Reklama

Niedziela Świdnicka

Bp Marek Mendyk w Nowej Rudzie. Trzymajcie się blisko Jezusa

W liturgiczne wspomnienie świętych apostołów Filipa i Jakuba w kościele parafialnym św. Mikołaja, biskup świdnicki zachęcał do naśladowania Chrystusa jako drogi, prawdy i życia.

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

bierzmowanie

Nowa Ruda

Marek Krukowski

Biskup Marek Mendyk w asyście ks. kan. Juliana Rafałki i ks. Andrzeja Frankowa

Biskup Marek Mendyk w asyście ks. kan. Juliana Rafałki i ks. Andrzeja Frankowa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wizyta biskupa związana była z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży z trzech parafii noworudzkiego dekanatu, w tym z parafii św. Barbary w Nowej Rudzie - Drogosławiu, św. Piotra Kanizjusza we Włodowicach oraz miejscowej parafii św. Mikołaja. W ten szczególny poniedziałkowy wieczór 6 maja, cała wspólnota modliła się o prowadzenie Ducha Świętego dla młodych stawiających ważny krok na swojej duchowej drodze.

W wygłoszonej homilii pasterz diecezji świdnickiej poruszył tematykę życiowej podróży każdego chrześcijanina, podkreślając rolę Jezusa Chrystusa jako drogowskazu. - Patrzymy na Jezusa, który nie tylko pokazuje drogę, ale jest drogą. Jest to droga pełna wyzwań, ale też droga, która prowadzi do prawdy o nas samych i o sensie naszego życia - powiedział homileta, zachęcając do głębokiego zrozumienia i naśladowania Chrystusa.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dalej bp Mendyk podkreślił, że podobnie jak apostołowie, każdy chrześcijanin jest powołany do świadomego i aktywnego uczestniczenia w życiu Kościoła, by nieustannie szukać prawdy i dążyć do głębszej wiary i więzi z Bogiem. Wskazywał, że życiowa droga pełna jest wyzwań, ale przez świadome podążanie za Chrystusem, każdy może odnaleźć prawdziwy sens swojego istnienia i pokonać trudności, doświadczając Bożej obecności w swoim życiu.

Reklama

Zwracając się do bierzmowanych bp Mendyk przypomniał, że Chrystus jest drogą do Ojca w niebie. - Jezus jest dla nas wzorem. Trzymajcie się blisko Jezusa, bo On jest drogą. Jezus jest też prawdą. Prawda otwiera nowe horyzonty. Prawda otwiera możliwości rozwiązania życiowych problemów - przekonywał biskup świdnicki.

Marek Krukowski

Sakrament bierzmowania przyjęło 31 osób

Sakrament bierzmowania przyjęło 31 osób

Następnie hierarcha wyjaśnił bierzmowanym w jakim celu otrzymują dary Ducha Świętego. - Otrzymujecie dziś dary Ducha Świętego po to, abyście byli mądrzejsi, lepsi. Abyście patrzyli na życie rozważnie i umieli rozpoznawać co jest dobre, a co złe. Co jest prawdziwe, a co jest fałszywe - akcentował.

Jezus jest dla nas wzorem. Trzymajcie się blisko Jezusa, bo On jest drogą. Jezus jest też prawdą. Prawda otwiera nowe horyzonty. Prawda otwiera możliwości rozwiązania życiowych problemów.

Podziel się cytatem

Duchowe znaczenie bierzmowania, jako sakramentu dojrzewania i umocnienia w wierze, zostało podkreślone przez gest namaszczenia olejem krzyżma. Tym samym młodzież otrzymała umocnienie Duchem Świętym i zobowiązała się do życia według wartości ewangelicznych.

Marek Krukowski

W ten sposób uroczystość w Nowej Rudzie stała się nie tylko momentem świętowania, ale też głębokiej refleksji nad życiem duchowym i przyszłością młodych.

Marek Krukowski

2024-05-06 20:00

Oceń: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oddani w opiekę św. Józefa

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

diecezja świdnicka

Rok św. Józefa

ks. Mirosław Benedyk

Wzywajmy św. Józefa, aby przeprowadził nas bezpiecznie przez próbę wiary – mówił w homilii bp Mendyk

Wzywajmy św. Józefa, aby przeprowadził nas bezpiecznie przez próbę wiary – mówił w homilii bp Mendyk

150 lat po ogłoszeniu św. Józefa Patronem Kościoła Katolickiego, Biskup Świdnicki zawierzył diecezję opiece Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

W diecezjalnym sanktuarium św. Józefa w Świdnicy prowadzonym przez ojców paulinów, bp Marek Mendyk 8 grudnia w maryjną uroczystość Niepokalanego Poczęcia oddał w opiekę św. Józefa Kościół świdnicki, którego kierowanie z Woli Bożej zostało mu powierzone od tego roku.
CZYTAJ DALEJ

Cenckiewicz: uruchomiono proces ujawnienia aneksu do raportu WSI

2025-09-22 11:36

[ TEMATY ]

raport

KPRP

Sławomir Cenckiewicz

Sławomir Cenckiewicz
Szef BBN Sławomir Cenckiewicz poinformował, że proces ujawnienia aneksu do raportu WSI został uruchomiony i pracuje nad nim zastępca szefa BBN gen. bryg. Andrzej Kowalski. Obecnie przygotowywane są opinie prawne i ostateczną decyzję prezydent podejmie po tym, jak je otrzyma - dodał.
CZYTAJ DALEJ

mObywatel z funkcją wykonania telefonem zdjęcia do dowodu osobistego

2025-09-23 10:41

[ TEMATY ]

ministerstwo cyfryzacji

gov.pl

Użytkownicy składający wniosek o dowód osobisty przez mObywatela mogą wykonać zdjęcie do dowodu osobistego telefonem – poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji. Narzędzie umożliwia odpowiednio skadrować i ocenić fotografię, aby spełniała wymagania urzędowe.

Obywatel, składając wniosek o dowód osobisty dla siebie, dziecka czy podopiecznego, może do niego dodać plik ze zdjęciem lub samodzielnie wykonać fotografię smartfonem.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję