Reklama

Niedziela Sandomierska

Błogosławieni...

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przekaz Ośmiu Błogosławieństw, dany przez Jezusa na górze Tabor, towarzyszy nam w tym roku szczególnie. Papież Franciszek zaprosił bowiem młodych z całego świata, by identyfikowali się z błogosławieństwem dla czyniących miłosierdzie.

Dziś wybrzmiewa to ze szczególną mocą, gdy pochylamy się nad tajemnicą Miłosierdzia Bożego. W dzisiejszym numerze wiodącym tematem jest miłosierdzie wyrażone w konkretnej pomocy niesionej drugiemu człowiekowi. Instytucjonalnie taką pomocą zajmuje się diecezjalna Caritas w Sandomierzu. Warto dziś nad tym się pochylić, bo Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas.

Mówiąc o Miłosierdziu spojrzymy również na nowo otwartą Bramę Miłosierdzia w tarnobrzeskiej lecznicy. Zaproponujemy koncerty ku czci Jezusa Miłosiernego w Stalowej Woli i Brzezinach Stojeszyńskich – gdzie śpiew i modlitwa będzie zwieńczeniem parafialnych odpustów. Chcemy też zachęcić do rekolekcji ewangelizacyjnych dla rodzin: „W blasku Miłości Miłosiernej”, które właśnie trwają w Ostrowcu Świętokrzyskim, a przygotowywane są w Tarnobrzegu i Janowie Lubelskim. Jest to wyjątkowy czas spotkania Boga i wspólnoty małżeńskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2016-03-30 12:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gdy katolik ma dość

Niedziela Ogólnopolska 29/2019, str. 3

[ TEMATY ]

edytorial

Sztajner/Niedziela

Ks. dr Jarosław Grabowski

Ks. dr Jarosław Grabowski

Jak połączyć postawę pełną miłości z postawą stanowczości, do jakiej zmuszają nas okoliczności?

Potrzebujemy dziś niewątpliwie wielkiej mądrości i rozwagi, by w sytuacji dialogu z drugim człowiekiem zawsze być świadkiem Chrystusa. Warto bowiem pamiętać, że głoszenie Ewangelii to nie tylko mówienie o Bożej miłości, która jest niezgłębiona i bezwarunkowa, ale także jasne i konkretne przekazywanie wymagań, które ona stawia. Gotowość do dialogu oznacza przecież, obok szczerości intencji i dobrej woli, także otwartość obu stron. Nie można nieustająco podejmować prób porozumienia się, gdy druga strona z góry skazuje dialog na niepowodzenie, wystawia nas na pośmiewisko i drwinę. Dochodzi wtedy do sytuacji, z jaką mamy obecnie do czynienia w Polsce. Trzeba jasno powiedzieć: Dość!
CZYTAJ DALEJ

Kalendarz Adwentowy: Znak Emmanuela w sercu Maryi

2025-12-19 21:00

[ TEMATY ]

Kalendarz Adwentowy 2025

Adobe Stock

• Iz 7, 10-14 • Łk 1, 26-38
CZYTAJ DALEJ

Watykan: Ponad 32 mln pielgrzymów w Rzymie od początku Roku Świętego

2025-12-20 08:05

[ TEMATY ]

Watykan

Rok Święty 2025

Rok Święty

Włodzimierz Rędzioch

32,3 mln osób z całego świata odwiedziło Rzym w Roku Świętym - poinformował w telewizji RAI w piątek arcybiskup Rino Fisichella, watykański koordynator jego obchodów. Zwrócił uwagę na wyjątkowość tego wydarzenia w życiu Kościoła: to Rok Święty dwóch papieży.

Liczbę około 32 mln pielgrzymów prognozowano jeszcze przed inauguracją Roku Świętego, która odbyła się w Wigilię zeszłego roku.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję