Reklama

Książka

W czasach zarazy

„Postanowione jest. Rozważania w czasie zarazy”
Tomasz P. Terlikowski

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wystarczyło zaledwie kilka miesięcy, żeby nasz świat się załamał. Efekty walki z pandemią COVID-19 i kolejnych obostrzeń są dramatyczne; świat się zatrzymał, czeka nas gigantyczny kryzys – większy od krachu w latach 30. XX wieku – i koniec globalnego społeczno-gospodarczego status quo. Diagnoza Tomasza P. Terlikowskiego dotycząca nowej światowej wirusowej rzeczywistości, przedstawiona we wprowadzeniu do książki Postanowione jest..., nie jest miła, ale inna być nie może. Fatalna jest też prognoza, np. jedynym państwem, które może wyjść wzmocnione z koronakryzysu, są Chiny – gdzie wirus się pojawił – rozkręcające nową zimną wojnę.

Terlikowski obecne wydarzenia odczytuje jako znak od Boga. Opierając się głównie na Ewangelii, stwierdza, że jest/może to być kara Boża, która w żadnym razie nie jest zemstą, odwetem na grzesznym człowieku, lecz jest skutkiem naszych grzechów i wezwaniem do nawrócenia, przemiany życia. Kara – pisze Terlikowski – ma charakter wychowawczy i w istocie jest wyrazem miłosierdzia. Rozważania znanego publicysty wprowadzają do tekstów XVIII-, XIX- i XX wiecznych teologów, mistyków i duszpasterzy, którzy mogą poprowadzić nas ku spotkaniu z Bogiem. Dobrzy przewodnicy mają nam w czasach zarazy pomóc medytować o prawdach najważniejszych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2020-04-28 12:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świadectwo: Uzdrowiona za wstawiennictwem ks. Jerzego Popiełuszki. Dolegliwości „sprzed cudu” nigdy nie powróciły

2026-05-09 20:49

[ TEMATY ]

świadectwo

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Mat.prasowy

Uzdrowienie, którego doznała za wstawiennictwem księdza Jerzego, jest trwałe – przyznaje z uśmiechem osiemdziesięciopięcioletnia zakonnica.

Fragment książki "Nowe cuda ks. Jerzego Popiełuszki". Do kupienia w naszej księgarni: ksiegarnia.niedziela.pl.
CZYTAJ DALEJ

Lubelskie/ Ok. 20 osób w szpitalu po wypadku na trasie Lublin-Bełżyce

2026-05-11 16:55

[ TEMATY ]

wypadek

Adobe Stock

Około 20 osób, w tym dzieci, zostało przewiezionych do szpitali po czołowym zderzeniu busa z samochodem osobowym, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie w Konopnicy na trasie Lublin-Bełżyce – podała policja.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie podinsp. Kamil Gołębiowski poinformował, że do poważnego wypadku doszło w poniedziałek ok. godz. 14.15. W wyniku czołowego zderzenia pasażerskiego busa i osobowego Audi do szpitali trafiło 21 osób, w tym kilkoro dzieci.
CZYTAJ DALEJ

Świętość jest możliwa dla każdego z nas

2026-05-11 18:30

Marzena Cyfert

Wprowadzenie relikwii św. Piotra Jerzego Frassatiego w parafii Ducha Świętego we Wrocławiu

Wprowadzenie relikwii św. Piotra Jerzego Frassatiego w parafii Ducha Świętego we Wrocławiu

Parafia Ducha Świętego we Wrocławiu uroczyście przyjęła relikwie św. Pier Giorgia Frassatiego. Podczas Mszy św. bp Krzysztof Nykiel, regens Penitencjarii Apostolskiej przypomniał, że młody włoski święty pokazuje, iż można być jednocześnie radosnym, nowoczesnym i radykalnie wiernym Chrystusowi.

W homilii ksiądz biskup przypomniał kilka faktów z życia św. Frassatiego i mówił o powszechnym powołaniu do świętości. Zauważył, że wprowadzenie relikwii jest takim zaproszeniem, by do niej dążyć.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję