Reklama

Głos z Torunia

Z braćmi i siostrami

Członkowie wspólnot Odnowy w Duchu Świętym z diecezji toruńskiej przeżywali rekolekcje formacyjne.

Niedziela toruńska 31/2024, str. V

[ TEMATY ]

Brodnica

Wiesław Strelczuk

W rekolekcjach uczestniczyły osoby z całej diecezji

W rekolekcjach uczestniczyły osoby z całej diecezji

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Odbyły się one w dniach 12-14 lipca w bursie Brodnickiego Centrum Caritas. Zaproszenie do prowadzenia przyjął ks. Łukasz Turek – koordynator Odnowy w Duchu Świętym diecezji warszawsko-praskiej, redaktor naczelny Zeszytów Odnowy w Duchu Świętym. Nad przebiegiem rekolekcji czuwali nasi diecezjalni koordynatorzy – Agnieszka Ćwik i ks. Marian Tomasz Kowalski. Uczestniczyło w nich prawie 60 osób.

Do rekolekcji mieliśmy przygotować się poprzez zapoznanie z pierwszymi ośmioma rozdziałami Dziejów Apostolskich. Jest to wspaniała księga o Kościele, o jego początkach. Dobrze, że mogliśmy powrócić do źródła i zacząć wędrować wspólnie z apostołami od momentu Wniebowstąpienia Jezusa. Dobrze, że nie brakowało trwania na wspólnej gorliwej modlitwie z braćmi i siostrami.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ksiądz Łukasz przypomniał nam, że jesteśmy w tym samym Kościele, co apostołowie. Pięćdziesiątnica się nigdy nie skończyła, ona trwa. Duch Święty dalej nieustannie wylewa swoje łaski także i na mnie, a ja mam podstawić swoje dłonie, otworzyć serce i przyjmować.

Dostaliśmy potężną dawkę wiedzy o modlitwie, o kerygmacie, o Duchu Świętym, o nawróceniu, trwaniu, o posłaniu, czyli naszych zadaniach. O mocy imienia Jezus, o charyzmatach, o świadczeniu tak jak Piotr, Szczepan czy Filip. Odkryliśmy ponownie bogactwo Katechizmu Kościoła Katolickiego, na którym nieustannie opierał się prelegent.

Ostatnia konferencja „Jedność i miłość” – była klamrą spinającą cały ten błogosławiony czas. Niektóre osoby już podjęły postanowienie, że chcą się zapisać na przyszłoroczne rekolekcje.

2024-07-30 13:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Piękny ogród

Niedziela toruńska 46/2025, str. V

[ TEMATY ]

Brodnica

Ks. Marian Tomasz Kowalski

Otwarcie na Ducha Świętego jest początkiem drogi z Bogiem

Otwarcie na Ducha Świętego jest początkiem drogi z Bogiem

Nie mamy kopać własnego bagienka, ale wejść w nurt życia i modlitwy Kościoła. Wtedy nasza modlitwa okaże się pełna działania Ducha Świętego – mówiła s. Tomasza podczas rekolekcji w Brodnicy.

Odnowa w Duchu Świętym Diecezji Toruńskiej w ostatni weekend października zorganizowała rekolekcje w formie warsztatów na temat posługi modlitwą wstawienniczą. Jako miejsce wybrano Brodnickie Centrum Caritas. Warsztaty prowadziła s. Tomasza Potrzebowska, katarzynka, dyrektor biura Stowarzyszenia Krajowego Zespołu Koordynatorów Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. W rekolekcjach uczestniczyło ok. 50 osób ze wspólnot z naszej diecezji.
CZYTAJ DALEJ

Francja: 18-latek przywrócił krzyż na najwyższym szczycie Pirenejów

2026-05-14 14:31

[ TEMATY ]

krzyż

Góry

zrzut ekranu/x.com

Po zniknięciu historycznego krzyża na Pico de Aneto, najwyższym szczycie Pirenejów o wysokości 3404 metrów, nastolatek z południowo-zachodniej Francji wyrzeźbił nowy krzyż i osobiście wniósł go na szczyt.

Metalowy krzyż wzniesiony na Pico de Aneto został celowo ścięty szlifierką kątową, a następnie wrzucony do wąwozu. Hiszpańska Gwardia Cywilna prowadzi dochodzenie w celu zidentyfikowania sprawców tego aktu wandalizmu, który głęboko wstrząsnął wieloma alpinistami i wiernymi po obu stronach Pirenejów: francuskiej i hiszpańskiej.
CZYTAJ DALEJ

Liban: każdego dnia ginie lub zostaje rannych 14 dzieci!

2026-05-15 21:19

[ TEMATY ]

Liban

Vatican Media

Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) informuje, że pomimo porozumienia o zawieszeniu broni, uzgodnionego 17 kwietnia, co najmniej 59 dzieci zginęło lub zostało rannych w Libanie w ciągu ostatniego tygodnia. Według libańskiego Ministerstwa Zdrowia Publicznego, od 2 marca zginęło lub zostało rannych łącznie 200 dzieci. Oznacza to, że każdego dnia ginie lub zostaje rannych 14 dzieci.

Oenzetowska agencja wezwała wszystkie strony do ochrony dzieci, przestrzegania międzynarodowego prawa humanitarnego i podjęcia wszelkich niezbędnych środków w celu zapewnienia utrzymania zawieszenia broni.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję