Reklama

Niedziela Rzeszowska

Pole Minowe młodych

Wydawać by się mogło, że rekolekcje dla młodzieży odeszły już do lamusa. Księża, siostry zakonne i katecheci robią wszystko, aby zachęcić uczniów do udziału w rekolekcjach, lecz oni pozostają obojętni. W Rzeszowie możemy odetchnąć z ulgą. Ta wizja staje się odległa, a my możemy być pełni nadziei.

Niedziela rzeszowska 24/2025, str. IV

[ TEMATY ]

Rzeszów

DDMMEDIA

Diecezjalne duszpasterstwo młodzieży odchodzi od tradycyjnych rekolekcji szkolnych

Diecezjalne duszpasterstwo młodzieży odchodzi od tradycyjnych rekolekcji szkolnych

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Już drugi rok z rzędu Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej odeszło od tradycyjnej formy rekolekcji szkolnych. Zamiast organizować modlitwę i nauki osobno dla każdej ze szkół, urządzono wspólne spotkanie. Ponad 4 tysiące młodych osób wzięło udział w rekolekcjach Pole Minowe, które odbyły się w Rzeszowie w dniach 20-22 maja.

Dlaczego taka nazwa? Pan Bóg daje nam miny – talenty. Jeżeli je wykorzystamy, będziemy mogli żyć w pełni. Świat natomiast podkłada nam miny – bomby, które mają nas oddalić od Boga. Tylko idąc przez życie z Jezusem możemy czuć się bezpiecznie, bo żadna mina nie zrobi nam krzywdy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Świadectwa, koncerty, modlitwa

Pierwsze dwa dni spotkania dedykowane były uczniom szkół ponadpodstawowych. Pierwszego dnia mogli wysłuchać katechezy ks. Krzysztofa Golasa, świadectwa Jaśka Meli i Gabrysi Saneckiej z NaNowo Projekt. Uczestniczyli też w adoracji Najświętszego Sakramentu. Nie zabrakło czasu na tańce i zabawę. Na zakończenie sceną zawładnął Anatom, który w swoim koncercie przekazywał treści Ewangelii. Drugi dzień skupił się wokół sakramentów. Po katechezie i pantomimie przyszedł czas na adorację i spowiedź. Zwieńczeniem rekolekcji dla szkół średnich była Eucharystia pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby. Duszpasterz mówił o dojrzałości w świetle Ewangelii o winnym krzewie.

Reklama

Trzeci dzień należał do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Mogli oni wziąć udział w katechezie ks. Rafała Flaka, ale też w nietypowym koncercie połączonym ze świadectwem w wykonaniu zespołu „Wyrwani z niewoli”. Po tym występie przyszedł czas na uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Podobnie jak w drugim dniu, Mszy św. na rozesłanie przewodniczył ordynariusz diecezji rzeszowskiej bp Jan Wątroba.

Przyciągnąć do Jezusa

Przez trzy dni w śpiewie i uwielbieniu prowadził nas zespół zaNim Uwielbienie. W organizację wydarzenia zaangażowanych było około 50 wolontariuszy z różnych wspólnot naszej diecezji (Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Ruch Światło-Życie, Liturgiczna Służba Ołtarza, Ruch Apostolstwa Młodzieży, Franciszkańska Młodzież Oazowa).

Wszystko wydarzyło się po to, aby przyciągnąć do Jezusa tych, którzy jeszcze nie doświadczyli Jego miłości, i umocnić tych, którzy już są blisko Niego. Z serca dziękujemy każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do organizacji Pola Minowego.

Pełną relację z tego wydarzenia można zobaczyć na portalach społecznościowych Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży.

Niech Bóg będzie uwielbiony za to dzieło!

2025-06-10 13:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rzeszów: zranieni przez słowo - spotkanie formacyjne proboszczów

[ TEMATY ]

Rzeszów

T. Nowak/diecezja.rzeszow.pl

Proboszczowie z diecezji rzeszowskiej uczestniczyli w spotkaniu formacyjnym. „Kaznodzieja musi najpierw dać się zranić słowu Bożemu. Jeśli sam zostanie zraniony, to słowo przez niego głoszone zrani słuchacza” – mówił do duszpasterzy ks. prof. dr hab. Wiesław Przyczyna.

16 września 2019 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbyło się spotkanie formacyjne dla proboszczów wszystkich parafii na terenie diecezji rzeszowskiej. W spotkaniu uczestniczył bp dr Jan Wątroba, księża pracujący w Kurii Diecezjalnej i prawie wszyscy proboszczowie 244 parafii.
CZYTAJ DALEJ

Dlaczego wpatrujecie się w niebo?

2026-05-12 14:51

Niedziela Ogólnopolska 20/2026, str. 22

[ TEMATY ]

homilia

Grażyna Kołek

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyraża znamienny paradoks. Z jednej strony wskazuje na odejście zmartwychwstałego Pana, gdy w obecności Apostołów uniósł się w górę i „obłok zabrał Go im sprzed oczu”. Z drugiej – zawiera Jego obietnicę: „oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Ten paradoks odzwierciedla samo sedno wiary chrześcijańskiej, czyli zmysłową nieobecność pośród nas Boga, który objawił siebie w Jezusie Chrystusie, oraz Jego obecność i skuteczne wsparcie okazywane każdemu, kto z Nim związał swe życie i losy.
CZYTAJ DALEJ

Młodzież i tradycja

2026-05-17 23:46

Janusz Kosak

Młodziezowa i Dziecięca Drużyna Pożarnicza w Wólce Niedżwiedzkiej

Młodziezowa i Dziecięca Drużyna Pożarnicza w Wólce Niedżwiedzkiej

W życiu każdej lokalnej społeczności są momenty szczególne – pełne wzruszeń, refleksji i dumy z przynależności do miejsca, które łączy ludzi we wspólnych wartościach. Tegoroczne uroczystości religijno patriotyczne w Parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Wólce Niedźwiedzkiej po raz kolejny pokazały, jak ważną rolę odgrywa Młodzieżowa, a także Dziecięca Drużyna Pożarnicza, będące integralną częścią lokalnej wspólnoty i jej tradycji.

Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Królowej Polski oraz obchody wspomnienia św. Floriana – Patrona Strażaków – stały się nie tylko wydarzeniami religijnymi, ale również wyrazem głębokiego zaangażowania MDP w życie społeczne, pielęgnowanie postaw patriotycznych oraz chrześcijańskich wartości. Uroczysta Msza Święta Odpustowa 3 maja zgromadziła licznych wiernych, dla których obecność druhów była czytelnym znakiem jedności wiary i służby. Dzień później, 4 maja, w intencji wszystkich strażaków modlono się, dziękując im za trud, poświęcenie i gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję