Ostrowiec Świętokrzyski Adwent to czas radosnego oczekiwania, a parafia św. Jadwigi Królowej już jest przygotowana do tego wyjątkowego okresu liturgicznego.
Tuż przed Adwentem dzieci z KSM Junior wzięły udział w twórczych zajęciach plastycznych, podczas których wykonywały lampiony adwentowe. Powstawały one ze słoików, plastikowych kubków, bibuły, kolorowego papieru i wielu innych materiałów, które pobudzały wyobraźnię młodych uczestników. – Godzinne warsztaty to jedynie czas, aby zainspirować i podpowiedzieć dzieciom, jak mogą samodzielnie wykonać lampion. Chodzi o to, by pobudzić kreatywność, spróbować różnych technik, zachęcić do twórczego działania. To także dobry sposób, by przygotować się duchowo, bo własnoręcznie wykonany lampion sprawia, że dziecko bardziej przeżywa udział w Roratach i samo oczekiwanie na narodziny Jezusa. Zależy mi na tym, by dzieci odkrywały piękno tradycji adwentowych i czuły, że są ich częścią – podkreśla ks. Stanisław Gurba, organizator i prowadzący zajęcia.
W parafii św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim dzień skupienia przeżywali członkowie Wspólnoty Domowego Kościoła.
Słowami przewodnimi spotkania było zdanie: „Chcę wrastać coraz głębiej w tę braterską wspólnotę poprzez żywą komórkę małej grupy”. Dzień Skupienia rozpoczął Namiot spotkania i Eucharystia. Oprawę muzyczną Mszy św. zapewniła schola z kolegiaty św. Michała Archanioła wraz z opiekunem ks. Witoldem Garbulińskim. Następnie uczestnicy spotkania przeszli do sali parafialnej, gdzie wysłuchali konferencji ks. Adama Gucwy, moderatora rejonowego DK, poświęconej drodze formacji ruchu. Kolejnym punktem wielkopostnego skupienia było wysłuchanie świadectwa Elżbiety i Czesława Wielebów z Janowa Lubelskiego, zaangażowanych w pracę stowarzyszenia Diakonii DK. – Obecność Państwa Wielebów oraz moderatora diecezjalnego ks. Dominika Żelazko, pokazała nam jak ważna dla ruchu jest idea służby drugiemu człowiekowi w imię Chrystusa. Te kilka godzin spędzonych wspólnie z rodzinami zaangażowanymi w życie wspólnoty pozwoliło wszystkim zaczerpnąć sił do dalszej pracy na rzecz ruchu – mówiła Beata Kubasińska.
Adwokat doktor Krzysztof Wąsowski, pełnomocnik księdza Michała Olszewskiego informuje w serwisie X o aktualnym stanie zdrowia kapłana i prosi o modlitwę.
Mogę jedynie potwierdzić, że po ostatnich wydarzeniach "śledczych"
Ważne jest aby nikt nie zginął (por. J 6, 39) i aby wszyscy zostali zbawieni - powiedział Ojciec Święty w homilii podczas Eucharystii wieńczącej jubileusz więźniów.
Papież zwrócił uwagę na sens Jubileuszu nadziei przeżywanego w III Niedzielę Adwentu (Gaudete), szczególnie w odniesieniu do świata więziennictwa - osób pozbawionych wolności oraz tych, którzy im towarzyszą. Wskazał, iż radość Adwentu wypływa z ufności, że możliwa jest przemiana, nowe życie i lepsza przyszłość.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.