Reklama

Niedziela Sandomierska

Janów Lubelski

Życie i serce dane Bogu

Dziękujemy dziś za Wasze życie, powołanie, posługę i wzór życia oddanego Bogu – mówił ks. Tomasz Lis.

Niedziela sandomierska 7/2025, str. III

[ TEMATY ]

Janów Lubelski

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Wspólnota sióstr posługujących w sanktuarium

Wspólnota sióstr posługujących w sanktuarium

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W janowskim sanktuarium w uroczystość Ofiarowania Pańskiego odbył się Parafialny Dzień Życia Konsekrowanego, w którym dziękowano Bogu za posługę sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej oraz za siostry i braci zakonnych pochodzących z Janowa Lubelskiego. Już w wigilię święta podczas sobotniego Wieczoru Maryjnego modlono się w intencji osób konsekrowanych. – Przed każdym świętem maryjnym w naszym sanktuarium odbywa się czuwanie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Tę sobotnią wigilię święta Matki Bożej Gromnicznej ofiarowaliśmy właśnie za siostry tworzące rodzinę zakonną w naszej parafii i za świecką osobę konsekrowaną żyjącą w naszej wspólnocie – poinformował ks. Tomasz Lis, proboszcz. W samą uroczystość Ofiarowania Pańskiego podczas Mszy św. o godz. 10.30 siostry posługujące w parafii odnowiły śluby zakonne i otrzymały życzenia od całej wspólnoty parafialnej. – Siostry Opatrzności Bożej posługują w tej parafii dokładnie od 70 lat. Dziękujemy dziś Bogu za te lata posługi i wiele powołań zakonnych jakie zrodziły się z tego regionu. Czujemy się w Janowie Lubelskim jak w rodzinie i za to wszystkim dziękujemy – podkreśliła s. Wiktoria Byszuk, przełożona siostrzanej wspólnoty w Janowie Lubelskim. W sanktuarium rodzinę zakonną tworzy pięć sióstr. Posługują one jako katechetki w szkole, i jako zakrystianka i kancelarystka przy parafii. Podsumowaniem Parafialnego Dnia życia Konsekrowanego była modlitwa różańcowa w intencji sióstr i braci zakonnych pochodzących z Janowa Lubelskiego. – Pochodzących z Janowa Lubelskiego jest obecnie żyjących ponad trzydzieści sióstr zakonnych, trzech braci zakonnych i kilku kapłanów ze zgromadzeń zakonnych. Jesteśmy wdzięczni Bogu za każde z tych powołań i mamy świadomość potrzeby wielkiej modlitwy o nowe powołania – dodał ks. Tomasz Lis.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-02-11 14:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Spotkania z żywą historią

Niedziela sandomierska 43/2023, str. V

[ TEMATY ]

Janów Lubelski

Janowski Ośrodek Kultury

Zebrani podziękowali żołnierzowi AK oraz Szarych Szeregów za świadectwo

Zebrani podziękowali żołnierzowi AK oraz Szarych Szeregów za świadectwo

W ramach akcji „BohaterON w Twojej szkole” w Janowskim Ośrodku Kultury odbyło się pierwsze z cyklu spotkań z bohaterami zasłużonymi dla naszej ojczyzny.

W pierwszych dniach października do Janowa Lubelskiego przybył jeden z najbardziej znanych w kraju Powstańców Warszawskich – Zbigniew Grochowski, 97-letni emerytowany nauczyciel matematyki i fizyki, członek Armii Krajowej i Szarych Szeregów oraz ostatni żyjący fotograf czasu okupacji niemieckiej i Powstania Warszawskiego.
CZYTAJ DALEJ

Jezus ratuje wolność wiary bez podżegania do przemocy

[ TEMATY ]

Ks. Krzysztof Młotek

Glossa Marginalia

pixabay.com

Drugi List Piotra podejmuje szyderstwo tych, którzy pytają o zwłokę dnia Pańskiego. Autor odpowiada językiem proroków. Mówi o ogniu, o przeminięciu nieba, o rozpadzie stoicheia. Stoicheia może oznaczać elementy świata, ciała niebieskie, porządek obecnego wieku. Tekst nie daje wykładu fizyki. Ogłasza sąd Boga nad światem zamkniętym na Niego. Ten sąd prowadzi ku odnowie. Dlatego zaraz pojawia się obietnica nowego nieba i nowej ziemi, gdzie mieszka sprawiedliwość. U Izajasza ta obietnica zapowiada świat oczyszczony z przemocy. W Ap 21 osiąga pełnię w Jeruzalem zstępującym od Boga. Chrześcijanin żyje już ku temu światu.
CZYTAJ DALEJ

Czerwcowa modlitwa z Papieżem: w intencji wartości sportu

2026-06-02 15:23

[ TEMATY ]

sport

czerwiec

Modlitwa z Papieżem

Vatican Media

Papieska Światowa Sieć Modlitwy opublikowała intencję modlitewną, wskazaną przez Leona XIV na czerwiec. W tym miesiącu wierni na całym świecie są zaproszeni, by modlić się „w intencji wartości sportu”. Jak co miesiąc, papieska fundacja udostępnia krótki film, w którym sam Ojciec Święty odmawia przygotowaną modlitwę, a także jej tłumaczenie, m.in. na język polski.

„Potrzebujemy innych, aby wzrastać, aby uczyć się szacunku, pokonywać ograniczenia i wspólnie świętować osiągnięte zwycięstwa – czytamy w papieskiej modlitwie na czerwiec – Prosimy Cię, aby sport był zawsze szkołą braterstwa, a nie jałowej rywalizacji, miejscem spotkania, a nie wykluczenia, drogą pokoju, a nie przemocy”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję