Reklama

Polska

O. Zięba: Kościołowi w Polsce przydaje się otwieranie okien przez Franciszka

Dokądkolwiek przyjeżdża, Franciszek otwiera okna, żeby troszeczkę przewietrzyć pomieszczenia, które są czasem bardziej lub mniej zastane – ocenił na antenie TVN24 dominikanin o. Maciej Zięba. Teolog i publicysta dodał jednocześnie, że "Kościołowi w Polsce takie otwarcie okien się przydaje".

[ TEMATY ]

opinie

Franciszek w Polsce

Tomasz Pluta

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na pytanie o to, czy wizyta papieża Franciszka to wyzwanie dla katolików w Polsce, o. Zięba odparł: „Wyzwaniem dla katolików w Polsce jest Chrystus, bo to jest wyzwanie, które mówi, że jesteś ciągle jeszcze w drodze, jesteś grzesznikiem, musisz się nawracać, musisz więcej dawać z siebie miłości. Franciszek to przypomina, o tym mówi, i to się zapisuje w milionach serc".

Dominikanin polemizował z opinią, iż Kościół w Polsce jest "skostniały". "A skąd się wzięło te 600 tysięcy ludzi na Jasnej Górze w dzień powszedni, roboczy?" - pytał dominikanin dodając, że tak wysoka frekwencja jest zasługą Franciszka oraz, że każdy wikariusz Chrystusa wyzwala w Polsce ogromną energię.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

O. Zięba zauważył też, że biskupi z entuzjazmem mówią o spotkaniu z Franciszkiem, chociaż według wszystkich oczekiwań powinni byli raczej zacisnąć wargi. Podkreślił, że katolicyzm jest rzeczywistością bogatą, tymczasem pokazuje się go jako bardzo powierzchowny, polityczny, jednostronny.

"To jest jakiś fragmencik prawdy i trzeba ten fragmencik przyjąć, ale na szczęście dziś ta młodzież pokazuje, że jest dużo inaczej” – ocenił dominikanin.

2016-07-30 12:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież wyruszył na czuwanie modlitewne w Campusie Misericordiae

Ze względu na odległość kilkunastu kilometrów papież podróżuje samochodem.
CZYTAJ DALEJ

Presja ma sens. Prokuratura zmienia termin przesłuchania o. Rydzyka

2025-12-02 12:04

Karol Porwich/Niedziela

O. Tadeusz Rydzyk

O. Tadeusz Rydzyk

Prokuratura Regionalna w Rzeszowie zmieniła termin przesłuchania o. Tadeusza Rydzyka jako świadka w sprawie dot. Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II. Uwzględniła jego wniosek – poinformowała we wtorek rzeczniczka prokuratury prok. Dorota Sokołowska-Mach. Nie podała jednak nowego terminu.

O. Tadeusz Rydzyk 17 listopada poinformował w Radiu Maryja, że został wezwany do prokuratury na przesłuchanie w sprawie Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II na 8 grudnia, czyli w dniu, w którym przypada 34. rocznica powstania Radia Maryja. Datę tę potwierdziła wówczas rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie Dorota Sokołowska-Mach.
CZYTAJ DALEJ

Córka założyciela Hamasu przeżyła nawrócenie. Teraz opowiada o odnalezieniu wiary w Chrystusa

2025-12-02 14:26

[ TEMATY ]

nawrócenie

strefa gazy

córka

założyciel Hamasu

odnalezienie wiary

Juman Al Qawasmi

PAP

Córka założyciela Hamasu opowiada o swoim nawróceniu

Córka założyciela Hamasu opowiada o swoim nawróceniu

Amerykańska stacja telewizyjna CBN News przeprowadziła wywiad z Juman Al Qawasmi, urodzoną w Katarze córką jednego z założycieli Hamasu a od 2002 do 2015 roku była żoną Muhammada Kawasmi (znanego jako Abu Jaffar), przywódcy tej islamskiej organizacji w Strefie Gazy. W wywiadzie kobieta opowiada, jak po latach wewnętrznego kryzysu i przemocy w Gazie przeszła od wychowania naznaczonego religijną nienawiścią do odnalezienia wiary w Jezusa Chrystusa.

Al Qawasmi stwierdziła, że od najmłodszych lat była wychowywana w nienawiści do Żydów, chrześcijan i wszystkich, którzy nie należeli do Hamasu. Wyjaśniła, że w jej środowisku religijnym dzieciom wpajano, że Koran nakazuje zabijanie Żydów, a Jezus - zwany w islamie Isa - powróci, aby zniszczyć krzyż i wesprzeć brutalną walkę przeciwko nim.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję