Reklama

Niedziela Przemyska

Macie być apostołami

47 kandydatów, po ukończeniu rocznego studium, zostało nowymi animatorami Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Uroczystość odbyła się 7 września w kościele pw. Świętej Trójcy w Przemyślu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jeżeli będziemy mocno szli za Chrystusem, jeżeli będziemy trwali przy Nim, to później staniemy się kimś, na kim można budować. Bo poprzez przykład naszej wiary i naszego zaangażowania inni będą mogli się umacniać i ugruntowywać w wierze - mówił bp Stanisław Jamrozek.

Radził, by modlić się o umocnienie wiary, aby w razie prób i doświadczeń zachować odwagę, by stanąć w obronie krzyża czy godności drugiego człowieka. Na przykładzie św. Piotra zauważył, że człowiek nigdy nie może być pewny, że nie zachowa się tchórzliwie. - Tak naprawdę to my do końca siebie nie znamy, nie wiemy jak się jutro zachowamy, gdy przyjdzie jakieś doświadczenie wiary - podkreślił kaznodzieja.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Członkowie RAM-u są szczególnie powołani do tego, aby być apostołami. Apostoł to znaczy posłany. Jestem posłany, żeby świadczyć, że Pan Jezus - mój Pan ma pierwszeństwo w moim życiu - mówił bp Jamrozek. - Waszym zadaniem jest apostolstwo wśród młodzieży, tam gdzie się znajdujecie - powiedział. Zaznaczył, że nie musi to być jakieś nadzwyczajne działanie, ale wierność Słowu Bożemu.

Nawiązał do krzyża animatorskiego, który nowi animatorzy otrzymali w czasie uroczystości. - Jest on znakiem przynależności do Chrystusa, a poświęcony staje się wielką tarczą obronną przeciwko zakusom złego ducha - stwierdził.

Nowi animatorzy otrzymali krzyż i brewiarz - atrybuty animatora RAM. W czasie uroczystości wręczono także wyróżnienia przyznawane przez Ruch Apostolstwa Młodzieży - statuetki „Apostolos” oraz dyplomy dla nowych moderatorów świeckich, którzy kierują wakacyjnymi turnusami rekolekcyjnymi. Dopełnieniem uroczystości był koncert ewangelizacyjny, prezentacja multimedialna oraz dyskoteka.

Dzień Wspólnoty i przyjęcie błogosławieństwa animatorskiego jest zwieńczeniem rocznego Studium Animatora. Tak wspomina je jedna z nowych animatorek, Magdalena: - Studium to ogromna radość, pomoc w doświadczeniu Boga, modlitwa, ale również rozmowy, ciekawe konferencje, wspólne dyżury, śpiew, zabawa… Jednym słowem niezapomniane przeżycia. Czasami nie ukrywam było trudno, ale jestem zdania, że im większy trud, tym piękniejsze osiągnięcie celu - mówi dziewczyna.

2013-09-25 13:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Śmigiel do Ruchu Światło-Życie: Chrystus nie chce ludzi perfekcyjnych, lecz doskonałych

[ TEMATY ]

Ruch Światło‑Życie

Bp Wiesław Śmigiel

BP KEP

Bp Wiesław Śmigiel

Bp Wiesław Śmigiel

- Chrystus nie chce ludzi perfekcyjnych, lecz doskonałych – powiedział biskup toruński Wiesław Śmigiel podczas Mszy św. kończącej Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Diecezji Toruńskiej. Mottem przewodnim Dnia Wspólnoty było zaproszenie do wejścia na drogę naśladowania Chrystusa i bycia Jego świadkiem. W spotkaniu uczestniczyło ok. 150 osób.

Spotkanie wspólnot z terenu diecezji toruńskiej oraz wchodzących w skład oazy franciszkańskiej "Sychem" rozpoczęło się już 15 marca wieczorną modlitwą i celebracją sakramentu pokuty i pojednania.
CZYTAJ DALEJ

26-letni kleryk umiera, pozostawiając po sobie imponujący testament duchowy

2026-03-21 18:50

[ TEMATY ]

świadectwo

igorpavantres Instagram

Igor Pavan Tres

Igor Pavan Tres

„Ofiaruję swój krzyż za Kościół święty, za Papieża, za mojego biskupa diecezjalnego, za duchowieństwo, za nawrócenie grzeszników, za dusze czyśćcowe i za prześladowanych chrześcijan” – napisał w swoim duchowym testamencie Igor Pavan Tres.

Wyświetl ten post na Instagramie Post udostępniony przez Igor Pavan Tres (@igorpavantres)
CZYTAJ DALEJ

Belgia: Prezenterzy publicznego radia niszczą w studiu figurę Matki Bożej i Jezusa. To miał być "skecz"

2026-03-24 21:02

[ TEMATY ]

Belgia

profanacja

Studio Brussel zrzut

W Belgii pojawiły się szerokie kontrowersje po emisji fragmentu audycji w publicznej stacji radiowej Studio Brussel, podczas której prowadzący zniszczyli w studiu figurę przedstawiającą Matkę Bożą z Dzieciątkiem Jezus. Zdarzenie miało miejsce w trakcie programu o charakterze rozrywkowym.

Belgijska publiczna stacja radiowa Studio Brussel, należąca do flamandzkiej grupy nadawczej VRT, wywołała niedawno oburzenie, emitując na żywo "skecz", w którym jej prezenterzy celowo zniszczyli kilka przedmiotów w studiu, w tym figurę Matki Boskiej i Dzieciątka Jezus. Jak informują media, w audycji wykorzystano formułę tzw. „rage room”, polegającą na rozładowywaniu emocji poprzez niszczenie różnych przedmiotów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję