Reklama

Niedziela Łódzka

Rodzina solą ziemi

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jubileuszowe XX Łódzkie Dni Rodziny to wielkie święto tych, którzy w obecnych czasach w mediach i polityce spychani są na margines. To swoiste pokazanie, jak ważna jest ta podstawowa komórka społeczna, jak piękne mamy rodziny i jak wiele zagrożeń we współczesnym świecie je dotyka. To także zwrócenie uwagi na to, ile dobrego dzieje się w rodzinach, jak wychowują swoje dzieci i jak swoim przykładem wiary i wzajemnej miłości uczą innych. Potwierdziły to odbywające się modlitwy, spotkania, konferencje i imprezy oraz hasło: „Rodzina solą ziemi”. Zorganizowane przez Centrum Służby Rodzinie Dni, wypełnione były rozważaniami, dyskusjami i przedsięwzięciami, które miały na celu wzmocnienie rodziny i uwrażliwienie społeczeństwa na jej znaczenie w obecnym świecie.

Reklama

Oprócz najważniejszych - Archidiecezjalnej Pielgrzymki Rodzin do sanktuarium św. Maksymiliana w Pabianicach oraz pieszej pielgrzymki do grobu bł. Rafała Chylińskiego w Pabianicach - Dni Rodziny obfitowały w wiele wydarzeń. Jednym z ważnych był Festyn w parku Na Zdrowiu „Rodzina się bawi”, który zgromadził rodziny z niemal całej archidiecezji. W jego trakcie spotkały się także rodziny adopcyjne, podopieczni pierwszego w Polsce Archidiecezjalnego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego. Uśmiechy dzieci, radość rodziców i słowa podziękowania dla Ośrodka świadczą o tym, ile dobrego przez lata swojej działalności zrobiła ta kościelna jednostka. Dzięki jej działalności ponad 1500 dzieci znalazło swoje miejsce w rodzinach adopcyjnych i zastępczych, a kilkadziesiąt powróciło do rodzin naturalnych. Przy okazji Łódź stała się centrum dla wszystkich katolickich ośrodków - w ramach Dni Rodziny odbył się zjazd wszystkich takich katolickich placówek z całej Polski. AOAO to nie jedyna jednostka znajdująca się w strukturach Centrum Służby Rodzinie. Pomocą kobietom w ciąży i w pierwszych miesiącach po narodzinach dziecka zajmuje się Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej, który wspólnie z Domem Samotnej Matki zorganizował spotkanie swych podopiecznych. Niezwykle wzruszający i pełen wdzięczności był to powrót matek do Centrum. Niektóre z nich przyszły z rodzinami, z dziećmi, szczęśliwe, bo dzięki otrzymanej kiedyś pomocy, rozmowie i wskazaniu właściwej drogi mogły naprawić swoje życie. Także absolwenci Szkoły Rodzicielstwa im. prof. Włodzimierza Fijałkowskiego dali świadectwo wspaniałej i pożytecznej pracy Centrum dla rodziny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kolejnym punktem w ramach Dni był sejmik rodzin, który obradował już po raz drugi. To zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się polskie rodziny i próba znalezienia rozwiązań na niektóre z nich. W łódzkiej sali Rady Miejskiej odbyła się także uroczysta gala, podczas której wręczono statuetki „Maryja Matka Życia” oraz odznaczenia „Zasłużony w Służbie Rodzinie”.

Zorganizowane przez Centrum Służby Rodzinie i Fundację Służby Rodzinie „Nadzieja” XX Łódzkie Dni Rodziny odbywały się pod patronatem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity łódzkiego.

2013-06-04 13:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wakacyjne love story, czyli podróż poślubna do Nowego Jorku

[ TEMATY ]

rodzina

Archiwum prywatne Weroniki i Marcina Lenarczyków

Weronika i Marcin podczas romantycznego spaceru na Coney Island

Weronika i Marcin podczas romantycznego spaceru na Coney Island

Czas wakacji jest wspaniałą okazją do podejmowania nowych wyzwań lub kontynuowania tych już rozpoczętych. Dla jednych mogą to być odwiedzenie ciekawego miejsca, przygoda pełna wrażeń lub po prostu czas wspólnie spędzony z kimś, kogo się kocha. Zapraszamy na rozmowę z Weroniką i Marcinem Lenarczykami, którzy spędzili w Nowym Jorku swój miodowy tydzień.

O. Michał Czyżewski: Weroniko, gdzie poznałaś swojego narzeczonego?
CZYTAJ DALEJ

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Do wersji od lat istniejącej w naszej przestrzeni internetowej Niezbędnika Katolika, która każdego miesiąca inspiruje do modlitwy miliony katolików, dołączamy wersję papierową. Poręczny modlitewnik jest dostępny wraz z naszym Tygodnikiem Katolickim "Niedziela". Dostępna jest również wersja PDF naszego Niezbędnika!

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący KEP wręczył Nagrodę im. Ks. Bp. Romana Andrzejewskiego za rok 2025 dr. Mateuszowi Szpytmie

2026-02-26 19:16

[ TEMATY ]

Nagroda im. bp. Romana Andrzejewskiego

BP KEP

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC wręczył Nagrodę im. Ks. Bp. Romana Andrzejewskiego za rok 2025 dr. Mateuszowi Szpytmie, historykowi, współtwórcy Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej, badaczowi ruchu ludowego w Polsce, wiceprezesowi Instytutu Pamięci Narodowej. Gala odbyła się 26 lutego br. w Sekretariacie KEP.

„Uhonorowano olbrzymią pracę naukową i popularyzatorską Laureata na temat ruchu ludowego i represji komunistycznego aparatu bezpieczeństwa wobec stronnictw ludowych. Dr Mateusz Szpytma ukazał także inny obraz wsi i rolników polskich w brutalnych czasach wojny. Józef i Wiktoria Ulmowie byli ludźmi, którzy z wyznawanych wartości czerpali odwagę i siłę, ale także inspirację dla własnego rozwoju, pogłębiania wiedzy, aktywności społecznej i rozwijania zainteresowań kulturalnych. Tworzyli formację inteligencji wiejskiej, fenomen nie często dostrzegany przez badaczy ówczesnej sytuacji i zachowań mieszkańców wsi” – podaje komunikat Kapituły.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję