Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

U stóp Chrystusa

W sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbył się wieczór uwielbienia, który poprowadził o. Joseph Vadakkel z Indii, który również wygłosił słowo Boże podczas Eucharystii.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 34/2023, str. I

[ TEMATY ]

Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju

Joanna Ferens

Błogosławieństwo relikwiami św. Pawła Apostoła

Błogosławieństwo relikwiami św. Pawła Apostoła

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

O misji o. Josepha mówił w rozmowie ks. Mateusz Januszewski, wikariusz w biłgorajskim sanktuarium. – O. Joseph Vadakkel to ksiądz, który pochodzi z Indii i tam spędza swoje kapłaństwo, jednak w pewnym momencie poczuł taką misję do narodów, które w jakiś sposób odeszły lub odchodzą od Chrystusa, ale zaczął również odwiedzać Europę i różne europejskie państwa takie jak Niemcy, Holandię, Szwajcarię czy Francję. Przyjeżdża z taką myślą, że chce budzić do takiej prawdziwej, żywej wiary, do tego, aby przede wszystkim zachęcać do adoracji Najświętszego Sakramentu. Można powiedzieć, że to najważniejszy punkt wiary, do którego on zachęca szczególnie, abyśmy sobie naprawdę uświadomili, że Chrystus jest z nami i warto poświęcać czas, wysiłek i tak planować swój codzienny harmonogram, aby dużo częściej być przy Jezusie obecnym w Najświętszym Sakramencie, niż przy telewizorze czy smartfonie. I on kładzie na to szczególny nacisk i rzeczywiście jest namaszczony do takiej modlitwy uwielbienia, o uzdrowienie i uwolnienie. Takie modlitwy prowadzi i dzieją się cuda – wyjaśnił.

Reklama

– Bardzo jestem szczęśliwy, że mogłem dzisiaj przybyć do sanktuarium św. Marii Magdaleny i miałem możliwość modlić się nowenną do tej wspaniałej świętej. A właśnie ta święta pokazuje nam, jak możemy znaleźć skarb w naszym życiu. To właśnie ona pierwsza przyszła do grobu Jezusa i zobaczyła tam anioła, płakała, gdy nie mogła znaleźć Chrystusa, który był jej największym skarbem. I znalazła Go niedaleko tego grobu, On zawołał do niej i od razu stała się szczęśliwa i radosna. W naszym życiu Jezus też może być takim skarbem, musimy Go tylko znaleźć. I gdy Go znajdziecie wasze życie stanie się szczęśliwe, gdyż tylko On może nam dać pokój i radość w sercu, a radość w Panu jest naszą siłą. Święta Maria Magdalena również jest waszym skarbem, zwracajcie się do niej w swoich modlitwach. Niech ta modlitwa pozwoli wam się jeszcze bardziej zbliżyć do Pana Boga. Niech Pan Bóg błogosławi wasze rodziny, miejsca pracy, niech da wiele błogosławieństwa i rozwiązań – mówił podczas homilii o. Joseph.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Ten wieczór był dla mnie niezwykłym doświadczeniem obecności Pana Boga. Wiem, że Bóg jest moim największym skarbem i bez Niego nic nie mogę. Jestem szczęśliwa, że mogłam w tych wydarzeniu uczestniczyć, dziękuję też Panu Bogu za o. Josepha i jego świadectwo wiary – mówiła w rozmowie jedna z uczestniczek.

Po Mszy św. o. Joseph poprowadził modlitwę uwielbienia oraz pobłogosławił indywidualnie wszystkich wiernych przywiezionymi relikwiami św. Pawła Apostoła. Następnie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie. Na zakończenie o. Joseph pobłogosławił wiernych Najświętszym Sakramentem i wyraził swoją radość i wdzięczność z możliwości przybycia do sanktuarium św. Marii Magdaleny. Posługę muzyczną podczas modlitwy poprowadziła Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca.

2023-08-14 14:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Mario Magdaleno – wstawiaj się za nami

Od Mszy św. wieczornej sprawowanej przez ks. Edwarda Kawę, sufragana archidiecezji lwowskiej, 21 lipca rozpoczęły się uroczystości odpustowe ku czci św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

Wszystkich zgromadzonych w świątyni witał kustosz sanktuarium, ks. dziekan Witold Batycki i zachęcał do ufnej modlitwy za wszystkich zmarłych parafian: – Rozpoczynamy tradycyjnie w naszej parafii coroczne uroczystości odpustowe. Dzisiaj nasze myśli biegną ku przeszłości, ku naszym przodkom, ku tym, którzy tutaj żyli i przychodzili na to wzgórze św. Marii Magdaleny w Puszczy Solskiej, aby modlić się i wypraszać potrzebne łaski dla swojego zbawienia. Niech to dzisiejsze świętowanie będzie też okazją do zadumy nad naszym życiem i przemijaniem, a także do modlitwy, abyśmy w tym trudnym czasie jeszcze bardziej się do Pana Boga zbliżyli – zachęcał.
CZYTAJ DALEJ

Abp Polak: Chrześcijanie muszą mieć odwagę budować pokój

2025-09-01 08:46

[ TEMATY ]

abp Wojciech Polak

zjazd gnieźnieński

KEP

Prymas Polski abp Wojciech Polak

Prymas Polski abp Wojciech Polak

„Odwaga Pokoju. Chrześcijanie razem dla przyszłości Europy” - pod takim hasłem 11-14 września odbędzie się w Gnieźnie XII Zjazd Gnieźnieński, gromadzący chrześcijan różnych wyznań z Polski i Europy. O znaczeniu tego wydarzenia, jego ekumenicznym charakterze oraz zadaniach chrześcijan w budowaniu pokoju w obliczu współczesnych wojen m. in. w Ukrainie i na Bliskim Wschodzie, mówi w rozmowie z KAI Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Marcin Przeciszewski, KAI: Księże Prymasie, zacznijmy od pytania ogólnego: Gniezno już po raz dwunasty stanie się miejscem Zjazdu Gnieźnieńskiego. Czym dziś to wydarzenie jest dla Kościoła w Polsce i w Europie? Na czym polega specyficzny genius loci Gniezna, miejsca, w którym odbywają się zjazdy?
CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski: Modlimy się za Polskę, żeby nie zgasł w niej płomień patriotyzmu

2025-09-01 11:42

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Abp Marek Jędraszewski

Abp Marek Jędraszewski

- Modlimy się za nas, za Polskę 2025 roku i lat najbliższych, żeby nie zgasł w niej płomień patriotyzmu, żeby ojczyzna jawiła się dla wszystkich obywateli - i rządzących, i rządzonych - jako dobro wspólne, dla którego warto żyć, dla którego warto nieraz cierpieć i dla którego to dobra trzeba nawet kiedyś, jeśli przyjdzie taka chwila, oddać własne życie - mówił abp Marek Jędraszewski w katedrze na Wawelu w czasie Mszy św. sprawowanej w 86. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Na początku liturgii proboszcz parafii wawelskiej ks. Paweł Baran powitał zgromadzonych w katedrze: kombatantów, uczestników walk o niepodległość naszej ojczyzny, dyrektora oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie - dr. hab. Filipa Musiała, parlamentarzystów, europarlamentarzystów, władze województwa małopolskiego, powiatu krakowskiego oraz miasta Krakowa, krakowski korpus konsularny, dowódców i przedstawicieli jednostek wojskowych na czele z generałem broni Adamem Joksem - dowódcą Garnizonu Kraków oraz pułkownikiem pilotem Sławomirem Byliniakiem - dowódcą Garnizonu Kraków-Balice; kapelana proboszcza parafii św. Agnieszki w Krakowie oraz kapelana straży granicznej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję