Reklama

Zyć bezpiecznie

Znakowanie komputerów

Niedziela częstochowska 9/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Komenda Miejska Policji w Częstochowie w ramach realizowanego programu prewencyjnego "ŻYJMY BEZPIECZNIEJ" podjęła inicjatywę mającą na celu oznakowywanie w sposób niejawny sprzętu komputerowego i uruchomiła bezpłatną akcję "ZNAKOWANIE SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO W SZKOŁACH POWIATU CZĘSTOCHOWSKIEGO". Znakowanie znacznie ułatwi poszukiwanie utraconego sprzętu komputerowego, także na terenie całego kraju. Jest to czynność skutecznie identyfikująca kolejnych jego użytkowników.
Rokrocznie policjanci otrzymują zgłoszenia dotyczące kradzieży z włamaniem do pomieszczeń i pracowni szkolnych, w których znajduje się sprzęt komputerowy. W ubiegłym roku na terenie miasta i powiatu częstochowskiego odnotowano 20 włamań, połączonych z kradzieżą komputerów ze szkół. Zaznaczyć należy, że nie ustalono funkcjonowania tego sprzętu na terenie powiatu częstochowskiego. Po przeprowadzonych przez policjantów rozmowach z dyrekcjami szkół, stan zabezpieczenia sal komputerowych uległ znacznej poprawie.
Znakowanie przeprowadzą odpowiednio przeszkoleni funkcjonariusze według przyjętej systematyki, tak aby istniała pełna możliwość identyfikacji oznakowanego sprzętu komputerowego. Fakt dokonania operacji w ramach tej akcji zostanie wpisany wraz z numerami identyfikacyjnymi do odpowiedniego rejestru. Pełny rejestr komputerowy oznakowanego sprzętu prowadzić będzie Komenda Miejska Policji w Częstochowie. Jako dowód z przeprowadzonej czynności administrator sprzętu otrzyma tzw. "Kartę Identyfikacyjną Sprzętu Komputerowego".

Komunikat

Częstochowska policja prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie zatruć alkoholem metylowym, do jakich doszło w ostatnich dniach na terenie Skrzydlowa (gmina Kłomnice).
14 lutego śmiertelnemu zatruciu uległ 58-letni mieszkaniec tej miejscowości. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kilka dni wcześniej spożywał on alkohol niewiadomego pochodzenia. W nocy z 17 na 18 lutego pogotowie ratunkowe przywiozło do szpitala w stanie ciężkim kolejną ofiarę - 42-letnią kobietę, także mieszkankę Skrzydlowa. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że przyczyną zatrucia jest alkohol metylowy. Do chwili obecnej nie ustalono, z jakich źródeł pochodzi.
Policja zwraca się do wszystkich mieszkańców, szczególnie gminy Kłomnice, o niespożywanie alkoholu niewiadomego pochodzenia i zachowanie wszelkich środków ostrożności.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do św. Szarbela

[ TEMATY ]

św. Charbel

św. Charbel Makhlouf

Szarbel Makhlouf

św. Szarbel

Mat.prasowy

Nowennę można rozpocząć w dowolnym czasie. Uroczyście jest odprawiana w klasztorze w Annai jako przygotowanie do trzeciej niedzieli lipca, głównej uroczystości poświęconej świętemu Szarbelowi, na pamiątkę jego święceń kapłańskich 23 lipca 1859 roku.

Przedstawiajmy swe intencje miłosiernemu Bogu za wstawiennictwem świętego Szarbela. Odprawiających ją zachęca się do codziennej Komunii Świętej.
CZYTAJ DALEJ

Santiago de Compostela oczekuje tysięcy pielgrzymów w uroczystość św. Jakuba

2026-07-23 16:40

[ TEMATY ]

Msza św.

Santiago de Compostela

Karol Porwich/Niedziela

W Santiago de Compostela w Hiszpanii odbędą się w sobotę 25 lipca uroczystości ku czci św. Jakuba Apostoła. Towarzyszyć im będzie bogaty program religijny i kulturalny. Oczekuje się, że do grobu św. Jakuba Apostoła w katedrze przyjdą tysiące pielgrzymów, a stolica Galicji już z niecierpliwością oczekuje Świętego Roku Compostelańskiego 2027. Tradycyjne Festas do Apóstolo, które rozpoczęły się 23 lipca i potrwają do końca miesiąca, łączą liturgię, pielgrzymkę i uroczystości publiczne, są uważane za jedno z najważniejszych wydarzeń religijnych i kulturalnych w Hiszpanii.

Punktem kulminacyjnym uroczystości św. Jakuba jest Msza św. pontyfikalna w katedrze, będącej od wieków celem Drogi św. Jakuba (Camino de Santiago) i jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w świecie chrześcijańskim. Uroczystościom towarzyszyć będą procesje, występy folklorystyczne, koncerty, parady historyczne, fajerwerki i wieczorny pokaz wideo na słynnej zachodniej fasadzie katedry na Plaza del Obradoiro.
CZYTAJ DALEJ

Katania: odnowiono relikwiarz św. Agaty przed wielkim jubileuszem

2026-07-24 13:48

[ TEMATY ]

św. Agata

Adobe Stock

Piękno prowadzi do wiary - podkreślił metropolita Katanii abp Luigi Renna podczas prezentacji odrestaurowanego relikwiarza św. Agaty. Dla mieszkańców sycylijskiego miasta nie była to jedynie prezentacja efektów prac konserwatorskich, lecz ponowne spotkanie z patronką, która od wieków jest dla nich znakiem nadziei i orędowniczką w chwilach największych prób.

W bazylice katedralnej w Katanii wierni po raz pierwszy mogli zobaczyć odnowione relikwiarzowe popiersie św. Agaty oraz welon związany z kultem patronki miasta. Prace przeprowadzili specjaliści Dyrekcji Muzeów i Dóbr Kultury Gubernatoratu Państwa Watykańskiego pod kierunkiem Barbary Pinto Folicaldi. Ich zwieńczeniem stała się uroczysta prezentacja z udziałem metropolity Katanii abp. Luigiego Renny, przewodniczącej Gubernatoratu Państwa Watykańskiego s. Raffaelli Petrini, dyrektor Muzeów Watykańskich Barbary Jatty oraz przedstawicieli władz kościelnych i świeckich.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję