Reklama

Wieści z Platerówki

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Poświęcenie sztandaru OSP Platerówka i OSP Włosień

Podczas wizytacji kanonicznej w parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Platerówce 22 maja br. bp Stefana Regmunt uroczyście poświęcił sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej w Platerówce i we Włosieniu. Sztandar wykonały Siostry Klaryski z Kłodzka. Na jednej stronie widnieje wizerunek św. Floriana - patrona strażaków - oraz napis: „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Na drugiej stronie krzyż Związku OSP oraz napis: „Zarząd Gminny w Platerówce”. W dolnej części sztandaru umieszczono daty powstania jednostek: „OSP Włosień 1945, OSP Platerówka 1947”. Sztandar będzie odtąd uświetniał uroczystości kościelne i gminne. W tym dniu bp Stefan Regmunt spotkał się również z dziećmi i młodzieżą oraz z gronem pedagogicznym w Szkole Podstawowej im. Emilii Plater w Platerówce oraz w Zespole Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych we Włosieniu. Udzielił także sakramentu bierzmowania 54 osobom.

Jubileusz święceń kapłańskich

29 czerwca br. w kościele parafialnym w Platerówce odbyła się uroczystość odpustowa ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Uroczystości odpustowe zbiegły się z jubileuszem 40-lecia święceń kapłańskich ks. kan. Stanisława Kaźmierczaka - byłego proboszcza w Platerówce. Warto przypomnieć, że ks. Stanisław święcenia kapłańskie otrzymał 23 czerwca 1963 r. w Zgorzelcu. 25 czerwca 1980 r. został proboszczem parafii w Platerówce, gdzie pełnił posługę duszpasterską przez 20 lat. W tym czasie udzielił sakramentu chrztu świętego 533 osobom, ślubu 201 parom małżeńskim, na wieczny spoczynek odprowadził 350 osób. Obecnie przebywa w Domu Księży Emerytów w Legnicy. Wyrazy wdzięczności oraz życzenia błogosławieństwa Bożego Drogiemu Jubilatowi złożyli parafianie z Platerówki.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prefekt Dykasterii ds. Komunikacji: sztuczna inteligencja nie może zastąpić ludzkiej inteligencji

2025-11-14 19:46

[ TEMATY ]

sztuczna inteligencja

dykasteria ds. komunikacji

@Vatican News

Kongres uniwersytetów katolickich w Salamance

Kongres uniwersytetów katolickich w Salamance

Sztuczna inteligencja jest darem, którego trzeba dobrze używać. Nie może zastąpić ludzkiej inteligencji - mówił Paolo Ruffini, prefekt Dykasterii ds. Komunikacji podczas zorganizowanego w Salamance kongresu wyższych uczelni katolickich.

Badanie, w jaki sposób dialog wewnętrzny wzmacnia tożsamość i jednoczy społeczność uniwersytecką wokół wspólnej misji, to cel, który przyświecał międzynarodowemu kongresowi w Salamance w Hiszpanii. Wydarzenie pod hasłem: „Komunikacja wewnętrzna na katolickich i papieskich uniwersytetach. Granice i wyzwania" zostało zorganizowane przez Papieski Uniwersytet w Salamance oraz Międzynarodową Federację Katolickich Uniwersytetów. W kongresie uczestniczyli przedstawiciele uczelni z krajów Europy, Afryki, Ameryki Południowej, Azji i Oceanii.
CZYTAJ DALEJ

Dziś w spotkaniu z Holandią szansa na historyczny wynik. O której mecz?

2025-11-14 08:03

[ TEMATY ]

sport

PAP/Piotr Nowak

Piłkarska reprezentacja Polski podejmie w piątek w Warszawie Holandię w meczu eliminacji mistrzostw świata. Biało-czerwoni mają niewielkie szanse na pierwsze miejsce w grupie G, są blisko udziału w barażach, ale mogą odnieść pierwsze od 1979 roku zwycięstwo nad tym rywalem.

To będzie druga w tym półroczu konfrontacja obu drużyn. Spotkanie rozegrane 4 września w Rotterdamie, w debiucie Jana Urbana w roli selekcjonera, zakończyło się remisem 1:1.
CZYTAJ DALEJ

Z kroniki jasnogórskiej

2025-11-14 16:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

o. Jerzy Tomziński

Bożena Sztajner/Archiwum Niedzieli

4 lata temu.

14 XI 2021r. w wieku 103 lat zmarł o. Jerzy Tomziński. Był dwukrotnie generałem Zakonu Paulinów i trzykrotnie przeorem #JasnaGóra, uczestnikiem Soboru Watykańskiego II, przyjacielem kard. Wyszyńskiego i Jana Pawła II, inicjatorem Apelu Jasnogórskiego. W zakonie przeżył 85 lat, w kapłaństwie 77.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję