Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Szczecin

Kartki przyjaźni

Uczniowie szkolnego koła Caritas zorganizowali kolejną edycję akcji charytatywnej.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 15/2022, str. III

[ TEMATY ]

pomoc

Etiopia

Archiwum parafii

Zebrane środki będą przekazane kolegom z Etiopii

Zebrane środki będą przekazane kolegom z Etiopii

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Święty papież Jan Paweł II mówił: „Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”. W ostatnim czasie nasze serca są szczególnie zwrócone ku Ukrainie, ponieważ tam tej pomocy potrzeba najwięcej. Prężnie działa Caritas naszej archidiecezji, aby zabezpieczyć tych, którzy do nas przybywają oraz pomóc tym, którzy pozostali w domach. Pomimo tak wielkiej akcji nie zapomina się o tych, których już tradycyjnie wspieraliśmy.

W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego szkolne koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 44 im. ppor. Emilii Gierczak w Szczecinie podjęło się akcji „Szczecin Etiopii”. Celem akcji jest wsparcie uczniów katolickiej szkoły w Nekemtie w Etiopii. Opiekunka koła już od dłuższego czasu utrzymuje współpracę z s. Christiną Thomas, która jest odpowiedzialna za tę szkołę. Dzięki temu koło na bieżąco śledzi wszelkiego rodzaju prace w szkole i postępy uczniów. W ramach akcji charytatywnej polscy uczniowie wykonali wielkanocne kartki ozdabiając je haftem matematycznym. Następnie we współpracy z Caritas parafii Chrystusa Króla w Szczecinie-Skolwinie, przy wielkiej życzliwości ks. proboszcza Artura Rasmusa, rozprowadzają w parafii kartki zbierając ofiary na wsparcie uczniów zaprzyjaźnionej szkoły w Etiopii. Zebrane środki po akcji zostaną przekazane etiopskim uczniom.

Niech to działanie będzie dla młodych pięknym przykładem miłości bliźniego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-04-05 13:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wybaw nas, Panie!

Niedziela Ogólnopolska 14/2020, str. 58

[ TEMATY ]

pomoc

fot. Adam Szewczyk

Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, parafia pw. św. Ottona w Szczecinie

Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, parafia pw. św. Ottona w Szczecinie

Czas Wielkiego Postu 2020 r. naznaczony został specyficznym wymiarem cierpienia. Cały świat zjednoczył się, by przeciwstawić się groźnemu wirusowi, który atakuje organizm człowieka i zbiera bolesne żniwo.

Jako ludzie wierzący nie poddajemy się zwątpieniu i ufamy Miłosiernemu Bogu, w Jego skuteczną pomoc. Od kilkunastu dni jednoczymy się wszyscy wokół informacji dotyczących zakażeń, a także i śmierci. Widząc tempo rozprzestrzeniania się pandemii, oprócz najważniejszych środków medycznych, Kościół powszechny sięgnął po wypróbowane atrybuty walki duchowej. Począwszy od Stolicy Apostolskiej, papieża Franciszka, biskupów, kapłanów, siostry zakonne, członków instytutów życia konsekrowanego, aż po wielką rzeszę wiernych świeckich w parafiach i grupach modlitewnych trwa nieustanna modlitwa pełna wiary, nadziei i ufności w szybkie uleczenie ludzkości. Biskupi polscy w swoich diecezjach z ogromną roztropnością i odpowiedzialnością podjęli wiele decyzji administracyjnych związanych z udziałem wiernych w Eucharystiach, ze sprawowaniem liturgii czy przyjmowaniem Komunii św., także duchowej.
CZYTAJ DALEJ

Wincenty, czyli tam i z powrotem

Czy można zapanować nad wstydem? Podobno jeśli mocno wbije się paznokcie w kciuk, to czerwona twarz wraca do normy. Ale od środka wstyd dalej pali, choć może na zewnątrz już tak bardzo tego nie widać. Jeśli ktoś się wstydzi, że zachował się jak świnia, to w sumie dobrze, bo jest szansa, że tak łatwo tego nie powtórzy. Tylko że ludzkość tak jakoś coraz mniej się wstydzi rzeczy złych.

Ludzie wstydzą się: biedy, pochodzenia, wiary, wyglądu, wagi… I nie jest to wcale wynalazek dzisiejszych napompowanych, szpanujących i wyzwolonych czasów. Takie samo zażenowanie czuł pewien Wincenty, żyjący we Francji na przełomie XVI i XVII wieku. Urodził się w zapadłej wsi, dzieciństwo kojarzyło mu się ze świniakami, biedą, pięciorgiem rodzeństwa i matką - służącą. Chciał się z tego wyrwać. Więc wymyślił sobie, że zostanie księdzem. Serio. Nie szukał w tym wszystkim specjalnie Boga. Miał tylko dość biedy. Rodzice dali mu, co mogli, ale szału nie było, więc chłopak dorabiał korepetycjami, jednocześnie z całych sił próbując ukryć swoje pochodzenie. Dlatego, kiedy ojciec przyszedł go odwiedzić w szkole, Wincenty nie chciał z nim rozmawiać. Sumienie wyrzucało mu to potem do późnej starości.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: włoski kapłan drugim sekretarzem osobistym Leona XIV

2025-09-27 16:08

[ TEMATY ]

Watykan

Papież Leon XIV

Agata Kowalska

Biskup San Miniato, Giovanni Paccosi, ogłosił, że ks. Marco Billeri, prezbiter diecezji toskańskiej, został mianowany przez Ojca Świętego jego drugim sekretarzem osobistym.

Wyświęcony w 2016 roku, ks. Billeri kontynuował studia w Rzymie, uzyskując doktorat z prawa kanonicznego. Mianowany sędzią Trybunału Kościelnego Toskanii oraz obrońcą węzła małżeńskiej przy Trybunale Diecezjalnym w San Miniato i Volterra, był również ceremoniarzem biskupim i sekretarzem Rady Kapłańskiej. Do tej pory pełnił funkcję wikariusza parafii św. Szczepana i Marcina w San Miniato Basso.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję