Reklama

Niedziela Rzeszowska

Zaczernie

Błogosławieństwo animatorów LSO

Niedziela rzeszowska 44/2018, str. III

[ TEMATY ]

służba liturgiczna

Mateusz Krzyśko

Animatorzy Liturgicznej Służby Ołtarza z bp. Janem Wątrobą

Animatorzy Liturgicznej Służby Ołtarza z bp. Janem Wątrobą

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Zaczerniu bp Jan Wątroba pobłogosławił nowych animatorów Liturgicznej Służby Ołtarza. Do parafialnej posługi pośród zastępów ministranckich 28 września zostało dołączonych 46 nowych młodych chłopców. W czasie Eucharystii w homilii Biskup Jan nawiązując do życia św. Wacława, wezwał młodych chłopców do odwagi w dawaniu świadectwa o Chrystusie i życiu według najwyższych wartości. W czasie błogosławieństwa Ksiądz Biskup odmówił nad młodymi specjalną modlitwę: „Boże, Ojcze Wszechmogący, który przez wieki wybierałeś ludzi do różnych zadań apostolskich, napełnij te sługi Twoje łaską gorliwości o chwałę Bożą i o dobro Kościoła Chrystusowego, aby z wiarą, nadzieją i miłością służyli Tobie w zgromadzeniu wiernych”. Zewnętrznym znakiem posługi animatorskiej jest krzyż animatorski, który poświęcił i wręczył kandydatom Ksiądz Biskup.

Animator to człowiek nawrócenia, który staje się nowym człowiekiem i który ciągle się nawraca. Animator to także człowiek modlitwy osobistej. To wreszcie człowiek posługi wśród młodszych ministrantów i przy celebracjach liturgicznych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Do błogosławieństwa animatorskiego Liturgicznej Służby Ołtarza może być dopuszczona osoba, która ukończyła dwuletnią formację, pracowała podczas turnusów wakacyjnych oraz posługuje we wspólnocie parafialnej.

Błogosławieństwo animatorów jest momentem potwierdzenia osiągnięcia przez konkretną osobę chrześcijańskiej dojrzałości, która jednocześnie wyraża się zdolnością do podjęcia odpowiedzialności za swoją posługę. Po błogosławieństwie animatorzy uczestniczyli w trzydniowym dniu skupienia prowadzonym przez Diecezjalnego Duszpasterza Służy Liturgicznej.

2018-10-31 08:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Radość apostolstwa

Niedziela małopolska 36/2017, str. 1

[ TEMATY ]

Ruch Światło‑Życie

Domowy Kościół

służba liturgiczna

Monika Ziółkowska

Mamy nowych animatorów i ceremoniarzy parafialnych

Mamy nowych animatorów
i ceremoniarzy parafialnych
Jak co roku na zakończenie wakacji wspólnoty Domowego Kościoła, Ruchu Światło-Życie i Służby Liturgicznej Archidiecezji Krakowskiej spotkały się w Kalwarii Zebrzydowskiej. – Przyjechałem tu, żeby spotkać się ze znajomymi z rekolekcji – mówi Michał, który na oazie wakacyjnej był jak dotąd trzy razy.
CZYTAJ DALEJ

Święta Agnieszka - dziewica i męczennica

Niedziela podlaska 3/2003

[ TEMATY ]

święty

pl.wikipedia.org

21 stycznia Kościół katolicki obchodzi liturgiczne wspomnienie św. Agnieszki Rzymskiej - dziewicy i męczennicy. Artyści przedstawiają ją z barankiem, gdyż łacińskie imię Agnes wywodzi się od łacińskiego wyrazu agnus - baranek.

Dzisiaj obchodzimy urodziny (dla nieba) dziewicy, trzeba więc mówić o dziewicach. (...) Urodziny dziewicy - naśladujmy niewinność; urodziny męczennicy - złóżmy ofiary. Niech z podziwem patrzą mężowie, a młodzi niech nie upadają na duchu. Niech się zdumiewają mężatki, a dziewice niech idą w ich ślady. (...) W dwunastym roku życia miała złożyć świadectwo krwi. (...) Ale jak wielka musiała być siła wiary, co nawet w takim wieku znalazła świadectwo...
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV: człowieczeństwo Jezusa mówi nam o prawdzie Ojca

2026-01-21 10:31

[ TEMATY ]

Watykan

Leon XIV

Vatican Media

Aby poznać Boga w Chrystusie, musimy przyjąć Jego integralne człowieczeństwo: prawda Boża nie objawia się w pełni tam, gdzie usuwa się coś z tego, co ludzkie, tak jak integralność człowieczeństwa Jezusa nie umniejsza pełni Bożego daru – wskazał Papież podczas dzisiejszej katechezy. Katecheza stanowiła kontynuację tematu dotyczącego Konstytucji dogmatycznej Dei Verbum Soboru Watykańskiego II.

Podczas środowej katechezy rozważano fragment Ewangelii św. Jana (J 14, 6-9).
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję