Reklama

Kościół

Rozważanie: Nie uwierzysz co przynieśli na ślub

Koledzy chcieli zrobić wrażenie i przynieśli siekiery na ślub, by uczcić swojego przyjaciela, jednak Bóg przebił ich pomysłowość — bo właśnie siekierą posłużył się, by naprawić jego rodzinę. Ta historia pokazuje, że największe cuda dzieją się wtedy, gdy porządkujemy nasze priorytety.

2025-11-14 10:44

[ TEMATY ]

ks. Marek Studenski

Diecezja Bielsko-Żywiecka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W tym odcinku opowiadam o trzech osobach, których życie stało się lekcją o przemijaniu i nadziei:

- o cieśli z Notre Dame, który odbudowując świątynię, odbudował swoje serce,

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- o milionerze, który miał wszystko, a stracił samego siebie,

- i o Rose z „Titanica”, która wyrzuciła diament wart pół miliarda dolarów, bo zrozumiała, że miłość trwa dłużej niż bogactwo.

Dziś odcinek o priorytetach, gdy priorytety są uporządkowane, łatwiej przejść przez kryzysy, nie gubiąc tego, co najcenniejsze.

Relacje z katastrof lotniczych przypominają, jak trudno porzucić rzeczy – nawet w obliczu zagrożenia ludzie próbują ratować bagaże, ryzykując zdrowie swoje i innych. Ciekawym kontrapunktem jest słynna scena z Titanica: filmowa Rose wyrzuca do oceanu drogocenny diament, symbolicznie wybierając pamięć i więź ponad majątek. W obu przypadkach stawką jest hierarchia wartości – i decyzja, co zabrać ze sobą, gdy liczy się każda sekunda.

#ewangelia #kazanie #szklankadobrejrozmowy #ksmarekstudenski #notredame #titanic #wiara #sensżycia #mechanizmyobronne

Subskrybuj nasz kanał, by nie przegapić kolejnych rozmów o wierze i życiu:

Pomóż nam docierać z Ewangelią do nowych słuchaczy:

Postaw nam kawę: Zobacz

Wesprzyj przez Patronite: Zobacz

Kliknij w rozdział, żeby przejść do konkretnego fragmentu kazania.

Reklama

00:00 - Niewiarygodne z czym przyszli na ślub!!!

02:27 - Nie wszystko pójdzie po naszej myśli.

03:04 - Miał w życiu wszystko - Howard Hughes

05:18 - Nasze mechanizmy obronne

07:56 - Czekała na to ponad 70 lat - Gloria Stuart

Oceń: +18 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozważania na niedzielę: Wzywam do modlitwy za Ojczyznę

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Diecezja Bielsko - Żywiecka

Zastanawiamy się, co robić, gdy wydaje się, że nie ma już z czego szyć i tkać naszego życia. Opowiem o mocy modlitwy, która pojawia się jako ukojenie i pomoc w trudnych chwilach. Historia ojca Petrusa Pavlicka, który modlitwą różańcową doprowadził do wolności Austrii, jest wzruszającym przykładem siły wiary i determinacji.

Ten odcinek to również zachętą do podjęcia wyjątkowego działania – modlitwy różańcowej w intencji naszej Ojczyzny. Posłuchaj, jak razem możemy budować silniejszą, bardziej zjednoczoną i duchowo odnowioną Polskę.
CZYTAJ DALEJ

Święty uczony

Niedziela Ogólnopolska 46/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

świety

Adobe.Stock

Św. Albert Wielki

Św. Albert Wielki

Był jednym z największych umysłów chrześcijańskiego średniowiecza, nauczycielem św. Tomasza z Akwinu.

Święty Albert, któremu historia nadał tytuł „Wielki” (magnus), studiował w Padwie i Bolonii. W Padwie w 1221 r. spotkał bł. Jordana z Saksonii i z jego rąk otrzymał habit dominikański. W 1260 r. został mianowany przez papieża Aleksandra IV biskupem Ratyzbony i okazał się doskonałym administratorem swojej rozległej diecezji. Uważał jednak, że nie jest godny tego urzędu i za zgodą papieża Urbana IV złożył później rezygnację z tej funkcji. Albert wziął także udział w soborze powszechnym w Lyonie w 1274 r. To on jako pierwszy rozpoznał w młodym Tomaszu z Akwinu przyszłego wielkiego uczonego. Przywiózł go ze sobą z Paryża do Kolonii. „Już sam fakt, że był nauczycielem św. Tomasza, byłby zasługą wystarczającą, aby żywić głęboki podziw dla św. Alberta”– powiedział Benedykt XVI.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Pizzaballa zachęca pielgrzymów, by wracali do Ziemi Świętej

2025-11-15 15:49

[ TEMATY ]

Ziemia Święta

Izrael

Palestyna

kard. Pizzaballa

Vatican Media

Łaciński patriarcha Jerozolimy kard. Pierbattista Pizzaballa oraz kustosz Ziemi Świętej, ojciec Francesco Ielpo w specjalnie nagranym wideo zapraszają pielgrzymów do odwiedzania miejsc związanych z życiem Pana Jezusa - informuje Vatican News. „Pielgrzymowanie jest bezpieczne” — deklarują, zachęcając ludzi do powrotu, aby „okazać bliskość wspólnocie chrześcijańskiej, która wiele wycierpiała”.

Podziel się cytatem - mówi w nagraniu kard. Pizzaballa.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję