złowrogimi typami. W atmosferze narastającej zabawy akcja posuwa się lawinowo naprzód aż do szczęśliwego zakończenia.
Film ma charakter błyskotliwej bajki przeznaczonej dla dzieci i dorosłych. W polskiej wersji dialogowej wystąpili popularni nasi aktorzy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Powstało pierwsze w Polsce i Europie Sanktuarium Świętego Szarbela

2026-06-29 07:24

[ TEMATY ]

św. Charbel

Diecezja Bydgoska

Włóki stały się miejscem szczególnego kultu. Decyzją ordynariusza diecezji bydgoskiej – bp. Krzysztofa Włodarczyka – świątynia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski została podniesiona do rangi diecezjalnego Sanktuarium Świętego Szarbela. To pierwsze tego typu sanktuarium nie tylko w Polsce, ale również w Europie.

Uroczystości zgromadziły wiernych z różnych stron kraju, ale i spoza jego granic. – Jestem tutaj, by modlić się o zdrowie, za wszystkich ludzi oraz o pokój, ponieważ jest tyle nieszczęść i podziałów – mówiła 92-letnia Teresa Czyż, jedna z uczestniczek uroczystości. Te słowa dobrze oddawały atmosferę wydarzenia, które dla niewielkiej parafii we Włókach stało się historycznym momentem.
CZYTAJ DALEJ

Św. Joanna Beretta Molla. Zdecydowała się umrzeć, aby mogło przyjść na świat jej dziecko

2026-07-01 20:58

[ TEMATY ]

św. Joanna Beretta Molla

Archiwum Krystyny Zając

Joanna Beretta Molla - święta żona i matka z dziećmi

Joanna Beretta Molla - święta żona i matka z dziećmi

W jaki sposób świętość Joanny Beretty Molli ukazywała się w jej rodzinnej codzienności? Czym dla niej było życie, wiara i miłość? O tym wszystkim mówi najbliższa jej osoba - mąż świętej.

Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje.
CZYTAJ DALEJ

Lato z Rafaelem w lubelskim kinie "Bajka"

2026-07-02 09:20

materiały prasowe

Lato z Rafaelem to zaproszenie do spędzenia gorącego, niedzielnego popołudnia w przyjaznej, chłodnej sali kinowej na prawdziwej duchowej uczcie.

„Lato z Rafaelem” to wakacyjny cykl pokazów filmowych organizowany przez Rafael Film. W programie znalazły się zarówno produkcje, które zdobyły uznanie polskiej publiczności, jak i trzy nowe tytuły, które dopiero trafią do regularnej dystrybucji kinowej. W Lublinie projekt realizowany jest w kinie „Bajka” (ul. Radziszewskiego).
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję