Reklama

Niedziela Legnicka

Bóg, rodzina, miłość. II Marsz dla Życia w Bolesławcu

[ TEMATY ]

marsz

życie

Sławomir Puciato

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W niedzielę 31 maja ulicami Bolesławca przeszedł II Marsz dla Życia i Rodziny. Towarzyszyły mu słowa św. Jana Pawła II: „Dzieci są wiosną rodziny i społeczeństwa, nadzieją, która ciągle kwitnie, przyszłością, która bez przerwy się otwiera”.

Marsz rozpoczął się Mszą św. w parafii pw. św. Cyryla i Metodego. Po Eucharystii, kilkaset zgromadzonych osób wyruszyło w kierunku parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

„Dziś, kiedy rodzina i życie są atakowane, konieczne jest manifestowanie w obronie tych najważniejszych wartości. Dlatego tutaj jesteśmy. Dlatego są tutaj młode rodziny z dziećmi, są też ludzie starsi, wszyscy, dla których rodzina i życie są fundamentem” - powiedział Łukasz Molak ze stowarzyszenia Aktywni.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jak dodaje Łukasz Molak, podczas marszu można było złożyć podpis pod projektem ustawy broniącej życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

Podczas marszu niesione były banery ukazujące rozwój dziecka w łonie matki w kolejnych tygodniach życia. Obrazom towarzyszyły słowa Jana Pawła II: „Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości".

Na bolesławieckim rynku marsz zatrzymał się na kilka minut. Tam uczestnicy wykonali spontanicznie taniec belgijski.

Reklama

Marsz zakończył się w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy koncertem zespołu New Life'm. Jego wokalistka - Agnieszka Musiał pochodzi z Bolesławca. W tej właśnie parafii została ochrzczona, przyjęła I Komunię Świętą i bierzmowanie. Ten występ był dla niej wyjątkowy, co wyraziła w podziękowaniach dla organizatorów i proboszcza parafii. Zgromadzeni na placu przed kościołem czynnie uczestniczyli w koncercie. Kilka piosenek zaśpiewali wspólnie z zespołem.

Podczas całego dnia w Bolesławcu prowadzono również promocję Światowych Dni Młodzieży 2016. W przyszłym roku Bolesławiec będzie gościł setki młodych ludzi z różnych zakątków świat, wolontariusze bolesławieckiego campusu, zachęcali do zaangażowania w to wielkie wydarzenie, którego ukoronowaniem będzie spotkanie z papieżem Franciszek na krakowskich błoniach.

Jak powiedziała Barbara Brzozowska, pilnie poszukiwani są wolontariusze, którzy chcieliby się zaangażować w prace przygotowawcze do przyjęcia pielgrzymów, a także rodziny, które przyjmą zagranicznych gości do siebie na noclegi. Warto dodać, że takie akcje w Bolesławcu prowadzone są systematycznie już od dłuższego czasu.

Prowadzący Marsz, o. Piotr Wiśniewski ze szkoły Pijarów na zakończenie spotkania podziękował wszystkim uczestnikom, organizatorom i zespołowi za świetny koncert. Podkreślił przy tym szczególnie rolę świeckich w kościele, którzy organizując takie inicjatywy, robią to z potrzeby serca. „Katolik nie może tylko siedzieć w kościele, ale ma aktywnie uczestniczyć w różnych wydarzeniach Kościoła” - zaznaczył.

Organizatorzy - Bolesławieckie Stowarzyszenie AKTYWNI, dziękują serdecznie: Bolesławieckiemu Ośrodkowi Kultury - Międzynarodowemu Centrum Ceramiki za profesjonalne nagłośnienie. Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży za pomoc w organizacji, Policji za zabezpieczeni trasy i sponsorom, bez których ta inicjatywa nie mogłaby się odbyć: Anna i Janusz Chudyba, Stowarzyszenie Ziemia Bolesławiecka, Jan Cołokidzi, Zgromadzenie Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa w Bolesławcu.

Podobne marsze w tym dniu przeszły również ulicami Jeleniej Góry i Lubina.

2015-06-01 08:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łączy nas życie

Niedziela Ogólnopolska 18/2019, str. 25

[ TEMATY ]

życie

©Romolo Tavani - stock.adobe.com

Z myślą o wszystkich, którzy chcą promować w swoich parafiach, wspólnotach, rodzinach czy na katechezie Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, udostępniona została nowa strona internetowa: www.duchowaadopcja.pl.
CZYTAJ DALEJ

Były uzależniony od pornografii teraz pomaga innym mężczyznom uwolnić się od niej

2025-06-18 16:39

[ TEMATY ]

pornografia

adobe.stock.pl

Joe Masek, mieszkaniec Minnesoty, po raz pierwszy zetknął się z pornografią w wieku 8 lat, co zapoczątkowało jego 23-letnią walkę z tym uzależnieniem. Po uwolnieniu się od niej i poczuciu w sobie powołania do pomagania innym założył wspólnotę The Freedom Group (Grupa Wolności), opartą na chrześcijańskim światopoglądzie i wartościach .

Odtąd co roku około 100 mężczyzn uczestniczy w 12-miesięcznym systemie szkoleniowym, dodatkowych kursach i rekolekcjach, mających za zadanie pomoc w wydostaniu się z nałogu. Program „Wolny od Pornografii” obejmuje m.in. cotygodniowe sesje coachingowe (treningowe) z trenerem. Mają one pomóc klientowi w odkrywaniu swojego potencjału, rozwijaniu umiejętności i wprowadzaniu pozytywnych zmian w życiu. Sesje te są zazwyczaj oparte na dialogu i zadawaniu pytań, skłaniających do zastanowienia się i działania. Uczestnicy biorą też udział w kursach wyjaśniających neurologiczne podłoże uzależnienia i sposoby „przeprogramowania” mózgu.
CZYTAJ DALEJ

Czy w piątek po Bożym Ciele w Archidiecezji Wrocławskiej obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych?

2025-06-18 14:18

Adobe Stock

19 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, a następny dzień to piątek. Katolików obowiązuje wtedy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wyjątkiem może być sytuacja, gdy udzielona zostanie dyspensa przez biskupa diecezjalnego. Jak to wygląda w archidiecezji wrocławskiej?

„Piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie obowiązuje tylko w piątki, w które wypada uroczystość (por. Kodeks Prawa Kanonicznego, kan. 1251). Zgodnie z „Tabelą pierwszeństwa dni liturgicznych”, zawartą w „Ogólnych normach roku liturgicznego i kalendarza” w Mszale Rzymskim (str. [84]), w roku liturgicznym występują dwie oktawy, które mają różną rangę: oktawa Wielkanocy w randze uroczystości (grupa I - znosi “post piątkowy”) oraz oktawa Narodzenia Pańskiego w randze święta (grupa II - nie znosi “postu piątkowego”)
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję