Reklama

Kościół

„Jesteś nadzieją” - częstochowski Marsz dla Życia i Rodziny dotarł na Jasną Górę

Na Jasnej Górze zakończył się częstochowski Marsz dla Życia i Rodziny, zorganizowany w tym roku pod hasłem „Jesteś nadzieją”. Tradycyjnie ubrani na biało jego uczestnicy przeszli Alejami Najświętszej Maryi Panny na Błonia Jasnogórskie, gdzie pod figurą Maryi Niepokalanej został złożony hołd z kwiatów.

[ TEMATY ]

Częstochowa

marsz dla życia i rodziny

Biuro Prasowe Jasnej Góry

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Przejście ulicami Częstochowy, to okazja do promocji życia i rodziny wśród młodzieży, a także dorosłych. Maszerujemy po to, by świętować, cieszyć się i pokazywać radość z naszych rodzin i każdego życia. Nawet, jeśli niektóre rodziny doświadczone są kryzysami, chorobami, to życie zawsze jest na pierwszym planie. Tym się chcemy radować, tym się chcemy dzielić - powiedział Grzegorz Nienartowicz, prezes Fundacji „Ku pełni życia”.

Dodał też, że przyjęte w tym roku hasło: „Jesteś nadzieją”, ma podkreślić, że każdy z nas, w swoim człowieczeństwie, na każdym etapie życia nosi promień nadziei.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Nie mamy wpływu na to co jest za nami, na przeszłość, ale możemy decydować o tym, co przed nami. Należymy do przyszłości i możemy świadczyć o życiu aktywnie w naszej codzienności. To wyzwanie i zadanie do szerzenia dobra i budowania cywilizacji życia. Nadzieję przeciwstawiamy beznadziei i pustce -zauważył Nienartowicz.

Jest to publiczne świadectwo opowiedzenia się po stronie każdego życia ludzkiego od chwili poczęcia do naturalnej śmierci - podkreślali uczestnicy marszu.

Reklama

Sławomir Kopacki ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich archidiecezji częstochowskiej stara się uczestniczyć w Marszu każdego roku. - To jest demonstracja za życiem. Wraz z żoną chcemy pokazać, że życie i rodzina są dla nas ważne. Dla mnie rodzina nierozerwalnie wiąże się z życiem. Rodzina jest fundamentem wszystkiego. Zawsze identyfikowałem się z wartościami propagowanymi podczas marszu, ale przyznam, że od 8 lat mam jeszcze dodatkową motywację - dziękuję za życie najstarszego, ośmioletniego wnuka. Dzieci to nie produkt, a dar od Pana Boga - dodał.

Andrzej Ociepa z żoną Magdaleną i siódemką dzieci: Edytą, Karoliną, Łucją, Ritą, Stefanem, Maksymilianem i Jerzym uczestniczą w marszu, bo jak mówią jest on okazją do dania świadectwa.

- Chcemy pokazać, że jesteśmy szczęśliwą rodziną. Że wszystko co mamy zawdzięczamy Bogu a życie to wspaniały dar, poprzez który spływa na nas wiele błogosławieństwa - powiedział Andrzej Ociepa.

Dodał, że jako wielodzietna, szczęśliwa rodzina chcą być anty głosem dla tego co często jest podawane w różnych mediach. - Wierzę, że nasza obecność na tego typu wydarzeniu, może być też dobrym świadectwem dla młodych ludzi. Zachętą, by wybierać drogę małżeństwa. Bo w tej drodze, pomimo wysiłku, można osiągnąć szczęście. Pan Bóg tej drodze błogosławi. Poprzez tą radosną manifestację pokazujemy innym, że życie w rodzinie jest piękne! - podkreślił.

Marsz dla Życia i Rodziny rozpoczął się Mszą św. w częstochowskiej archikatedrze pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego, który uczestniczył również w uroczystym pochodzie na Jasną Górę.

Organizatorem marszu jest Fundacja „Ku pełni życia”. Koordynatorem z ramienia Archidiecezji Częstochowskiej - Referat Duszpasterstwa Rodzin.

2024-05-26 18:41

Oceń: +7 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W obronie życia i rodziny

Niedziela rzeszowska 28/2021, str. I

[ TEMATY ]

marsz dla życia i rodziny

Ks. Tomasz Nowak

Uczestnicy marszu dają świadectwo zaangażowania w obronę życia

Uczestnicy marszu dają świadectwo zaangażowania w obronę życia

Misja obrony życia nie kończy się wyrokiem żadnego trybunału. Walka o życie opiera się na pytaniu: Kim jest człowiek?

Walka ta wymaga budzenia wrażliwości, z jednej strony na człowieczeństwo nienarodzonych, a z drugiej – na los samotnych matek i dzieci, którym brakuje pomocy. W tym roku w obronie życia i rodziny maszerowaliśmy w Rzeszowie już po raz dwunasty. Chcieliśmy jasno wypowiedzieć nasze przekonanie o świętości każdego życia ludzkiego, a także przypomnieć sobie i innym, że mamy to życie na różne sposoby wspierać.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV o Strefie Gazy: nie ma przyszłości opartej na przemocy, przymusowym wygnaniu i zemście

2025-09-21 12:44

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

PAP/EPA/MOHAMMED SABER

Gaza

Gaza

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty pozdrowił szczególnie przedstawicieli stowarzyszeń katolickich zaangażowanych w pomoc dla ludności Strefy Gazy.

Serdecznie pozdrawiam was wszystkich, obecnych na Placu Świętego Piotra i łączących się za pośrednictwem mediów.
CZYTAJ DALEJ

Deklaracja z Astany: dialog otwiera drogę do pokoju i rozwoju

2025-09-22 06:57

[ TEMATY ]

Kongres Przywódców Religii Świata i Tradycyjnych

Materiały prasowe

Delegaci na VIII Kongres w Astanie

Delegaci na VIII Kongres w Astanie

Uczestnicy VIII Kongresu Przywódców Religii Świata i Tradycyjnych w Astanie (Kazachstan) na zakończenie obrad przyjęli „Deklarację pokoju”. Podkreślili w niej, że „w obliczu narastających konfliktów dialog otwiera drogę do pokoju i rozwoju, fundamentu przetrwania ludzkości”. Zadeklarowali swoje zaangażowanie na płaszczyźnie pogłębiania dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego jako ważnego narzędzia w dążeniu do pokoju, stabilności społecznej i globalnej współpracy.

Przywódcy religijni uznali, że ich misją jest „pełnienie roli przewodników moralnych we współczesnych społeczeństwach, wskazywanie problemów, promowanie zaufania i sprawiedliwych rozwiązań, a także wspieranie budowania pokoju i konstruktywnego dialogu na szczeblu regionalnym i globalnym”. Zwrócili się z apelem do rządów, organizacji międzynarodowych i społecznych, przywódców religijnych oraz wszystkich ludzi dobrej woli, o aktywne promowanie dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego jako fundamentu jedności ludzkiej, o zachęcanie do tolerancji, poszanowania praw człowieka i pokojowego współistnienia oraz odrzucania mowy nienawiści i przemocy.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję