Reklama

Niedziela Przemyska

Chleb z nieba

„Maryja dzisiaj szczególnie zatroszczyła się o mnie” – stwierdziła jedna z uczestniczek 8. Młodzieżowego Zjazdu Rycerstwa Niepokalanej w Strachocinie. I tak można podsumować to spotkanie.

Niedziela przemyska 29/2021, str. I

[ TEMATY ]

Rycerstwo Niepokalanej

S. Klara Maria Machulska, franciszkanka Rycerstwa Niepokalanej

Uczestnicy 8. Młodzieżowego Zjazdu Rycerstwa Niepokalanej w Strachocinie

Uczestnicy 8. Młodzieżowego Zjazdu Rycerstwa Niepokalanej w Strachocinie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W 8. Młodzieżowym Zjeździe Rycerstwa Niepokalanej, który odbywał się w Strachocinie w dniach od 26 do 29 czerwca, uczestniczyło 22 młodych ludzi, pochodzących głównie z archidiecezji przemyskiej. Najliczniejsza grupa przyjechała z Manasterza i ze Strachociny, ale też z Dybawki, Przeworska, Kielc, Bartkówki i innych miejsc.

Młodzieżowy Zjazd Rycerstwa Niepokalanej ma formę rekolekcji. W tym roku prowadził je franciszkanin z Niepokalanowa, o. Grzegorz Maria Owsianko, moderator Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej, wraz z animatorami: Anią, Łukaszem i Marcinem oraz siostrami franciszkankami Rycerstwa Niepokalanej. Tematem spotkania była Eucharystia, a hasłem słowa: „Chleb z nieba”, zaczerpnięte z materiałów na bieżący rok liturgiczny w Kościele. Pomocą do pochylenia się nad tematem były konferencje i świadectwa prowadzących. Bardzo ważny był czas wspólnej codziennej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Również cenne pozostaną chwile wspólnie spędzone na grze w siatkówkę i na zabawach animowanych przez młodzież. Strachocina jest przepięknym zakątkiem i sanktuarium Patrona Polski, podczas tych kilku dni mieliśmy okazję poznać św. Andrzeja Bobolę i miejsce jego kultu. Carlo Acutis – piętnastolatek beatyfikowany przez papieża Franciszka w 2020 r. – to młody człowiek, z którym również zapoznaliśmy się bliżej, oglądając film o nim. Ojciec Grzegorz zaskoczył nas podczas konferencji, dodając elementy języka migowego dla utrwalenia głoszonych treści. W drugim dniu zjazdu gościliśmy s. Dorotę Marię Drozdowską, franciszkankę Rycerstwa Niepokalanej, która od czterech lat przebywa w Japonii. Opowiedziała o Kraju Kwitnącej Wiśni, o chrześcijaństwie w Japonii i o nauce języka japońskiego. Nauczyła nas też, jak po chrześcijańsku Japończycy dziękują: Kamini kansha.

Korzystając z możliwości, jakie dają media, połączyliśmy się także z Miguelem Bordasem Prószyńskim, prezesem Centrali Międzynarodowej Rycerstwa Niepokalanej i jego żoną Cristiną. Podczas tego połączenia między Polską a Hiszpanią młodzi Rycerze Niepokalanej usłyszeli o Rycerstwie na świecie, a także poznali historię małżeństwa Miguela i Cristiny.

Tematów i spraw w ciągu tych kilku dni było wiele, niektórzy zostali zarażeni pasją wyplatania różańców ze sznurków, inni językiem migowym, jeszcze inni rozważaniem Słowa. Mamy nadzieję, że każdy mógł znaleźć coś, czym będzie dzielił się dla dobra wspólnoty z innymi lub będzie szukał takiego twórczego sposobu, bo cechą charakterystyczną Rycerstwa Niepokalanej jest posługiwanie się wszelkimi godziwymi środkami w celu zdobycia serc dla Niepokalanej.

2021-07-14 12:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Start rycerskiej formacji

Niedziela bielsko-żywiecka 44/2020, str. IV

[ TEMATY ]

Rycerstwo Niepokalanej

Harmęże

O. Arkadiusz Bąk

Spotkanie w nowej auli

Spotkanie w nowej auli

W kościele i w nowej auli Centrum św. Maksymiliana w Harmężach odbyło się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej (RN) rozpoczynające nowy rok duchowego wzrastania.

Wydarzenie rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem o. Jacka Kani – opiekuna wspólnoty RN z Przemyśla, której członkowie również zagościli w Harmężach obok członków z diecezji bielsko-żywieckiej. Wraz z nim Eucharystię celebrował diecezjalny asystent RN o. Arkadiusz Bąk, który wygłosił homilię, o. Tomasz Pawlik z Rychwałdu i ks. Marek Nieciąg z Ciśca.
CZYTAJ DALEJ

Jezus może wszystko!

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Vatican Media

Rozważania do Ewangelii Mt 17, 22-27.

Poniedziałek, 11 sierpnia. Wspomnienie św. Klary, dziewicy
CZYTAJ DALEJ

"Idziemy dla tych, którzy ucierpieli w wypadku". Grupa nr 3 dalej pielgrzymuje na Jasną Górę

2025-08-12 06:46

[ TEMATY ]

pielgrzymka

wypadek

diecezja radomska

Grupa nr 3

Białaczów

Żarnów

Żelazowice

Błękitna Trójka - piesza pielgrzymka Białaczów-Żarnów

Grupa nr 3 z Białaczowa, Żarnowa i Żelazowic. Diecezja Radomska

Grupa nr 3 z Białaczowa, Żarnowa i Żelazowic. Diecezja Radomska

Pielgrzymi diecezji radomskiej z Białaczowa, Żarnowa i Żelazowic przyznają, że bardzo przeżyli sytuację, w której pijany kierowca wjechał w grupę pątników. W niebezpiecznym zdarzeniu poszkodowanych zostało 10 osób. "Nie jest łatwo. Ale wspieramy się i chcemy iść dla tych, którzy ucierpieli w wypadku" - mówią pielgrzymi, którzy postanowili kontynuować wędrówkę.

Na profilu facebookowym Błękitna Trójka - piesza pielgrzymka Białaczów-Żarnów ks. Bartosz poinformował, że pozostali pątnicy, którzy nie ucierpieli w zdarzeniu, podjęli decyzję o kontynuowaniu pielgrzymowania. Przypomniał także, że to co się wydarzyło, było dla wszystkich bolesnym przeżyciem:
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję