Reklama

Niedziela Sandomierska

Energia dla rodziny

Na stadionie miejskim w Połańcu odbył się coroczny festyn z okazji Dnia Energetyka – wydarzenie, które od lat przyciąga setki mieszkańców, pracowników Enei Elektrowni Połaniec oraz ich rodziny.

2025-09-16 16:26

Niedziela sandomierska 38/2025, str. V

[ TEMATY ]

Połaniec

Justyna Kosowicz

Organizatorzy przygotowali masę atrakcji dla odwiedzających

Organizatorzy przygotowali masę atrakcji dla odwiedzających

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Energia dla Rodziny – Moc Pokoleń”, łącząc tradycję, edukację, sport i wspólną zabawę. Piknik, mimo kapryśnej pogody, zgromadził tłumy uczestników. Od samego początku teren stadionu tętnił życiem, a program pełen atrakcji przyciągał zarówno dzieci, jak i dorosłych. Na uczestników czekały liczne strefy tematyczne, warsztaty oraz występy artystyczne, które sprawiły, że każda chwila była pełna pozytywnych emocji.

Dobra zabawa

Reklama

Od godzin popołudniowych otwarte zostały rodzinne strefy z konkursami ekologicznymi, warsztatami artystycznymi, pokazami sprzętu wojskowego. Eko-warsztaty połączyły zabawę z nauką, pozwalając uczestnikom tworzyć oryginalne przedmioty z recyklingu oraz własne miniaturowe ogrody w słoikach. Dobrą zabawę gwarantowały także stoiska edukacyjne – dzięki interaktywnym eksperymentom, dzieci mogły poznać tajniki wytwarzania prądu czy działania mini-turbin wiatrowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również atrakcje przygotowane przez Centrum Bajki z Pacanowa, Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu i Staszowski Ośrodek Kultury. Najmłodsi uczestnicy imprezy korzystali z kolei z licznych pompowańców oraz zabaw w specjalnej strefie malucha. Równolegle na stadionie odbywał się emocjonujący finał turnieju piłkarskiego o Puchar Prezesa Enei Elektrowni Połaniec oraz otwarty trening z udziałem zawodników Handball Stali Mielec. Po występach lokalnych zespołów SIDUS i ECON, odbyło się oficjalne otwarcie pikniku, którego dokonali członkowie zarządu Enei Elektrowni Połaniec. W swoim wystąpieniu prezes Piotr Andrusiewicz podkreślił znaczenie elektrowni nie tylko dla krajowego systemu energetycznego, ale również dla lokalnej społeczności: – Dzień Energetyka to wyjątkowa chwila – moment, w którym zatrzymujemy się, by docenić pracę tych, którzy na co dzień dbają o to, aby energia płynęła nieprzerwanie do naszych domów, szkół, zakładów pracy i całej gospodarki. To dzień, w którym możemy powiedzieć głośno: dziękujemy energetykom za ich odpowiedzialność i zaangażowanie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Głos zabrał również burmistrz Połańca Jacek Nowak, który wyraził dumę z obecności tak ważnego zakładu w gminie i podziękował pracownikom elektrowni za ich wkład w rozwój miasta oraz regionu.

Nagrody i wsparcie

W trakcie oficjalnej części wydarzenia wręczono także symboliczny czek na wsparcie projektu „Z energią w dorosłość” realizowanego przez Stowarzyszenie Domów Dziecka w Skopaniu. Inicjatywa wspiera młodzież w procesie usamodzielniania się poprzez kursy, szkolenia i działania edukacyjne.

Na scenie uhonorowano również laureatów konkursu ekologicznego „Energetyczny Ekobohater”, którego celem było promowanie postaw proekologicznych wśród przedszkolaków. Dzieci stworzyły postaci superbohaterów z materiałów recyklingowych – ich kreatywność została nagrodzona dyplomami i gromkimi brawami.

Ważnym momentem było wręczenie pucharów i nagród sportowych – nie tylko dla piłkarzy, ale również dla uczestników maratonu wędkarskiego nad Zalewem Zrębin. Wieczorna część festynu należała do muzyki i znakomitych koncertów. Na zakończenie imprezy odbyła się taneczna zabawa z DJ-em.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nauka przez zabawę

Niedziela sandomierska 46/2024, str. IV

[ TEMATY ]

Połaniec

Justyna Kosowicz

Dzieci wykazały się dużą aktywnością podczas spotkania

Dzieci wykazały się dużą aktywnością podczas spotkania

W Szkole Podstawowej w Połańcu odbyła się akcja „Bezpieczny uczeń”, zorganizowana przez wolontariuszy Enei Elektrowni Połaniec.

W wydarzeniu wzięło udział około 300 uczniów, którzy mieli okazję zdobyć cenną wiedzę na temat bezpieczeństwa oraz oszczędzania energii. – Jednym z najważniejszych punktów programu był pokaz pierwszej pomocy. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w tej części spotkania, zadając pytania oraz sprawdzając swoje umiejętności na fantomach. Wolontariusze Enei zademonstrowali podstawowe techniki resuscytacji oraz inne umiejętności, które mogą okazać się przydatne w sytuacjach kryzysowych. Dzięki interaktywnej formie zajęć dzieci mogły lepiej przyswoić wiedzę i zdobyć pewność w reagowaniu na różne sytuacje – mówiła Justyna Kosowicz, rzecznik prasowy.
CZYTAJ DALEJ

Reuters: państwa bałtyckie przygotowują plany ewakuacji ludności

2025-10-10 10:19

pixabay.com

news

news

Trzy państwa bałtyckie - Litwa, Łotwa i Estonia, przygotowują plany ewakuacji setek tysięcy obywateli z terenów graniczących z Rosją - przekazała w piątek agencja Reutera. Kraje te od dawna ostrzegają przed możliwą agresją Moskwy.

Mnożą się wrogie sygnały ze strony Kremla. Kraje bałtyckie wymieniają ataki hakerskie, kampanie dezinformacyjne, a także naruszanie ich przestrzeni powietrznej przez rosyjskie drony i samoloty. Choć Rosja zapewnia, że nie planuje ataku na kraje NATO, to zajęte i anektowane podczas II wojny światowej Litwa, Łotwa i Estonia podwoiły od 2022 r. wydatki na zbrojenia - podkreśliła agencja.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Pizzaballa o pokoju w Gazie: Pierwszy krok, który przynosi uśmiech

2025-10-10 17:03

[ TEMATY ]

pokój

Ziemia Święta

kard. Pierbattista Pizzaballa

Vatican Media

Kad. Pierbattista Pizzaballa, łaciński patriarcha Jerozolimy

Kad. Pierbattista Pizzaballa, łaciński patriarcha Jerozolimy

Łaciński patriarcha Jerozolimy w rozmowie z Vatican News wyraził nadzieję w związku z porozumieniem osiągniętym między Hamasem a Izraelem, choć stwierdził, że „pojawi się wiele przeszkód i nie będzie to proste”. Zapewnił, że Patriarchat będzie pracował, aby „ułatwić wszystko, co może przynieść większy spokój mieszkańcom Gazy, Palestyńczykom i Izraelczykom”.

„Wreszcie dobra wiadomość po dwóch latach udręki dla wszystkich — to ulga i jesteśmy bardzo szczęśliwi” - stwierdził łaciński patriarcha Jerozolimy, kardynał Pierbattista Pizzaballa, w rozmowie z mediami watykańskimi.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję